RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kanye West prezidentem Spojených států? V Americe to není nemožné

Z hlediska kritérií, kterými se dnes měří úspěch hudebníků v rámci mainstreamové tvorby, bychom mohli Kanyeho Westa označit za pomyslný vrchol chicagské rapové pyramidy. Když ale ohlásil svůj úmysl kandidovat na prezidenta Spojených států v roce 2020, vzpomněl jsem si na epizodu "Gayfish" ze seriálu South Park. Ono je ale pravdou, že respekt mu projevují již někteří kandidáti na prezidentský post ve volbách v roce 2016.

 
Kanye West oznámil svůj úmysl kandidovat minulý měsíc. Zahraniční servery se tehdy chytaly za tlačítko "zpět", někteří posluchači rovnou za hlavu. Ale znáte tu větu, že "Amerika je země neomezených možností"? Kanye totiž začíná sbírat podporu i mezi současnými kandidáty u prezidentských voleb roku 2016.
 
Republikánský kandidát Ben Carson uvedl během rozhovoru pro ABC, že s chicagským rapperem a producentem osobně hovořil a konverzaci si náramě pochvaloval. "Byl jsem mimořádně ohromen jeho obchodní prozíravostí. O byznysu toho hodně ví," cituje Carsonovu odpověď pro ABC server hiphopdx.com. Carson se také zmínil o Westovi jako tvůrci hudby, jež pomáhá mladým ženám uvědomit si jejich hodnotu a mladým mužům ke smyslu pro zodpovědnost. 
 
 
Stejně tak se Carson nevyhnul ani vyjádření k Westově kandidatůře. "Jsem pro to mu dát šanci. Uvidíme, jestli bude schopný vysvětlit své úmysly a jestli dokáže souznít s voliči," dodal. Zda by měl Kanye kandidovat za republikány nebo demokraty, není momentálně známo, každopádně interpret vystoupí 10. října v Národním výboru demokratů, kde se účastní jak sám za sebe, tak jako interpret. Až do Carsonova vyjádření to byla ještě legrace, ale když si představím, jak američtí demokraté dělají vláček po celé budově u Westova repertoáru, přičemž ten se po jeho skončení ujme vážných témat, napadá mě snad jen - God Bless America.
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná