MF Doom a Ghostface na jaře

Další informace k očekávané kolaboraci MF Doom a Ghostface Killah se dostaly na veřejnost. Album má jednak název, který zní "Swift and Changeable", ale taky i label, kterým by měl být Nature Sounds. Jestli tedy Lex Records odešli s práznou nebo budou mít na starosti distribuci ve zbytku světa kromě Ameriky se tedy asi ještě rozhodne. Datum vydání je, jak jste mohli pochopit z nadpisu, na jaře. K albu MF Doom říká, že bude mít na starost komplet produkci a na mikrofonu by se měli oba objevovat stejně dlouho.

Druhou zajímavou novinkou pro fandy maskovaného mcho je, že spolu s Ghostfacem tvoří náplň nového čísla časopisu Mass Appeal a obsáhlý rozhovor z tohoto magazínu si můžete přečíst pod článkem.

Poslední pecka je, že Doom také produkoval 7 (!) tracků na novém albu Ghostface, které vychází na Def Jamu!!!

GhostFace & Doom Mass Appeal Interview


Novinka z 12. 10. 2005 (Shaft)
MF Doom maká na albu s Ghostfacem
Oficální podobu dostávají dohady jak a zda-li vůbec pracuje MF Doom s Ghostfacem na albu. Vše je potvrzeno a zároveń je ven puštěno i první předběžné info.

MF Doom
a Ghostface, který v jednom z posledních rozhovrů prohlásil, že nyní chce pomáhat undergroundovým umělcům získat více pozornosti, vydají své album trochu překvapivě na Lex Records, kteří obecně vydávají spíše více alternativnější věci.

Lex Records
mají pro distribuci vyhrazen celý svět kromě Severní Ameriky a také i datum vydání, které by mělo být buď ještě letos v zimě nebo první čtrvtině roku 2006.

Poslední informací, týkající se MF Dooma, je, že jej můžet nalézet na nejnovějším obalu známého časopisu Hip Hop Connection, kde se spolu s Danger Mousem postaral o hlavní náplň daného čísla.


Novinka z 15. 9. 2005 (Shaft)

MF Doom s tunou novinek
Album s nebezpečným myšákem tu ještě ani není a jsou další věci, na které se můžete těšit v souvislosti s ocelovým mužem MF Doomem.

Jako pohádka zní informace o pokračování mystéria Madvillian, jejichž album je možná nejlepší od zlomku milénia. Oba aktéři jsou sice vytížení, ale případné pokračování by fandové uvítali všema deseti.

Loňské jídlo "Mm Food" ještě pořádně ani nevystydlo a Doom už dává vědět o přípravě alba celkem chytře pojmenovaného "Fm Mood".

Poslendí info se týká chrakteru Viktor Vaughna, který se chystá na své třetí pokračování. Jestli se oživí i monstrum King Geedorah, který snad není definitivně odepsaný, je zatím nejasný.  Všechna alba mají plánované datum vydání na první polovinu příštího roku.


Novinka z 3. 7. 2005 (Shaft)

MF Doom slaví výročí
MF Doom
, který je, co se týče vydání neuvěřitelně potentní, bude vydávat další, tentokrát již kulaté pokračování svých legendárních instrumentálních sérií "Special Herbs". Nová série, která má tedy již číslo 9 a 10 vyjde 12. července na Shaman Work Records.

Osobně řadím mezi nejlepší druhou sérii, jak to tedy Doomovi vyjde s tou novou se dozvíme už za chvíli.

MF Doom – Special Herbs vol. 9:
01. Vinca Rosea
02. Burdock Root
03. Vervain
04. Bergamont
05. Podina
06. Untitled (Meditation)

MF Doom – Special Herbs vol. 10:
01. Coltsfoot Leaf
02. Orris Root Powder
03. Passion Flower
04. Yellow Dock
05. Datura Stramonium
06. Coca Leaf
07. Peach Extract

Novinka z 21. 6. 2005 (Shaft)

Just Blaze okupuje Stones Throw, kolaboruje s MF Doomem
Kdo viděl jméno Just Blaze u produkce Medaphoara a jeho sóla "Push Come To Shove", asi se nestačil divit, že producent, který produkuje výhradně pro Jay-Zho label Roc-A-Fella najednou udělá tracky s někým z nezávislého labelu.

Vše se ale stalo. Četl jsem dokonce názor, že Stones Throw tím honí prodeje nahoru. To naneštěstí není pravda a snad Peanut Butter Wolf nenutí své svěřence k těmhle kolaboracím za takovým účelem. Aktivita totiž vyšla z druhé strany, od Just Blaze.

Ten totiž v jednom rozhovoru přiznal, že je unesenen albem "Madvillainy". Tam Medaphoar hostoval, a proto s ním dal kolaboraci na jeho "Push Come To Shove". Jenže hlavní postava, která stála za Madvillainy byl MF Doom a právě on by měl být novým spolupracovníkem s Just Blaze. Ten mu už zremixoval pecku "Kookies" z alba "MM Food" a nyní se dokonce objevila informace o společném dlouhohrajícím albu. Jak to vše dopadne a jaký bude výsledek, jsem už teď dost zvědavý.


Novinka z 24. 9. 2004 (Marq)
MF Doom - Special Herbs vol. 7 & 8
Příchod 7 a 8 dílu série Doomových "Special Herbs" tu nedávno avizoval Shaft a já vám nabízím k poslechu hned několik ukázek z jeho nejnovějších instrumentálních kompozic. Nový díl je tradičně ve stejném "modus operandi", takže i tentokrát můžeme očekávat pestrej sound a nápadité Doomovy motivy, které aktuálně mohou působit i jako dozvuky letošního léta.

MF Doom - Special Herbs 7 & 8 (Shaman work)
01. Safed Musli
02. Emblica Officianalis
03. Licorice
04. Sarsparilla
05. FO Ti
06. Camphor
07. High John
08. Mandrake
09. Devil's Shoestring
10. Wormwood
11. Cedar
12. Buckeyes
13. Chrysantheum Flowers


Novinka z 15. 9. 2004 (Shaft)
Tajemný muž s maskou
MF Doom je stará známá, ať už z kapely K.M.D., kterou měl spolu se svým zesnulým bratrem Sub-Rocem nebo svým posledním povedeným projektem "Madvillainy".

Kromě miliónu kolaborací a miliónu hostovaček celkem pravidelně vydává Mic Fiend Doom i svoji instrumentální kolekci "Special Herbs". Ta se mimo jiné natolik zalíbila kamarádovi MF Grimmovi, že si vybral pár inster, narapoval je a vydal jako "Special Herbs & Spices".

O tom, že měl Grimm z čeho vybírat svědčí velká Domova produktivita. 21. září totiž Doom vydá již sedmé a osmé pokračování svých "Special Herbs", přitom díl předchozí (5&6) byl vydán teprve 10. srpna tedy něco před měsícem.

Druhou podstatnou informací bude vydání sóla alba "MM Food". To má mít celkem zajímavý koncept, když se budou jednotlivé skladby jmenovat podle jídel, ale tématem bude něco jiného (např. "Cookies", kdy nepůjde o koláčky ale počítače). Osobně jsem zvědav jak to s vydáním "MM Food" dopadne, protože po internetu se už dlouho toulají zatím bezejmenné, asi 20ti trackové kopie pouze s názvem alba.


Novinka z 5. 9. 2003 (Kepo)
Invaze jménem Doom
MF Doomovi zřejmě nestačí, že nás letos svou produkcí a rapem zabil už nejméně dvakrát. Po originálním kousku ''Take Me To Your Leader'' (recenze v příštím čísle Bbaráku) pod jedním se svých asi 6ti aliasů King Geedorah a ještě větším masakru ''Vaudeville Villain'', který s pomocnou rukou producentů King Honey, Heat Sensor, Max Bill a RJD2 vydává jako Viktor Vaughn už 12. Září, má tenhle maskovaný král undergroundu zaděláno na další placky, placičky a v neposladní řadě taky kolaboračky.

Mezi ony ''placičky'' počítám dvoj EP ''Special Herbs 3 & 4'' (na první z této řady si můžete přečíst recenzi), které neslibuje nic jiného, než opětovnou dávku vyklidněné, netradiční produkce. Pro takovéto ''malé ryby'', jakými tyto ípíčka v porování s ostatními projekty nepochybně jsou, si Doom zřídil vlastní vydavatelství Metal Face, na kterém bude tato oddechová release vypuštěna 23. Září. Skalní příznivce asi moc nepotěším, když řeknu že Doomuv nejočekávanější kolaborační projekt ''MadVillain'' s produkčním bohem Madlibem bude dostupný nejdříve až příští rok, přesto že bootleggová verze kolovala na internetu už někdy v únoru roku letošního.

Vysvětlit si to dokážu jedině tak, že Doom usilovně pracuje na dalším, v letošním roce už třetím sólo albu ''MM…Food'', které bude pro změnu šéfovat label Rhymesayers. Podle toho co jsem si nedávno o Doomovi přečetl soudím, že rapuje snad i ve spaní a sny už se mu zdají výhradně jen o samplérech. Nejen že pracuje na dvou albech současně, ale aby toho nebylo málo, s producentem The Prof, který se docela slušně předvedl na Doomově singlu ''My Favourite Ladies'', připravují album ''The Prof meets Supervillain'', jež bude opět orapováno jen a pouze samotným Doomem, tentokráte pod zatím nepoužitým nickem Supervillain. Vůbec bych se nedivil kdyby to nebylo všechno, beztak jsem na něco zapoměl… Kdyžtak dám ještě echo.


Novinka z 3. 8. 2003 (Kepo)
Doom v krtčí noře
O tom, že maník jménem MF Doom je letos přímo ultra-aktivní padlo slov už poměrně dost. Já jen připomenu, že mezi jeho ''letošní'' materiál patří vedle mistrózních alb pod pseudonymy King Geedorah a Viktor Vaughn ještě i singlík ''Yee Haw!'', jež nedávno spatřil světlo světa pod hlavičkou labelu Molemen. Produkci si vzal do parády jeden ze tří producentů téhle veliké krtčí bandy - PNS.


MF Doom - Yee Haw! 12":
Side A:
01. Yee Haw (main, instrumental)


Side B:
02. Is He Ill? (main, instrumental)
Novinka z 31. 5. 2003 (Kepo)
Přichází další alter-ego MF Dooma, tentokrát pěkně z vostra!
Šílenec schovávající se za plechovou masku MF Doom po několika změnách pseudonymu ukazuje další svou tvář, tentokráte pod vznešeným jménem Viktor Vaughn. Když v roce 1989 začínal se svým bráchou SubRocem a kámošem Rodanem v dnes už legendární skupině KMD, říkal si Zev Love X a asi ještě ani nevěděl, že za nějákých 13 let ho budou přezdívat King of the Underground. První změna jména přichází po smrti jeho bráchy SubRoca a následným rozpadem KMD. Nějákou dobu se neukázal, v roce 1999 to však znovu naplno rozjel a pod hlavičkou nezávislého labelu Sub Verse vydává jako Metal Face Doom svůj solo debut ''Operation: Doomsday''. Skillz rostly jako voda v řekách minulej rok, na začátku tohoto roku vydává zatím spíše produkční album "Take me to your leader" pod dalším ze svých aliasů King Geedorah. Toto album se řadí mezi zatím nejpovedenější kusy tohoto roku, nicméně podle všech zdrojů je to jen slabý odvar z toho co teprve příjde.


Na nezávislém Nehiphopovém labelu Sound Ink 27. května vydal single ''Change That Beat'' b/w ''Rae Dawn'' (maximální nářez dochucený ještě o pecku ''The Drop''), první, na kterém rýmuje přes cizí produkci. Se svou novou identitou a pomocnou rukou producentů Heat Sensor, King Honey, Max Bill a RJD2 chystá na konec července album ''Vaudeville Villain''.


To ale zdaleka není vše, již dlouho je dokončeno album ''Madvillain'', což je společný projekt Dooma a Madliba. Velice horké album čeká na své propuštění z poza klecí labelu Stones Throw.


Doom je nepochybně první kandidát na nejproduktivnější osobu roku, zároveň jeho projekty doposud patří mezi to nejlepší, co můžeme z Amerického kontinentu slyšet.


MF Doom - Change The Beat:

Side A:
01. Change The Beat (original, instrumental, accapella)


Side B:
01. Rea Dawn (original, instrumental)
02. The Drop (original)Sound InkNovinka z 11. 3. 2003 (Kepo)
Epidemie MF!
Zjistilo se, že v poslední době se stále častěji objevuje neznámá, velmi nakažlivá duševní choroba. Dosud se podařilo zjistit, že nemoc z 99.9% napadá příslušníky hiphopové komunity a její líheň je kdesi na severo-americkém kontinentu, ve studijových prostorách labelu Day By Day entertainment, o kterém si zde můžete přečíst info. Dalším z důležitých faktů je, že choroba se oběvuje ve dvou podobách. První, ta zákeřnější nese název MF Doom, znalci ze serveru Hip Hop Infinity tvrdí, že jeho vysoce nakažlivé beaty dokážou psychicky usmrtit až 8 z 10 posluchačů. Tento typ několikráte změnil své působiště, všechno to začalo v New Yorku, u nezávsilého labelu Sub Verse, kde vypustil svůj debut ''Operation Doomsday''. Poté se přemístil do Chicaga, kde začal velmi bujně rozšiřovat své bakterie v podobě trojice EPs, jež nesly název ''Special Herbs''. Svou silnou nakažlivost dokazuje dále albem ''Specila Blends'', na které nalákal akapely veteránů jako jsou M.O.P., The Beatnuts nebo Jeru the Damaja a všechno pak smíchal se svými smrtícími beaty. Druhý typ choroby, ten méně známý, ale na druhou stranu mnohem aktuálnější nese název MF Grimm. Jeho nová deska ''The Downfall Of Ibliys'' údajně dokáže rozdrtit až 9 z 10 posluchačů. První z příznaků tohoto onemocnění se oběvily na Bbaráku nedávno, když jsem vás tady v novince informoval o přípravách MF Grimma na shrnutí všeho co napáchal za léta '89-'94 a taky o projektu který chystá na letošní léto. Brzy vás budu v recenzi informovat o jeho nejpozdějším projektu. Minulý rok se rozvněž objevila vzácná forma, spojení obou virů v jedno LP, jež neslo jednoduchý název ''MF''. Oba dva původci viru za svou ''kariéru'' stihli otrávit svými beaty a rapy mnoho dalších emcees a producentů, jmenujme aspoň ty, kteří podlehli nákaze nejvíce, Count Bass D, Megalon, Prophetix, Scienz Of Life. Když si všechny tyto poznatky skloubíte dohormady, hutné býty MF Dooma, vychytaný rap MF Grimma, vzniká nová světově rozšířená choroba, jež zasáhla i Českou republiku. A proč vám tohle všechno říkám?? S K-Hillem připravujeme rozsáhlý rozhovor přímo s původcem viru, s MF Grimmem! Po peklech co tito dva ''bacilonosiči'' vydali si myslím, že je na co se těšit!


Přesnější infa o virech:

Day by Day entertainment home page

Sub Verse music home page

MF Doom home page

Peanuts & Corn home page

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná