Nad budoucností A Tribe Called Quest se stále vznáší otazníky

Ačkoliv se legendární trio A Tribe Called Quest letos znovu po šesti letech vydává na společné turné, které odstartuje úderem příštího měsíce, Phife Dawg připustil, že není vůbec jisté, zdalipak dotyčné znovuobnovené koncertování přinese nějaké ovoce a bude vést k další aktivitě. Pomyslné rukavice už se mohla zvednou v roce 2004, kdy ATCQ nahráli track "I C U Doin´ It" pro kompilaci "Violator", který se ale nakonec ven do éteru nedostal a Phife je dodnes zklamaný, že tenkrát neuchopili příležitost dostatečně za pačesy a ve studiu nestrávili více času. "I really thought it was going to jump off right then and there. It was the perfect time. Not that right now isn't, but if we don't make up our mind whether we're going to do it or not, nobody is going to care anymore. Let's break bread while we can."I'm not sure how it would be recording with each other. It has been such a long time. The last time, we were 27 or 28. Now, we're 35 and 36. We're grown now. I don't want to say yes and we don't record, or no and we drop an album next March. It is up in the air, definitely. You have three different personalities."

Phife, Q-Tip i Ali Shaheed Muhammad se momentálně soustředí na sponzorovanou šňůru od 2K-Sport, jež vypukne 1. září v Detroitu. "We have to give it up to 2K Sports. They had an idea to bring us out on the road, and for whatever reason we agreed. We really don't need too much preparation other than going over the song list and listening to the songs, and making sure we remember lyrics." Pokud jde o to, co můžou fans očekávat, Phife dodal: "Anything you remember as a single, we're doing it. Thank god we have some catalog!" a zároveň si pochvaloval skutečnost, jak často je jeho skupina označována za jedno z nejdůležitějších těles hip hopové historie. "The rap game is so fickle. We could have been forgotten and left for dead a long time ago, especially since we haven't done anything since 1998. For people to still crave seeing us, that's a blessing. I really think we're doing ourselves, as well as the fans, an injustice by not handling our business. It's not going to be like that forever, and we need to take full advantage."

Šestatřicetiltý autor desky "Ventilation: Da LP" mimochodem započal práci na svém novém sólovém albu "Songs In The Key Of Phife, Vol. 1: Cheryl´s Big Son", jehož název vzdává holt klasise od Stevieho Wondera a umělcově matce. Five Foot Assassin, jak zní jeden z jeho pseudoynmů, se dále nechal se slyšet, že by na něm rád spolupracoval se jmény jako De La Soul, Method Man, Redman, Faith Evans a samozřejmě také s Muhammadem a Q-Tipem. Výsledek pak uzře světlo světa prostřednictvím rapperova vlastního labelu Smokin´ Needles.

Zdroj: Billboard

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná