Natočení Straight Outta Compton se kdysi zdálo být nemožné, vzpomíná Ice Cube

Když Ice Cube poprvé uvažoval o natočení filmu rapového komba N.W.A., bylo to ještě v době, kdy teprve přebíral herecké řemeslo a podobný nápad se mu zdál nereálný. Dnes je možná víc herec než rapper a film "Straight Outta Compton" sbírá jedno ocenění za druhým. V rozhovoru pro KCRW’s The Business se producent nejúspěšnějšího rapového snímku roku 2015 rozhovořil o své cestě po stříbrném plátně a vlivu, jaký měla tato cesta vliv na výsledné kvality Straight Outta Compton."

 
Autora desek "AmeriKKKa's Most Wanted" či "Predator" se natáčení filmu s tématikou osudu členů N.W.A. zabýval téměř dvacet let, přičemž zpočátku se vše zdálo jako "nemožný úkol". "V hlavě jsem to měl nejmíň patnáct, dvacet let," cituje Cubovu vzpomínku z rozhovoru pro KCRW’s The Business server hiphopdx.com. "Chtěl jsem ten film natočit a vážně jsem si nemyslel, že bych někdy mohl. Už kvůli tomu obrovskýmu množství věcí, který v tom příběhu hrají roli - bylo jich zkrátka hodně. Hodně neustále se pohybujících částí. Hodně lidí na legální i nelegální straně, takže jsem to považoval za nemožné," doplnil O'Shea Jackson.
 
Nelze se divit, že Cube hovoří o svém úspěšném filmu jako o velké výzve. Byznys magazínu, jenž se zajímá o příběh vašeho úspěchu, přece neřeknete, že to byla hračka. Očekává se, že budete mít příběh i vy jako tvůrce. Větší upřímnost však Cube projevil, když se rozhovořil o svém setkání s režisérem Johen Singletonem. Právě při svém rozhovoru se Singletonem v roce 1989 si Cube údajně uvědomil hodnotu slávy, kterou mu pobyt v N.W.A. dal. 
 
"Nikdy jsem o filmovém byznysu moc nepřemýšlel," začal Cube své vyprávění. "Chtěl jsem být prostě nejlepší rapper na světě. Soustředil jsem se jen na N.W.A. a pak na sólovou kariéru. A pak jsem potkal Johna Singletona. Byl stážista u "The Arsenio Hall Show". Šel jsem tam, protože jsem chtěl s Arseniem mluvit, protože měl 2 Live Crew, ale neměl nikoho z členů naší kapely. A John se choval způsobem: 'Ty musíš bejt Ice Cube z N.W.A.' Byl jsem překvapenej, že nejsem ponořenej uprostřed kapely a že mě znají i lidé z téhle oblasti," připojil šestačtyřicetiletý herec a rapper. Dodal zároveň, že mu již tehdy populární režisér nabídl filmovou roli, tehdy však jeho nabídku nebral vážně. O dva roky později se však účastnil konkurzu k filmu "Boyz n the Hood", kde se nakonec objevil v jedné z hlavních rolí.
 
Sedmačtyřicetiletý losangeleský režisér John Singleton  proslul zejména snímky jako "Poetic Justice" nebo "2 Fast 2 Furious". V roce 1991 obsadil hereckou trojici Cuba Gooding, Jr., Ice Cube, a Laurence Fishburne do svého filmu "Boyz n the Hood", kde mu jeho talent a nadšení vyneslo jakožto prvnímu Afroameričanovi nominaci na ocenění filmové akademie v kategoriích scénář roku a režisér roku. Singleton byl zároveň ve svých tehdejších čtyřiadvaceti letech nejmladším režisérem nominovaným na toto ocenění. 
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná