Lipův debut se Supou, Lyrikem, Pauliem i Khomatorem se blíží. Proč si vybral právě je?

Lipo je jeden z českých "YouTube milionářů" a o tom, že je to všechno "Víc než hudba", se nás bude snažit přesvědčit již 6. dubna, kdy mu po dvou albech s BPM vylézá sólová prvotina. Liberecký objevitel beatmakera ODDho, jenž je v branži považován za zástupce uvědomělé větvě, si na ni pozval několik zajímavých spolupracovníků a nás v tuto chvíli zajímá jediné - proč vsadil právě na tyto interprety?

Debbi - pro mě byla jasná volba. Věděl jsem, že by ta kombinace mohla fungovat. Znal jsem jí dobře, protože jsem pro ní točil klipy a když jsme jednou už k ránu po natáčení zpívali na hotelu karaoke, tak jsem pochopil, že to v sobě prostě má. Zpívala One of us od Joan Osbourne a já odpadl. To do dneška ani neví, hehe. Dokonce jsem kvůli ní přepisoval refrén do angličtiny, která jí sedí víc. Nakonec nelituju. Z Ležím v tvé blízosti je megahit, momentálně 5. nejhranější CZ/SK skladba v éteru.

Paulie a Kiriss - v songu Jsou chvíle. Že se Paulie na desce objeví bylo jasný a tenhle vyklidněnej song se mi zdál pro něho vhodnej. Kiriss mi citlivě nazpívala vokály v songu Naposled a tady v tom songu jsem potřeboval trochu zjemnit to moje lehce falešný brumlání v refrénu pěknym dívčim hlasem.

Yanna - studuje konzervu, což je jak si všímám většinou pro zpěvačky průser. Tady tomu tak ale není. Má skvělej hlas. Dostal jsem se k ní přes člověka, který se mnou natáčel ve studiu. Zavolali jsme jí ať příjde něco zkusit a už v songu zůstala. Miluje Alicu Keys, což je na jejím zpěvu dost cítit, ale já chtěl refrén v češtině. Porvali jsme se s tím, jak nejlíp jsme uměli. Možná další singl.

Khomator a Lyrik - v jednom tracku. Podle mě zajímavá kombinace. Khomator je nedoceněnej MC a jeho song Tempo považuju za jeden z nej tracků 2011. O tom jsem věděl dlouho předtím, že ho chci pozvat. Cením ho i lidsky jako člověka bez přidaných rappových póz. Nadšeně souhlasil a na sloce si dal záležet. Přizvání Lyrika jsem inicioval už na Horizontech,  je skvělej rapper a jeho song Momenty je něco jako Khomatorovo Tempo, jen ve slovenštině. Takže proto.

Supa - Supu jsem si oblíbil na Dualshocku za jeho texty. Za to že se dokázal dostat přes rapovou stylizaci a říct mladejm ať nedělaj debility, který jim podělaj život. Tohle téma je ale o poctě lásce, trvalému vztahu. Říkal jsem si, že by ho to mohlo zajímat. Nakonec podle mě, jeden z nejlepších songů na albu.

Beef - Song Naposled s Beefem je už delší dobu venku. Původně jsem ho ani nechtěl dát na desku, ale tahle balada si našla cestu k lidem, nebo spíš oni k ní a na youtube jí vidělo přes 100 tis. lidí. Beef je telentovanej týpek z Liberce. Do tracku jsem ho přizval právě proto, že když jsem ho psal, tak jsem myslel na mladý lidi jako je on. Jak to maj z počátku těžký, když se chtěl emancipovat a když se do toho ještě připojí nešťastná láska, kde je každej z jinýho prostředí, který se moc neprotínaj, tak to celý získá temnější nádech. To sám moc dobře znám.

Tracklist:
01 Víc než hudba
02 Ležím v tvé blízkosti (feat. Debbi)
03 Bůh je láska
04 Jsou chvíle (feat. Paulie)
05 Šílená (feat. Yanna)
06 Rap je promarněná šance 
07 V temnotě
08 Chceme svět (feat. Khomator, Lyrik)
09 Rétorika moci
10 Neuhýbám z cesty (feat. Supa)
11 Otroci svobody
12 Naposled (feat. Beef)
13 Otázky
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná