Na obzoru: Jai Nitai Lotus

Mladý Kanaďan má venku kvalitní debut Something You Feel. Kam vedou jeho kroky dál?

Prvním účastníkem nové rubriky Na obzoru, přibližující málo známá ale o to více kvalitní jména, startuje zahraniční účastí.

Montrealský MC Jai Nitai Lotus vydal začátkem listopadu své první sólo v podobě Something You Feel, které si sám odprodukoval za doprovodu hostů jako Georgia Anne Muldrow nebo Declaime.

V souhrnu velmi konzistentní deska ukazuje hlad a odhodlanost nastupujícího reprezentanta hokejové velmoci. Jaký sám je, co považuje za největší úspěch a proč se deska jmenuje právě Something You Feel přiblíží Jai Nitai Lotus v následujícím dotazníku.

Kdo
Manžel, otec, syn, bratr, MC, producent, interpret - Jai Nitai Lotus.

Muzika
Ve zjednodušeném popisu: syrový experimentální hip-hop. Má hudba vychází ze srdce. Záleží mi na ní i na jejím prostředí.

Debut Something You Feel
Album jsem tak pojmenoval, protože mi přijde, že občas neexistují slova, jak popsat muziku a ta se stane spíš emocí nebo pocitem.

Nahrávání s Georgia Anne Muldrow a Declaime
Oba jsou velmi houževnatí a zároveň lidští. Byla pocta s nimi spolupracovat. Pochopili koncept skladby (“Hard Times and Bless“) a posunuli ji na další úroveň.

Cíl
Chci, aby má muzika lidem pomáhala a působila na ně pozitivním způsobem stejně jako tvorba jiných umělců na mě.

Největší úspěch
Za ten považuji určitě možnost nahrávat upřímnou muziku a vychovávat rodinu. To v mých očích představuje absolutní úspěch.

Životní motto
Vždy se snažit chápat cizí osudy.

Oblíbení interpreti
J Dilla, John Coltrane, Alice Coltrane, Yassin Bey, Georgia Anne Muldrow, Declaime, Erykah Badu, Common, Abida Parveen a spousta dalších.

Na čem pracuji
S Georgia Anne Muldrow a Declaime vyjde singl “Hard Times and Bless“. Přijít by mělo video k “Simbreaker“ a pochopitelně je venku Something You Feel.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná