Nas: Miluji Def Jam a nahraju nejlepší album

Teď už oficiálně! Nas představil jedno z nejočekávanějších alb tohoto roku "Hip Hop Is Dead... The N", které se stane jeho prvním releasem na starém dobrém labelu Def Jam.

 

"Respekt všem rapperům Def Jamu" - vyzdvihoval Nas. "Miluji tento label a respektuji všechny umělce v něm. Ať mi prominou, ale vydám nejlepší album tohoto labelu. Musím však jednat, ne pouze kecat."

 

A Nas podle všeho opravdu jedná, slibuje dokončení desky dřív, jak do dvou týdnů. O tom, jak probíhá celý proces, se Nasir svěřil hudebnímu kanálu MTV. Takže, na novém albu má svůj flek:

 

1) Track "QB True G", napsaný do Dreho beatu s Gameovým featuringem.

 

"Je to moje první spolupráce s Dr.Dre od dob "The Firm"", říká Nas. Nasty Nas má zato, že instrumentálka je dost podobná té, kterou ukutil Dre pro Fittyho a track "Outta Control". Game v něm rapuje o tom, jak si v dětství nemohl vybrat, co si koupí za album: Nas "Illmatic", nebo Dr.Dre "Chronic". Prachy měl pouze na jedno z nich, proto musel Game obě céda ukrást.

 

2) Kanye West produkoval pecku "Still Dreamin" a objeví se i v refrénu. "Ye je chlap na svém místě", tvrdí o Kanyem Nas. "Dělá správnou hudbu."

 

3) Píseň "Blunt Ashes" produkoval basketbalista(?!) Chris Webber, velký kámoš Nasira Jonese.

 

4) Will.I.Am se instrumentálně postaral o titulní track na "Hip Hop Is Dead... The N". Ti, co očekávají pop-beat, jaký slyšeli u Busta Rhymese v pecce "I Love My Bitch/Chick", můžou přestat číst, jelikož Will vyšperkoval něco úplně jiného. Přesto Vám to přijde známé. Frontman Black Eyed Peas tam totiž použil sampl z Iron Butterfly "In-A-Gadda-Da-Vida", jenž zněl na albu "Street's Disciple" v tracku "Thief's Theme".

 

5) Pasák Snoop Dogg se účastní tracku "Play on Playa", který vyprodukoval Scott Storch. Na "Unforgettable" se opět muselo krást, tentokrát ze stejnojmenné písničky Nat King Cole. Svůj dluh za featuring také splatil Damien "Jr. Gong" Marley v baladě "War", za Nasovu pomocnou ruku na jeho albu.

 

6) CD očekávejte venku 5. prosince. První singl ještě určen není, Nas však přemýšlí, že půjde ve stopách Game ("It'S Okay/One Blood") a vyrukuje s pouličním trackem.

 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná