Kanadský poslanec nechce 50 Centa v zemi

O 50 Centovi se poslední dobou píše každý druhý den, ať už v souvislosti s jeho filmem "Get Rich or Die Tryin", který před krátkým časem dorazil do kin, nebo s billboardy, které film propagují, nebo ohledně vyšetřování střelby z roku 2000, o němž informujou snad všechny novinkové servery. Teď se ale blíží rapperovo kanadské turné, které má začít 3. prosince ve Vancouveru. Ani to se neobejde úplně bez problémů, protože Dan McTeague, poslanec kanadského parlamentu a člen liberární strany, požádal tamního ministra imigrace, aby zakázal 50 Centovi vystupování v Kanadě. Zdůvodnil to tím, že rapper propaguje násilí s použitím zbraní, které se v zemi poslední dobou rozmohlo.

"Torontské ulice byly svědkem nevídaného násilí a umírání, což je výsledek války a kultury gangů," prohlásil poslanec, který připomněl, že v Torontu letos zahynulo v bojích mezi gangy 49 lidí, mezi nimiž byl i sedmnáctiletý mladík, který byl minulý týden zastřelen na pohřbu svého nejlepšího kamaráda, který byl rovněž zastřelen. "Myslím, že je čas dát vědět těm, kdo oslavují násilí, že jejich bezdůvodné násilí a filmy nejsou v naší zemi vítány. Je třeba lépe chránit Kanaďany proti lidem, jejichž sdělení jde proti všemu našemu úsilí potlačit násilí se zbraněmi."

50 Cent tak kvůli svým gangsterským textům musí získat vládní povolení o vstupu na kanadské území. Po jeho posledním vystoupení v Torontu v roce 2003 proběhla před koncertní halou střelba a to samé se odehrálo i v Montrealu, což je další argument pro poslance, který se snaží zabránit podobným incidentům na letošním turné: "Tohle není otázka cenzury, je to otázka snahy o ochranu citlivých mladých lidí v našich komunitách, jejichž životy jsou v jejich nejlepších letech ničeny."

Není to první případ, kdy se Kanada pokouší o zamezení přístupu rapperů do své země. V roce 2000 hrozilo Eminemovi, že nebude do země vpuštěn kvůli tomu, že jeho texty podněcují násilí vůči ženám.


Související:
Fiftyho billboardy se Američanům zrovna moc nelíbí
50 Cent vs Game aneb East vs West beef u konce?

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná