Lord Finesse žaluje Mac Millera o 10 miliónů dolarů

Včera večer celým internetem proletěla zpráva, že leader legendárních D.I.T.C., Lord Finesse, žaluje pittsburghskou hvězdičku jménem Mac Miller. Konkrétně se jedná o neoprávněné použití jeho hitu "Hip 2 Da Game" z roku 1995. Mac tento instrumental použil na svůj mixtape "K.I.D.S" z roku 2010. To bylo Millerovi 18 let a v té době ještě nebyl tak zářivou hvězdou, která holkám dělá tak příjemně. Pojďme se na celou věc podívat malinko podrobněji.

1. Lord Finesse

Jak již bylo řečeno, Lord Finnese je z D.I.T.C. Tahle NY smečka MCs, producentů a DJs ve složení Showbiz, A.G., Diamond D, Lord Finesse, Fat Joe, O.C., Buckwild a Big L (R.I.P.) udávala těžce v devadesátkách tempo. Psaní o nich by vydalo na x dalších článků, ale pokud se budeme bavit čistě o Lord Finesee, tak tenhle pašák produkoval krom své crew také pro lidi jako The Notorious B.I.G., Jay-Z, Brand Nubian, Capone-N-Noreaga a další.
2. Mac Miller

Jeho momentální popularitu asi nejlépe vystihuje vyprodáná Roxy pár týdnů zpět a to i bez velkého proma. Instro "Hip 2 Da Game" znají ti mladší z jeho hitu "Kool Aid & Frozen Pizza", který vyšel na free mixtapeu "K.I.D.S". Pokud byl tedy free, tak by se nabízela otázka, proč to Lord Finesse řeší. Nicméně se z toho stal hit a video k této věci mělo na youtube cca 20 mil. views, což jistě při možnosti zpoplatnění obsahu u partnerských kanálů na youtube nějaký ty peníze vydělalo. Video dnes bylo z jeho profilu smazáno. Sám Mac se k tomu dnes vyjádřil prostřednictvím twitteru viz níže. Pokud tedy mluví pravdu, tak asi člověka ihned napadne otázka, kde je tedy problém.


 


3. Oscar Peterson

A to je asi možná nejhlavnější postava, o kterou tu běží. Tento kanadský jazzový pianista a skladatel, který opustil svět v roce 2007, je autorem skladby "Dream of You", kterou právě Lord Finesse použil pro vznik track "Hip 2 Da Game". A to prý ani neměl legálně ošetřeno.
4. Budoucnost

Na celou věc se je i třeba dívat tak, že pokud by nedošlo k urovnání sporu mimosoudní cestou a Lord Finesse by vysoudil tuhle nemalou částku, tak by to možná mohlo roztočit vlnu dalších žalob ohledně použití instrumentálek na mixtapes.A co říct závěrem? Použiju na to část tweetu, který dnes napsal Phonte z The Foreign Exchange: "Pokud se ozvou pozůstalý po Oscar Petersonovi, tak jste v prdeli oba". 

zdroje:

twitter.com

allhiphop.com

Pufaz - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná