Londýn hostí další studii o Tupacovi

Je to tak, 13. září 2006 uběhne rovných deset let od doby, kdy vážným střelným poraněním podlehla jedna z rapových ikon - Tupac Shakur. Mnoho let po své smrti je tento rapper stále považován za jednu z největších osobností v oboru, jeho hudba, život a stále neobjasněná vražda jsou nadále vděčnými předměty nejrůznějších diskuzí.


A tak není divu, že přesně v den tohoto „kulatého výročí“ začíná v Londýně třináctidenní (jak symbolické) vzdělávací program, zaměřený jen a pouze na Tupaca a jeho vliv v hudbě, ve filmu, na fanoušky a veřejnost vůbec. Studii s názvem „Tupac Shakur Reinterpreted“ zaštiťuje British Film Institute, National Film Theater a Contemporary Black Music Culture. Během akce vystoupí například rapperova první manažerka Leila Steinbergová, bude promítán Tupacův filmový debut „Juice“ z roku 1992, dokumenty typu „Tupac Ressurection“, „Biggie And Tupac“ či „Tupac Shakur: Thug Angel“. Na řadu přijde i jeho poslední filmová role v černé komedii „Gridlock'd“.


Takže pokud jste někdo opravdu skalní fanda, vězte, že lístek údajně stojí jen 3 libry a všichni víme, že jízdenky nebo i letenky do Londýna jsou dnes za babku. Nějaké to další info možná naleznete zde.


 V souvislosti s desátým výročím Tupacovi smrti se objevila ještě jedna zpráva. Jeho matka Afeni Shakur totiž vezme rapperovi ostatky (rozuměj urnu s prachem) do Afriky, kam poletí i se svojí dcerou a vnučkou na návštěvu Nelsona Mandely a jihoafrických nemocnic a sirotčinců. Sama k tomu říká: „Cítím se požehnaná, že mohu navštívit jižní Afriku, především pak Soweto. Události, ke kterým tam došlo jsou velkou částí našich dějin a pro mého syna bude poctou odpočívat na takovém místě - rodišti jihoafrického boje za svobodu."

 

 

Zdroj: AllHipHop, Sixshot, Yahoo

 

Související články:

Kontroluj nová videoklip od 2Paca

Zajímavá kniha o 2Pacovi a Lauryn Hill venku

Zájem o vraždy Biggiho a Tupaca neutuchá

Dokument o Tupacovi nominován na Oscara

2Pac zvěčněn v muzeu voskových figurín

 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná