Loni to nevyšlo. Dobudou N.W.A. síň muzikantské slávy v roce 2016?

Clevelendská Rockenrollová síň slávy zná již jména šestnácti kandidátů na absolventy za rok 2016. Mezi tvrdou konkurencí jako Deep Purple, the Spinners nebo Steve Miller figurují stejně jako v loňském roce N.W.A., jejichž jméno bylo letos především díky filmu "Straight Outta Compton" slyšet nejhlasitěji za poslední dvě dekády.

 
O nominaci Dr. Dreho, Ice Cubea, Eazyho-E, DJe Yellae informoval magazín Rolling Stone, přičemž podmínkou účasti bylo vydání prvního singlu nebo alba v roce 1990 či dříve. Fanoušci mohou hlasovat pro své favority do 9. prosince na stránkách magazínu Rolling Stone. Pět z níže uvedených interpretů, kteří obdrží nejvíce hlasů, se postaví postaví v clevelandské síni slávy na stupínek s označením "2016". 
 
Vítězná sestava bude známa v průběhu prosince. N.W.A. se tak zařadili mezi další nominované kapely napříč všemi žánry, mezi nimiž jsou Janet Jackson, Nine Inch Nails, the Smiths, Deep Purple, Chic, Steve Miller, Chicago, Chaka Khan, the Spinners, Cheap Trick, the Cars, the J.B.'s, Los Lobos a Yes. Právě fakt, že spolu zápolí umělci prakticky všech žánrů, činí i ze samotné nominace pozoruhodnou záležitost. 
 
Vzhledem k tomu, že si N.W.A. vysloužili nominaci již v loňském roce, bylo jejich letošní zařazení vzhledem k oživení jména kapely prostřednictvím životopisného snímku "Straight Outta Compton" předvídatelné. Přesto Ice Cube neskrýval ve vyjádření se k nominaci nemalou pokoru: "Tohle byl neuvěřitelnej rok pro nás jako pro kapelu, naše věrný fanoušky a pomohl nám uchovat Eazyho památku při životě," cituje Ice Cubeovo vyjádření magazín hiphopdx.com.
 
Rocknrollová síň slávy v americkém Ohiu patří k nejprestižnějším zámořským hudebním institucím a byla založena v roce 1983 zakladatelem Atlantic Records Ahmetem Ertegunem. Je věnována archivování a vystavování prací těch nejznámějších a nejvlivnějších mistrů hudebního průmyslu, mezi něž vedle samotných muzikantů počítá též producenty, hudební techniky a další.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná