LL Cool J mluví o novém albu

Rapper, který se upsal Def Jamu už v roce 1984 a o rok později pod jeho křídly vydal debut "Radio", oznámil při příležitosti oslav pětadvacátéhé výročí televizní stanice BET, které proběhly v Los Angeles 26. října, že je uprostřed práce na novém albu, nad jehož názvem se prozatím vznáší otazník. Co už se ale ví, je to,  že deska by se měla urodit klasicky u Def Jamu někdy v průběhu roku 2006 a neměli by na ní chybět hosté jako Mary J. Blige, 112, či Teairra Mari. Rodák z newyorského Long Islandu, jehož filmová kariéra pokračuje snímky "Last Holiday", který bude mít premiéru 13. ledna a v němž se objeví po boku Queen Latifah a "Edison", kde se na filmovém plátně poprvé objeví Justin Timberlake, se dále nechal slyšet, že nové album by mělo navázat na loňský počin "DEFinition", jenž tehdy odstartoval na Billboaradu čtvrtým místem, a kterého se ve státech prodalo 743 000 kopií.

 

 

Novinka z 27. 2. 2005 (Os10)
LL Cool J žaluje FUBU

Ladies Love Cool James, jehož poslední LP "The DEFinition" se datuje do druhé poloviny loňského roku, se rozhodl zažalovat oděvního giganta Fubu, tedy firmu, kterou od jejích počátků podporoval a zapůjčil ji i svou tvář. Rapper tak učinil proto, jelikož není spokojen s tím, jak byl ohodnocen za svou dlouhodobou podporu a věrnost firmě, jejíž tržby dosahují každoročně přes 200 milionu dolarů (za minulý rok činil zisk 380 miliónů).

Firmu Fubu, kterou před třinácti lety založil Daymond John, spolupracovala s long islandským rodákem od roku 1993 a dokonce i dnes je možno spatřit na oficiálních stránkách společnosti jeho tvář. LL Cool J se také objevil na albu "The Good Life", který vydalo právě FB Entertainment, kde se prezentoval písní "Fatty Girl", v níž si zarapoval vedle Ludacrisea Keitha Murrayho. Jen dodám, že případem se bude zabývat newyorský krajský soud.

Další zpráva není od předchozího tématu příliš vzdálená. LL, jenž měl svého času oděvní kolekci "Troop", v současnosti pracuje na rozjetí své nové firmy, kterou hodlá nazvat jednoduše "James Todd Smith" a jejíž repertoár bude zahrnovat jak klasičtější věci jako trička nebo džíny, tak i kupříkladu nóbl obleky.


Novinka ze 17. 6. 2004 (Os10)
LL Cool J v létě se svou jedenáctkou
Již před nějakým tím pátkem nám James Smith a.k.a. LL Cool J sliboval nové album (viz níže Krysova novinka), jehož vydání se však i možná díky jeho herecké kariéře (roztočenou má kupříkladu movie naznavou "Edison") nejednou odkládalo. Vše již však nasvědčuje tomu, že očekávané album "The DEFinition" konečně již brzy uzře světlo světa a ještě před datem vydání, jenž je stanoveno na 3. srpna letošního roku, mu předejde, Timbalandem produkovaný, singl "Headsprung".

P.S. : Kdybyste se čistě náhodou o tomto víkendu potulovali kolem města Baltimore, doporučoval bych navštívit tamní tří denní open airek "African American Heritage Festival", na němž právě Ladies Love Cool James (ale nejen on, třeba také Kayne West, Cee-Lo a další), vystoupí:)

Zdroj : Sixshot


Novinka z 25.12.2003 (Krysa)
LL Cool J nahrává a natáčí...
Ke spočítání všech LLových řadových alb vám brzy nebudou stačit ani všechny prsty na rukou. Na Def Jamu, se kterým nedávno obnovil smlouvu, připravuje již své jedenácté album, nazvané "DEFinition", a nejspíš nebude poslední. Rapper prohlásil, že rýmovat ho baví stejně jako za mlada a nemá potuchy o tom, kdy svou kariéru MCho ukončí. První zprávy hovořily o prosincovém vydání, ale to už Cool James nejspíš nestihne. Nicméně už stačil rozhlásit, že nahraje jednu z nejlepších desek ve své historii a od minula se polepší. Toto tvrzení bych bral spíše s rezervou, protože před albem "Ten" nám dokonce sliboval návrat ke kořenům, a podívejte jak dopadl. Dosud je známo jen minimum spolupracovníků - hudební stránku si vezmou do parády Neptunes a Timbaland a Pharrell ještě přidá nějaké ty vokály.

Ani na natáčení filmů LL Cool J nezanevřel. Snímky "S.W.A.T." a "Mindhunters" jsou již dokončeny a v současnosti má roztočený další - thriller "Slow Burn", v němž ztvární zápornou roli.


Novinka z 19.7.2003 (LayDee)
LL Cool J se vrátil k jistotě
Nedávno jsem vás informoval o tom, že mezi LL Cool Jem a jeho dosud jediným labelem Def Jam to poněkud skřípe (viz níže). Pro ty z vás, které tato zpráva zaujala dnes přináším dokončení – emcee zůstáva, smlouva byla obnovena.

Podle představitelů labelu je LL Cool J zářným příkladem dlouhověkosti a síly hip hopu. Je jeho ztělesněním, jedním ze „stavitelů“ labelu, průkopník i legenda. Bez něj by label prý již nikdy nebyl tím, čím je. I rapper sám vyjádřil radost z toho, že Def Jam zůstává i nadále jeho domovem.

Komentář předchozích prohlášení nechám na vás. Spokojenost panuje na dvou zůčastněných stranách, otázkou ale zůstává, kdy rapper uspokojí i stranu třetí. Své fanoušky, kteří zatím stále marně vzpomínají na kvality jeho old schoolového období.

Info: AllHipHop


Novinka z 12. 6. 2003 (LayDee)
Přejde LL Cool J k jinému labelu?
Debutové album "Radio", které LL Cool J vydal v roce 1985 bylo vůbec první deskou, která vyšla pod labelem Def Jam. Společnosti zůstal tento svalnatý emcee věrný dosud, ovšem jak víme, nic netrvá věčně.

Poté, co byla smlouva na 20 miliónů dolarů smetena výkonnou radou ze stolu, ohlíží se LL Cool J po novém domově, kde by nadále (patřičně ohodnocen) mohl vydávat svá alba. S Def Jam, pod kterým prodal miliony nosičů, ale stále vyjednává.

Protože LL Cool J není jen dobře stavěný rapper, ale i poměrně úspěšný herec (alespoň co se počtu rolí ve velkých filmech týká), budeme jej na stříbrném plátně moci opět zahlédnout na přelomu léta a podzimu ve filmu S.W.A.T., který je zpracováním stejnojmenného seriálu ze sedmdesátých let.

Info: AllHipHop


Novinka z 24. 6. 2002 (dr. Galen)
Ladies Love Cool James
LL Cool, který sám sebe nazývá největším(nejlepším) všech věků – „all-time best MC“ respektive „The Greatest of all time“ ( The G.O.A.T. je mimo jiné název jeho devátého alba ) se vrací se novým albem nazvaném nečekaně originálně "Ten“ a s novou šnůrou koncertů po dlouhých letech – bohužel jen po USA.

Po posledních albech , hlavně po albu "Phenomenon“, by se o něho jeden ani nestaral, ale LL slibuje návrat ke svým kořenům, uvidíme, zda nedopadne jako Nas se svým "Stillmatic“. Nebude samozřejmě chybět ani plejáda songů o ženách a o tom jakej je on sám „nepřekonatelnej kanec“, ale LL slibuje i nějaký freestyle a stylový návrat k songům jako "Mama Said Knock You Out“. Produkci pěti tracků z alba zařídili "The Neptunes“. Celé album začíná hláškou – „You could call it a comeback“. Uvidíme.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná