Kendrick Lamar si Grammy užil se studenty ze "své" střední školy

Jeden z nejvýraznějších hudebních influencerů současnosti Kendrick Lamar uhranul diváky na slavnostním předávání Grammy. Jeho plamenné vystoupení již od pondělního večera stihlo obletět svět a vyprovokovat mocné ohlasy. Lamar v něm šíří společensko-politickou revoluci a předává naléhavé sdělení.

Není pochyb, že se dynamická show Kendricka Lamara na 58. ročníku Cen Grammy zapíše do historie a bude lidem ještě dlouho rezonovat v hlavě. Jednoznačně nejlepší vystoupení večera přikovalo diváky do sedadel a přililo olej do témat rasové diskriminace, policejní brutality i násilí mezi černochy. 

V epickém představení přišel osmadvacetiletý umělec na scénu v okovech a vězeňském úboru, obklopen dýmem a kapelou vyvrhelů za mřížemi. Mixovaný výstup zahájil skladbou The Blacker The Berry za psychedelických jazzových tónů, které odkazují na černošskou hrdost. V evokaci vzpoury se poté přesunul ke skladbě Alright, doprovázen africkými tanečníky a bubeníky před hořící vatru přímo na scéně. Strhující výstup uzavřel novým songem a provokativní projekcí mapy Afriky s nápisem Compton – svým rodným městem. Uštědřil tak facku všem, kdo nad problematikou svobodné kultury přivírali oči. 

Že vystoupí s konfrontační peckou, bylo slibované již před ceremoniálem, a jen to navýšilo očekávání, která kolem Lamara panovala. Boj o ceny Grammy letos vedl hned s 11 nominacemi, z nichž nakonec proměnil pět, včetně Nejlepšího rapového alba s deskou To Pimp a Butterfly. 

Ve spolupráci s Reebookem také rapper uctil své comptonské kořeny a přizval na den předávání Cen Grammy několik studentů ze své bývalé střední školy. Ti byli vybírání na základě hodnot, které kolaborace mezi Reebookem a Lamarem hlásá: mít odvahu projevit se a vystoupit z davu. Studenti získali jedinečnou příležitost provázet rappera v přípravách na významný večer, pobavit se s ním o jeho tvorbě i společenském snažení a odnést si nezapomenutelný zážitek.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná