Nas zrušil celé turné včetně koncertu na Splashi

Nemilé překvapení pro fanoušky krále mikrofonu, Nase. Ten totiž naposlední chvíli zrušil celé svoje evropské turné. Tedy nic, co by snad nechtělo potkat žádného promotéra. Bohužel se tedy taky ruší celá akce Konkret fest v Polsku, kterou jsme několikrát avizovali a doporučovali.

Ale tím zklamání fanoušků nekončí, podobná smutná zpráva přecházející v šok byla tento víkend i na největším hip hop a reagge festivalu, Splash! v Německu, kde byl právě Nas největší headlinerem.

Zřejmě netušil kolik právě na něho se těší fanoušků, kteří si na jeho koncert v Evropě musí zase nějaký ten pátek počkat.


Novinka z 2. 6. 2005 (Kevin808)
Nasova dvojka
Nas sa rozhodol ešte tento rok po "Street's Disciple" vydať druhý album. Tento album by mal obsahovať 15 skladieb a niesť názov "NASdaq Dow Jones". Na albume by sa mala objaviť okrem iných hostí Nasova žena Kelis, album by mal uzrieť svetlo sveta na jeseň resp. zimu.


Nas - NASdaq Dow Jones:
01. Wake Up New York (Intro)
02. Bullet X
03. What's Good NY
04. We Were Gangstas (featuring Scarface)
05. Mexico
06. QB Savages (featuring Bravehearts)
07. Polo and Guess
08. Unauthorized Biography of KRS-ONE
09. The Nasty One
10. Seed of Sekou
11. Legendary
12. Rebel to America
13. Hallie Selassie
14. Moon (featuring Kelis)
15. Talk of NY - (bonus track)


Novinka z 23. 3. 2005 (LayDee)
Na Nasově koncertě se střílelo
Nasův londýnský koncert musel být přerušen kvůli střelbě, kterou zde spustil zatím neznámý pachatel. Show se konala v Brixton Academy, přičemž Brixton je považován za centrum největšího londýnského ghetta.

Od začátku koncertu prý uběhlo asi čtyřicet minut, v době kdy Nas předváděl skladby z alba ''Illmatic''. Hlasité rány mnozí zprvu považovali za dělobuchy, když ale střelba pokračovala a divákům došlo oč jde, strhla se tlačenice, ve které se každý snažil dodrápat bezpečného východu. Přestože v přesném popisu událostí se dosavadní zprávy rozcházejí, zdá se, že nikdo nebyl zraněn.


Zdroj: HipHopDX, AllHipHop


Novinka z 17. 3. 2005 (Krysa)
Nas odpoví 50 Centovi
Pokud jde o dissovku "Piggy Bank" od 50 Centa, Fat Joe a Jadakiss mají své odpovědi venku, ale Nas se dosud jakýchkoliv reakcí zdržoval. V těchto dnech objíždí s Quanem Britské ostrovy, kde propaguje své poslední album "Street's Disciple" a na úterním koncertu v Birminghamu prohlásil, že 50 Cent bude další rapper, kterého lyricky zničí.

Když je řeč o albu "Street's Disciple", 28. března přichází do anglických obchodů to, co měl Nas podle některých kritiků udělat už dávno - to nejlepší z obou CD smrsknuté na jeden nosič. Tracklist "Street's Disciple II" sleduj tady:

Nas - Street's Disciple II (UK Release):
01. American Way
02. These Are Our Heroes
03. Sekou Story
04. Live Now
05. Just A Moment
06. Reason
07. Suicide Bounce
08. Street's Disciple
09. U.B.R.
10. Virgo
11. Bridging The Gap
12. War
13. Getting Married
14. No One Else In The Room
Bonus Track: Me & You
Bonus Track: Thief's Theme (Remix feat. Rising Son)


Novinka z 9. 1. 2005 (Krysa)
Nas má nové video a nový objev
Nasovo poslední, docela povedené album "Streets Disciple" je už nějakou dobu venku, stejně jako 2 videoklipy, k nimž každou chvíli přibyde třetí k jedné z nejlepších skladeb alba, "Just a Moment". To bylo na Štědrý den natočeno v Brooklynu a ukáže se v něm i Quan, který v tracku rapuje, a L.E.S., který ho produkuje. Klip by měl co nevidět dorazit do televizí.

Nas o pětadvacetiletém Quanovi, původem z Virginie, dokonce prohlásil, že v něm vidí budoucnost hip-hopu. Není proto divu, že ho upsal svému labelu Ill Will Records, kde by měl ještě letos vydat mixtape nebo rovnou album. Skladba "Just a Moment" je prý pouhý začátek kolaborací mezi touhle dvojkou. Jenom aby to nedopadlo tak, jako tenkrát s Cormegou...


Novinka z 20.10.2004 (LayDee)

Tolikrát zmiňované Nasovo dvojalbum ''Street Disciple'' by mělo konečně vyjít 30. listopadu a lze jen doufat, že po měsíčních odkladech, o nichž jsme vás informovali, se jedná o datum definitivní.

O (v pořadí již sedmém) albu bylo dopředu řečeno nemálo, možná ale nevíte, že na něm Nas podruhé spolupracuje se svým otcem, jazzovým hudebníkem, členem mississipské síně slávy, Olu Daraou. Poprvé svého otce přizval ke spolupráci na albu ''Illmatic'', který si ve skladbě ''Life’s a Bitch'' střihnul trumpetové sólo. Na synově nejnovějším počinu pak hraje v ''Bridging The Gap''.

Nový singl poprvé společně předvedli na VH1 Hip Hop Honors, video k němu mělo vyjít 18. října.


Zdroj: AHH


Novinka z 4. 10. 2004 (Shaft)

Nas hledá následovníky
Nas uspořádal zajímavou soutěž pro všechny britské MC´s. K dispozici jim dal instrumentál verzi svého prvního a výborného singlu "Thief´s Theme" a jejich úkol už byl jasný, tedy narapovat svojí verzi tracku.

Soutěž se už dostala do čtvrtfinále, což znamená, že je již pouze 8 závěrečných MC´s. Ti mají o motivaci postaráno, protože vítěz dostane šanci se ukázat na britské verzi Nasova připravovaného alba "Street's Disciple", které má vyjít 29. listopadu.

Níže vám nabízím k poslechu 8 nejlepších a taky videoklip právě k tracku "Thief's Theme", který je velice vydařený.

Čtvrtfinalisté:
Lowkey
Yungun

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná