Mos Def pracuje na svém třetím sóle

Jen bleskově. Mos Def, jenž loni u Geffenu vydal své "The New Danger", se podle MTV nedávno na Miami věnoval nahrávání několika nových tracků, které hodlá použít na své, prozatím bezejmenné, třetí sólové album. Sám Dante Smith se nechal slyšet, že spolupracoval s 9th Wonderem a Pharrellem z The Neptunes, tedy producenty, po nichž je poslední dobou poptávka jako kdysi na pomeranče. Údajně se počítá s tím, že by se mohlo LP dostat mezi lid ještě do konce tohoto roku. V souvislosti s tím dále na povrch zemský prosákla informace, že i společný projekt Black star s Talibem Kwelim by se poměrně brzy mohl dočkat svého pokračování. Takže uvidíme.


Novinka z 29. 8. 2004 (Shaft)
Mos Def má plné ruce práce
Mos Def v poslední době srší aktivitou a bude jedním z těch, kteří vyplní příští měsíce.

Tím nejdůležitějším bude asi vydání sólo alba, které se v obchodech objeví 12. října a bude se jmenovat "The New Danger".

Následující měsíce po vydání se bude věnovat turné, které se bohužel uskuteční pouze po Americe, kde bude propagovat právě nové album.

Mezitím si ještě stihne odskočit na dokončení filmu, o kterém níže informoval os10. Ten se jmenuje "Hitchhiker's Guide to the Galaxy" a v kinech se objeví někdy v první polovině roku 2005.

Zároveň se také podílí na mixtapeu "U Know The Flex Mix Tape Vol. 1", který vydává Medina Green, což je skupina složená z Mos Defova bratra DCQ, Lord Atu, Kash Rule, Jah Born a neoficiálním členem je i Mos Def. Produkčně se na mixtapeu podílí Hi-Tek, Geology, Minnesota, B Money a Mike Z a podrobněji se už o něm rozepsal Krysa zde.


Novinka z 19.7.2004 (Tano)
Mos Def nominován na Emmy!
Zíráte? Taky zírám. Za svou roli ve filmový mini-sérii "Something the Lord Made", kterou dává HBO (to české ještě ne), možná přeskočí filmový star typu Antonio Banderas, anebo Al Pacino, kterýho si mimo jiný tak rád vychutnává Blaaball. (vovlivním tvou mysl víc než šálek kapučína/tím, že si tě vychutnám jako ve filmech Al Pacina-precizní rým!)

Ale teď věcně. Mos Def je připraven převzít cennou cenu Emmy Award, kam byl nominován coby nejlepší herec. Abyste nemysleli, tahle cena se dává opravdu těm nejlepším ve svý kategorii, žádný "béčka".

Řeknu vám trošku k té jeho roli. Co jsem zjistil. Mos Def hraje Viviena Thomase, Afro-Američana, muže, který se stal průkopníkem srdeční chirurgie, vzdor tomu, že nikdy nenavštěvoval medicínu (Úctu panu profesoru Jaroslavu Procházkovi!!, in memoriam). Mos Def: "Je to ta největší role, kterou jsem kdy měl. Ale vlastně, víte, chci prostě dělat práci nejlíp, jak to dovedu a jak to svedu. Důstojnost a pravda v lidech zůstává stále, jako v tomhle příběhu."

Mosův kámoš Dave Chappelle byl taky nominován. A to do kategorie nejlepší Varieté, Hudba, anebo Komediální příběh. Se necháme překvapit, jak to dopadlo. Já se s výsledky ozvu.


Novinka z 3.7.2004 (Os10)
Mos Defovo nové LP snad konečně na podzim
Jen stručně. Mos Def a.k.a. Dante Bleze, který je v těchto dnech zaneprázdněn natáčením sci-fi filmu "The Hitchhiker´s Guide To The Galaxy", kde ztvárňuje roli Forda Prefecta, oznámil, že je hotov se svým novým a poměrně očekávaným albem, jenž by mělo uzřít povrch zemský na podzim letošního roku. Kromě přesného data vydání, jímž je 28. září a předběžného názvu "The New Danger" toho bohužel o tomto počinu zatím více nevím. Každopádně se snad máme na co těšit.


Novinka z 22. 5. 2004 (marq)
Mos Def EP
Co do aktuálnosti opravdu horké EP, co se týče obsahu tam to bohužel už tolik nevře a nezbývá jen doufat, že Mos Def nepřesedlá po vzoru řady kolegů z branže na onen "zlatý střední proud" kde zcela jasně vítězí jednoduchý kalkul a bude i v budoucnu nadále produkovat kvalitní věci.

Mos Def - EP (Indie, 2004)

01 "Excellence"
02. "Summertime"
03. "Grown Men Business"
04. "Pornographic"
05. "Brooklyn" (Freestyle)


Novinka z 6.2. 2004 (os10)
Mos Def se objeví v dalším filmu
Tento rapper a herec v jedné osobě, který ma za sebou dvě zásadní alba (projekt "Blackstar" s Talibem Kwelim a vlastní sólovku "Black On Both Sides") a pár filmových rolí (např. "Showtime" po boku Eddieho Murpyho a Roberta De Nira, či "Carmen : A Hip Hopera", kde se blýskl společně s Mekhi Phiferem, Beyonce Knowles a Queen Latifah), si zahraje ve filmu dalším, který ponese název "The Hitchhiker´s Guide to the Galaxy" a půjde o adaptaci slavného vědecko-fantastického románu od Douglase Adamse.

V této Sci-fi si Mos Def a.k.a. Dante Bleze (vl. jménem však Dante Terrell Smith) střihne roli Forda Prefecta, jež opustí planetu Zemi krátce před jejím zničením a bude proto nucen cestovat nekonečným vesmírem. Jen pro úplnost dodám, že natáčení tohoto fimu vypukne v dubnu letošního roku v Londýně. Spíše než na samotný film se ovšem těším na Mos Defem připravované další album, které je podle všeho doufám písní bližší budoucnosti, než-li právě výše uvedená sci-fi podívaná.


NOVINKA z 1.1.04 (Nasty)
Mos Def připravuje nové album
Mému radostnému vykřičníku za nadpisem této novinky se nediví ten kdo byl, stejně jako já, před čtyřmi roky zasažen nejdříve Mos Defovým a Talibovým společným Black Star projektem a poté jeho vynikajícím albem "Black on Both Sides". Dlouhé čtyři roky se v podstatě nic nedělo. Pravda, nic se nemá uspěchat. Mos Def se zatím věnoval své herecké kariéře, tak ať. Raději si počkám než abych teď vzpomínal na to, jakou šlichtu to těsně po "Black on Both Sides" uvařil. A čekat se bude už jen chvíli! V únoru příštího roku tomuto třicetiletému brooklinskému rodákovi vyjde na labelu Rawkus nové album! Název ještě neznám, za to vám ale můžu dát odkaz na novou Mos Defovu pecku, která se na albu objeví. Jmenuje se Beef, babiččiny recepty na hovězí maso ale nečekej. Takže pokud tě zajímá jak by mohlo ono nové album mohlo znít, můžeš tak učinit tady (tato pecka je k poslechu i na stránkách labelu www.rawkus.com, ale tam je potřeba zaregistrovat se). Pro pořádek ještě dodávám že tento trek bude, společně s další novou peckou Monster Music, brzy k mání na singlu.

Chceš-li znát o víc, doporučuji tento článek z Os10novy klávesnice (odkazuju se na něj v celém článku).

Komu nevadí angličtina tak vynikající a hlavně obsáhlý studijní materiál o Mos Defovi doplněný o spoustu audia najdeš tady.


Novinka z 7.11.2003 (Krysa)
Z Mos Defa bude laboratorní technik
Kdepak, známý MC ze seskupení Blackstar a propagátor Islámu se nedal na medicínu. Srdeční technik je již osmá filmová role, kterou vždy usměvavý rapper ztvární. Film z produkce HBO se bude jmenovat "Something the Lord Made", česky "Něco, co stvořil Bůh", ale kdo ví jak to zas naši krajané přeloží.

Snímek zobrazí skutečnou událost, příběh dvou pracovníků srdeční chirurgie, bílého chirurga Alfreda a černého laboratorního technika Viviena. Mos Def hraje pochopitelně toho druhého. Příběh začíná v roce 1929, kdy po říjnovém krachu na burze přišli oba hlavní hrdinové o své úspory na vysokou školu. Začínají pracovat na zdravotní škole Vanderbilt University a později na další univerzitě. Poté se dávají na převratnou srdeční chirurgii, přičemž přicházejí na různé nové objevy.

Osobně jsem ještě Mos Defa na filmovém plátně nespatřil, nejčerstvější "Civil Brand" se snad nedá sehnat a o "Showtime" jsem se prozměnu dověděl až poté, co proběhl i v těch nejzapadlejších vesnických kinech. Pokud ale hraje tak dobře jako rapuje, pak se nedivím, že mu chodí tolik nabídek k filmu.

Profil Mos Defa


NOVINKA Z 4.6.2003 (LayDee)
Mos Def v dalším filmu
Mos Def patří k těm emcees, u kterých si lze vychutnat (dá-li se to tak říci) nejen jejich verbální projev, ale i herecké umění. Do jaké míry se to jednotlivým emcees daří jsme dosud mohli posoudit u Method Mana a Redmana, Ice-T, Ice Cubea, Eminem, Sticky Fingaze, DMX, 2Paca a mnoha dalších (nemluvě o první generaci hiphopových průkopníků). Defa osobně jsme mohli spatřit v Bamboozled, Monster's Ball (Ples příšer) nebo v Brown Sugar.

The Italian Job, toť název nejnovějšího filmu, ve kterém Def ztvárňuje ironického experta nazývaného Left Ear. Hlavní obsazení filmu vedle něj tvoří Mark Wahlberg, Edward Norton a Charlize Theron, z čehož se dle mého dá usoudit, že půjde nejméně o průměrně kvalitní film. Nehledě na to, že jde o remake britského kultovního snímku z roku 1969.

Vedle hraní se Mos Def vedle Talib Kweliho, Kanye Westa a Jay-Z podílí na remixu Talibova "Get By" singlu ("Quality" album) a se svou bandou Black Jack Johnson chystá vydání alba pod MCA Records. Jak jsme vás již informovali, tak tento label bohužel padá, takže těžko říci, zda se mu tento záměr podaří uskutečnit.

Info: SOHH

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná