Kompilace samplovaných pecek od labelu Tommy Boy?

Label Tommy Boy Records patří mezi ty společnosti, které v dějinách hip hopu sehrály nemalu roli. Jeho zakladatelem a hlavou je Tom Silverman. Ten v současnosti připravuje album s názvem “Hip Hop Roots“, kompilaci obsahující jedny z nejsamplovanějších nahrávek hiphopové minulosti.

Na desce se podílí i dobře známý DJ a producent Jazzy Jay, který některé tracky poupravil. Tracklist si můžete prohlédnout níže, každopádně obsahuje skladby jako “Take Me To The Mardi Gras” od Boba Jamese, kterou použili například LL Cool J v “Rock The Bells” a Run DMC v “Peter Piper”, “Expres Yourself” (Charles Wright & The Watts 103rd Street Rhytm Band), kterou možná znáte v podání N.W.A. nebo “Fame” popové stálice Davida Bowieho coby sample pro “Night Of The Living Baseheads” od Public Enemy. Nechybí ani James Brown, v hip hopu zřejmě nejsamplovanější hudebník.

V souvislosti s touto kompilací se Silverman nechal slyšet, že neslábnoucí vliv hiphopové hudby tkví v její všestrannosti, přijímání a vstřebávání okolních vlivů. Je to funk, disco, pop, stejně jako africká, filmová či latinsko-americká hudba, jejichž využití dělá tento směr tak silným.

VA - Hip Hop Roots:

01. The Jimmy Castor Bunch – It`s Just Begun
02. Billy Squier – The Big Beat
03. Lyn Collins feat. The JB`s – Think (About It)
04. Bob James – Take Me To The Mardi Gras
05. David Bowie – Fame
06. The Blackbyrds – Happy Music
07. Charles Wright & The Watts 103rd Street Rhytm Band – Express Yourself
08. Cymande – Bra
09. The Monkees – Mary Mary
10. Dyke and The Blazers – Let A Woman be A Woman, And Let A Man Be A Man
11. James Brown – Give It Up Or Turn It Loose
12. ESG - UFO


Zdroj: AllHipHop


Novinka z 1. 8. 2002 (Nasty)
O jednom novém soundtracku a jednom starém labelu
Jak už je známo celému hip hopovému světu, jeden z největších, nejslavnějších a nejstarších labelů Tommy Boy si se svým osudem nezadá s pověstným Titanikem. Jde ke dnu a na zázraky se moc nevěří. Proto jsou také velké lodě vybaveny záchrannými čluny a jedním takovým záchranným člunem z labelu Tommy Boy by mohlo být malé vydavatelství Penalty Records.

Penalty Records fungoval jako samostatný label od roku 1995 a pod jeho ochranu patřili ku příkladu Noreaga, Capone či Lord Finesse. V roce 2000 se ale rozhodl přejít pod Tommy Boy. Že to ale byla zřejmě chyba, už je věc dávno nepodstatná. Důležité je to, že Penalty Records se nyní staví znovu na vlastní nohy, do nového startu dostává i nové jméno - Penalty Associated Labels a za spolupráce distribuční sítě Ryko chystá na letošní rok několik zajímavých projektů.

No a právě prvním z nich by měl být v titulku zmiňovaný sundtrack k filmu Jacked Up na kterém najdeme 8 Ball, E40, Bone Thugs N' Harmony, DJ Quik, Erick Sermon, Fieldy (z kapely Korn), B-Legit, Lil KeKe, Lil Flip, Big Moe and Big Pokie a 54th Platoon feat. Lil Jon.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná