RUKAHORE_SHOP_BANNER

Legendární UTFO chystá comeback

UTFO, jedna z nejvlivnějších skupin ranné rapové éry, se pokouší o comeback. Příští rok bychom se údajně měli dočkat nové desky, éterem by se ale již v brzké době měl rozeznít první singl "Get Up and Go".

Brooklynská Untouchable Force Organization slavila obrovské úspěchy v polovině osmdesátých let, kdy rok co rok vydávali nové album. Nikdy se jim ale nepodařilo zcela navázat na úspěch jejich největšího hitu "Roxanne, Roxanne”. Singl se stal zcela kultovní záležitostí, najednou všichni rappeři museli mít v tracku jméno této dívky ("Roxanne's Revenge," "The Real Roxanne," "Roxanne You're Through," "Roxanne's Mother," "Roxanne's Brother," "Roxanne's Doctor" nebo "Roxanne's a Man") a některé female emcees se netajily inspirací při vymýšlení svého uměleckého jména (Roxanne Shanté a The Real Roxanne).

UTFO tvoří Kangol Kid, DJ Mixmaster Ice, Doktor Ice a Educated Rapper. Image skupiny bylo nepřehlédnutelné, Mixmaster Ice vystupoval jako ninja, Educated Rapper jako student v obleku s kravatou, Doktor Ice se prohlašoval za hiphopového lekáře a Kangol Kid nosil klobouky konkrétní značky. Začínali jako b-boys, kteří se díky svému umění stali tanečníky jiné legendární rapové crew Whodini. UTFO je považována za první skupinu rapperů/tanečníků, stali se také prvními rappery, kteří vystupovali ve slavném Apollo Theater. Ani poté, co jako skupina svoji činnost ukončili, ze zábavního průmyslu nezmizeli a samostatně se dosud věnovali různým projektům – někdo produkci, jiný herectví, další moderování v rádiu.

Konkrétní data vydání nového singlu nebo alba dosud nebyly k dispozici.

Zdroj: AllHipHopOldschoolHipHop.comRolling StoneDiscogs.com

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná