Když o sobě říkáte, že jste nejlepší, musí to být vaše řádky, říká Masta Ace

Brooklynský rodák Masta Ace se může právem považovat za jednoho z největších veteránů rapového žánru. Má za sebou spolupráce i s "pionýry vyšší šarže" jako Big Daddy Kane nebo Kool G. Rap. Méně posluchačů však již ví, že autor desek "Hot Long Summer" nebo "Disposable Arts" psal v minulosti též texty ke skladbám jiných interpretů včetně skladbu "Uhhh" pro Willa Smithe. V rozhovoru pro NPR zavzpomínal Masta Ace na recept, podle kterého práce probíhaly.

 
Masta Ace si sice nikdy netajil tím, že je autorem písně k textu "Uhhhh" z alba Willa Smithe, v credits alba je však uveden pod svým rodným jménem Duval Clear. "Fungovalo to tak, že hrál beat, každý seděl ve svém rohu, psal a snažil se přijít s co nejvíc cool metaforami," popisuje Masta Ace tehdejší práce na albu.
 
"A fungovalo to způsobem: 'Ok, ukaž mi, co máš... To se mi líbí... Dej mi ten řádek.' Nejlepší řádky jsme poskládali dohromady a trochu je dokreslili. To, co napsal Will, to, co jsem napsal já, to, co napsal Kel i to, co napsali ostatní - formulovali jsme to z příspěvků každého z nás," popsal práce na skladbě "Uhhh" brooklynský šampion devadesátkového rapu.
 
Celému vyprávění předcházela diskuze o Meek Millově nařčení, že Drake používá ghostwrittery, z čehož obvinil kanadského interpreta letos v červenci. "Fakt, že přivedl někoho, aby mu pomohl s pár metaforami... Myslím, že hra se trochu mění tam, kde je to přijetelný," poznamenal Ace k otázce, jak se staví ke ghostwittingu. "Všechny ostatní žánry mají své textaře - umělci jdou a najdou textaře, dobrý textaře. Hip hop tohle nemá, protože my jsme byli z takový školy, že když za mikrofonem mluvíte o tom, jak jste dobrý a jak jste dope a jak nikdo není lepší než vy, musej to bejt vaše řádky," vysvětlil.
 
Ačkoli jsou interpreti každý z úplně jiného tvůrčího těsta, nezapomněl Duval Clear zmínit i svůj postoj přímo k Drakeovi. "Pro mě je Drake hudebník. Dělá dobrý skladby. Dělá populární skladby. Chytlavý věci. A nepřekvapilo mě zjištění, že mu někdo někdo pomáhal s formulací textů, protože jeho práce je bezpříkladná. V hip hopu není nikdo, kdo by měl najednou v rádiu tolik skladeb a zároveň to byly dobré nahrávky. Já už si myslel, že je to počítač nebo stroj, kterej točí nahrávky," dodal.
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná