Na obzoru: Swamp Thing

Kanadská trojice Timbuktu, Chokeules a Savilion přibližuje debut Creature Feature.

Po EP Grindhouse z léta letošního roku vydal kolektiv producentů a rapperů Swamp Thing své první album Creature Feature. To staví celý svůj koncept na béčkových filmech a podobných kulturních referencích.

Uvedena úspěšným prvním videosinglem “123“, deska dále obsahuje hosty jako Wordburglar, More Or Les, Jesse Dangerously nebo Modulok.

V nové části rubriky Na obzoru odhalující méně známá jména přibližuje Timbuktu tvorbu kapely, její cíl i budoucí plány.

Vznik
Já a Choke se známe už od střední školy. Během 90. let jsme spolu zformovali kapelu Toolshed a během té doby také poprvé slyšeli o Savilionovi. Vždycky jsme se s ním potkávali na akcích typu Beat Lounge v Torontu a bavili se o nahrání společného alba. Začali jsme jedním songem. Ten vyšel a pak přešli k desce.

Muzika
Naše tvorba je především o kreativitě a zábavě. Celý koncept béčkových filmů na Creature Feature nám do toho skvěle zapadá. Sav dělá tvrdý beaty a i my máme rádi agresivní rap. Každý track šlape.

Nejlepší kanadská kolaborační skladba
Budu trochu neobjektivní a řeknu “Smell The Glove“ (s More Or Les, Muneshine, D-Sisive, Chokeules, Psybo, King Jus, Wordburglar, Apt, Modulok a Elete) z mého alba Stranger Danger. Líbí se mi dát dohromady 10, 12 MC’s a natočit skvělý song, který udrží pozornost.

Cíl
Naším cílem je světová nadvláda. Jinak sem ale patří tvorba kvalitní muziky, kterou tě baví poslouchat. Nikdy jsme se nesnažili přijímat trendy. Chceme nahrávat rap, který bychom sami rádi slyšeli.

Největší úspěch
Zatím určitě fakt, že jsme desku dokončili včas na Halloween (smích).

Životní motto
Rozjeď to.

Plány
D-Sisive, Muneshine, Ghettosocks, Bix a já chystáme kolaboraci Wolves. Sólo desku chystá Chokeules i Savilion. Připravuje se album od Backburner a samozřejmě Swamp Thing. Na jaře budeme hrát koncerty ve Státech a v létě nás čeká kanadské turné.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná