Kool Keith přichází s DVD a dalším albem

Fanoušci Kool Keitha dostávají i letos svou velkou porci. Právě dnes by mělo oficiálně vyjít DVD "Global Enlightenment pt. 1", které nabízí záznamy z koncertů, rozhovory a hlavně procházku Manhattanem, kde rapper obchází své oblíbené kluby, restaurace a obchody a vy můžete být při tom.

Na 9. srpna je připraven druhý díl Keithových "Lost Masters", což by měla být kolekce tracků, které Keith nahrál pod různými alter-egy. Vsadil bych se, že to letos není naposled, co o něm slyšíme.

Kool Keith - Lost Masters vol. 2:
1. Move
2. Women Turn On your T.V.
3. She Likes Your Sex
4. Varoom
5. Can't Fuck Wit This
6. The Voo Doo
7. Feel About You
8. Kiss My Ass
9. Two Steps
10. Star Struck
11. No Stress
12. Tell 'em Bitch
13. I Want You To Be
14. 14th Song On The Album
15. Think You're Sexy
16. Iraqi Verse
17. Keep On Jumpin'
18. Dark Thought (outro)


Novinka z 24.3.2005 (Shaft)
Kool Keith s novou deskou
Zatím jen letmo proběhly informace o novém chystaném albu Kool Keitha. Jednat by se mělo o zatím bezejmenné album, které vydají lidé u Insomniac Records. Keith v podstatě nikdy pořádně nezakotvil u žádného labelu a i u Insomniac Records to bude spíš jen na jeden projekt.

Zatím nejzajímavější je, že Keith vytvoří na albu novou osobnost a charakter a deska bude mít opět nějaký příběh. Vše by mělo vyjít ještě do konce prázdnin, čemuž lze věřit, protože sám Keith jednou prohlásil, že denně nahrává 8 nových tracků.


Novinka z 10. 4. 2004 (Krysa)
Kool Keith a jeho plány na letošní rok
Samozřejmě ani v roce 2004 nemůžem být ochuzeni o několik desek Kool Keitha, ať už sólovek nebo společných projektů se spřízněnými dušemi. Asi každému je jasné, že "White Label Mix Series vol. 1" s Nancy Des Rose není poslední záležitost, kterou letos rapový mistr převleků vypouští. Další věc, o níž se teď mluví, bude společné album s Jacky Jasperem, s nímž jsme se seznámili už na předchozích Keithových deskách nebo projektu KHM, kde vystoupil pod jménem H-Bomb.

Deska nazvaná "7th Veil" je již téměř hotova a překvapivá je účast minimálně dvou přizvaných. První je ex-manžel Tiny Turner a rockový veterán Ike Turner a druhý klaun Flavor Flav!! Jeho a Keithova spolupráce může dopadnout docela zajímavě. Tyto hosty doplní ještě Kuruptův bratr Roscoe a alespoň jedna další osoba. Produkci obstará zčásti sám Keith, zčásti Chilly Chill, známý svou spoluprácí s Ice Cubem a svou prací přispějou i Cartel Productions. Tato novinka bude k dostání v CD/DVD formátu a krom audio stop bude obsahovat i dokument o nahrávání alba a předvedou se tu i nějaké exotické tanečnice a pornohvězdy.

Alba se dočkáme v létě a k dostání bude prý za výjimečně nízkou cenu. Oba rappeři jsou v těchto dnech na společném kanadském turné. Na tomto odkazu si můžeš poslechnout některé jejich práce v mp3.

Tím ale dnešní novinka nekončí. Na internetu se objevily zprávy o znovunavázání spolupráce s Kutmasta Kurt. Tahle dvojka, která si dohromady říká Diesel Truckers, je teď opět pohromadě a dává do kupy nový materiál, jak je uvedeno i na webu Threshold Records. Doufejme, že to nedopadne jako reunion Ultramagnetic MC's, který Keith nedávno oznámil v jednom interview, aby o 2 týdny později mohl říct, že s nimi rozvázal spolupráci.


Novinka z 17.9.2003 (LayDee)
Kool Keith nechybí ani na nové kompilaci
Vedle alba “The Lost Masters” Kool Keith vydal i projekt “Thee Undatakerz“. Využil přitom nový formát CD/DVD, známý jaké CS2CD. Keithův projekt lze považovat za jeho první veřejné představení.

Keith se také objeví na kompilaci “The Mic Planet Sessions“, která by měla vyjít pod záštitou Insomniac Magazine. Vedle něj se tu objeví například MF Doom, Mystik a další.

Vydavatel a výkonný producent Israel "Iz-Real" Vasquetelle se netají tím, že si přál dát do kupy projekt, který představí mnoho z nejnadanějších nezávislých hiphopových umělců. Vasquetelle stál již za vydáním indie počinu “Drastic Jungle Project”, na kterém představil spolupráci různých emcees (Thirstin Howl III, Styles of Beyond , Royce the 5'9, Planet Asia, Rasco a Bahamadia) s drum-n-bassovými producenty.

Info: AllHipHop


Novinka z 3. 9. 2003 (Kepo)
Jedno alter-ego nikdy nestačí - Kool Keith
Úchyláka Kool Keitha známe snad všichni, že? Víte ale, že jeho osobnost se skrývá za ještě asi dalšími šesti jmény? O tom, že ani jeden z těchto pseudonymů v posledních letech nezahálel se můžete přesvědčit na albu “The Lost Masters“. Kolekce 16ti tracků, ve kterých se postupně objeví téměř všechny Keithovy alter-ega – Dr. Octagon, Dr. Dooom, Robbie Analog, Mr. Gerbik a nejnovější Black Elvis, jistě potěší všechny fandy této podivné osoby ze západu. A k tomu připočtěte ještě masáckou bandu Ultramagnetic MCs či současnou Masters of Illusions a vyjde vám, kdo že je to šéf.


NOVINKA Z 16.8.2003 (LayDee)
Ztracený mistr Kool Keith?
Kool Keith, jeden ze zakládajícím členů Ultramagnetic MC's, patří vedle Wu killaz RZA, ODB a dalších rapperů k těm, co se rádi skrývají pod dostatečně velkým množstvím přezdívek. V tomto případě si můžete být jisti, že ať už narazíte na jména jako Dr. Octagon, Poppa Large, Keith Matthew Thornton, Rhythm X, Dr. Dooom, Big Willie Smith, Robbie Analog, Mr. Gerbik nebo The New Black Elvis, tvář bude patřit vždy jedinému člověku.

Svá alter ega nyní shrnuje do jednoho celku, který má pod názvem “The Lost Masters” vyjít 19. srpna. Jedná se o chronologii, obsahující tracky, které byly nahrány v rozličných dobách a jak sám emcee říká v rozdílném duševním rozpoložení. Vypadá to tak, že nás čeká pěkný guláš, jehož kvalitu bude muset posoudit každý posluchač sám.

Kool Keith mimo jiné propůjčil svůj hlas hitovce “Smack My Bitch Up” od Prodigy. Je znám tím, že nehodlá trávit nahráváním ve studiu více jak hodinu s tím, že se snaží, aby své party zmáknul během pěti minut.

Info: AllHipHop

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná