RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kdo je po smrti nejvíc akční ? Každej ví...

Morbidní, chorobně nedůstojné a naprosto nehudební jsou podle mě praktiky některých společností nebo krkavčích příbuzných zesnulých raperů. Ale můj subjektivní z osobního hlediska pojatý názor není vůbec směrodatný.

Forbes.com zveřejnil už sedmý žebříček Top-Earning Death Celebrites a mezi nimi je hned několik perfmorerů black music, kteří i léta po smrti mají sílu prodávat. To je samozřejmě hyenismus.

Na nejvyšším postu z hlediska rapu se ocitl Tupac Shakur, jehož jméno jen za posledních dvanáct měsíců vysálo z lidí přes $9 milionů a to přes fakt, že je tomu více než deset let od jeho smrti. Majetek a profit Tupaca nejen z posmrtných reedicí, ale i ze značky Makaveli Brand, kontroluje jeho matka Afeni Shakur. "Věřím, že za uplynulých deset let jsem udělala maximum pro podporu Tupacovy muziky. Těším se na spolupráci s marketingovými a publicistickými tými společnosti EverGreen, myslím, že společně dokážeme ovládnout celosvětový trh." komentovala právě upečený deal s EverGreen Copyrights  Afeni. Jenom pro představu, 2Pacův prodej celkem činí kolem 75 milionů nosičů. Do budoucna je v plánu vydání Tupacovi biografie, 2CD, muzikál  a videohra, kde bude ten, kdo svou hudbou dokáže lidi motivovat k vraždě,  hlavní postavičkou.

James Brown skončil jen kousek za top 10, tedy na jedenáctém místě s 5-ti miliony dollarů na kontě za poslední rok. V těsném závěsu, o jedno místo za JB se umístil Bob Marley, který přes 21 let passé tvorbou dokázal pro 'majitele jeho jména' vydělat 4 miliony. Marleyho zisky nejvíce krmí prodej počinu "Legend", jenž  se pyšní statusem nejlépe prodávaného raggae alba historie.

Na listu celebrit rovněž najdeme absolutního vítěze  Elvise Presleyho... Theodora "Dr. Seuss" Geisela, Johna Lennona, Goerge Harrisona, Marilyn Monroe a mnoho dalších.

čti víc.


Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná