Karaoke Tundra: S českými MCs to bylo o něco složitější

Kdybyste chtěli Karaoke Tundru nazvat hiphopovým producentem, bylo by to provinění, za které by se dalo poslat na rok do vězení. Ani to však nevylučuje skutečnost, že měl k rapu vždy hodně blízko, o čemž svědčí jak jeho dřívější spolupráce, tak nejnovější počin "Futurologický kongres", který mu vyšel v posledních dnech na Bigg Boss.

Jak těžké bylo zlákat zástupce branže na náročnější zadání? "Slovenští rappeři do toho šli velmi ochotně - Supa, Boy Wonder...Jsou to kámoši a kromě toho inteligentní kluci, takže nebyl problém jim vysvětlit, o co mi jde. O něco složitější to bylo s českými MCs, kteří to nakonec (až na pár výjimek) nedali. Nemyslím si, že nepochopili zadání. Spíš mám pocit, že trochu podcenili význam toho projektu. Od začátku jsem záměrně dělal "kultovní" album,, byl to z mé strany čistý kalkul. Slováci mě znají, takže to věděli a chtěli být součástí," pronesl v interview pro magazín FullMoon beatmaker, jenž v minulosti spáchal společné EP se Strapem.
 
Samotný proces přípravy byl složitější, než když vypouští instrumentální dílo. Podle jeho vlastních slov se mu nejlépe dělalo s nováčky. "Na podobných kolektivních projektech je nejhorší to, že neustále musíš něco řešit. Kromě toho, že jsi autorem alba, musíš být ještě i manažerem. Rappeři očekávají ,že se jim budeš pořád připomínat. Já takovéto spamování vysloveně nesnáším a sám to dlám velmi nerad. Nejlépe se mi spolupracovalo s novými jmény - mám tam nkolik talentovanýcn newcomerů jako Ivo Tieň, Vajda nebo Podpultura, které širší hiphopová veřejnost ještě nezná. Právě je nejvíc oslovil koncept desky a spolupracovali velmi pohotově a profesionálně. Myslím si, že o těchto lidech budeme v nejbližších letech hodně slyšet. Také proto se album jmenuje "Futurologický kongres". Zajímá mě budoucnost a budoucnost jsou děti. Posluchači rapu jsou také hlavně děti a mládež, přiznejme si to. Potřebují slyšet někoho, s kým se mohou ztotožnit. Ale děti jsou také různé. Nedávno jsem byl na jednom rapovém koncertu, vystupoali tam více slovenských a českých emcees. A v publiku jsem viděl, obrazně řečeno samé budoucí taxikáře, policajty a dělníky. Nechci, aby to vyznělo arogantně, ale doufám, že mé album osloví mladé lidi, kteří v budoucnosti sami budou dělat něco kreativního. Chi, aby "Futurologický kongres" přímo nebo nepřímo inspiroval nebo ovlivnil jejich vlastní tvorbu. Tímto odevzdm své dědictví, o kterém se v umění a v hip hopu často mluví. Posílám to dále," pokračoval na stránkách FullMoonu spoluator projektu Peťo Tázok.
 
A kdo je pro elektronického mága v jeho rodné zemi momentálně číslem 1. Shout out dostal člen ComebackGangu. "Na Slovensku je to jednoznačně Fobia Kid. Jeho rap mě strašně baví ať už po obsahové nebo formální stránce. V textech často pracuje s asociacemi a kontextem, má skills a originální styl. A má jen 20 let, takže je velmi perspektivní," uzavřel Karaoke Tundra, jehož slova publikoval časopis FullMoon.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná