John Legend to zkusí minimálně ještě jednou

Zpěvák, textař a pianista John Legend, jehož můžete znát i z hitu "Selfish" od Slum Village, rozhodně nepatří mezi instantní rychlokvaškové zelenáče, a to i přesto, že má zatím na kontě pouze předloňský debut "Get Lifted", kterého se po celém světě prodalo kolem 2,5 milionu kusů. Pokud si ještě pamatujete chytlavou klavírní melodii ve šlágru "Everything Is Everything" od Lauryn Hill, stojí za ní právě sedmadvacetiletý rodák z Ohia, jenž se jako "background" vokalista představil třeba i v tracích "Encore" od Jiggy, či "You Don´t Know My Name" od Alicie Keys.

Johnovo nové album, které ponese titul "Once Again", vychází 24. října a podle vlastních slov na něm intenzivně pracoval posledních šest měsíců, během nichž dal dokupy kolem třicítky songů. "It was one of the most productive periods of my life. I was focused only on music. For the first time I didn't have to worry about school or a job."

Mezi producenty, kteří se mu pro jeho zpěv pokusí připravit co nejúrodnější půdu, nebude např. chybět zkušené a časem prověřené trio Kanye West, Raphael Saadiq a Will.I.Am. Právě leader Black Eyed Peas, s nímž nahrál v pouhých pěti dnech 7 songů včetně pilotního singlu "Save Room", na jeho adresu poznamenal: "The mind state we kept while working on this record was one of hunger, humility and fear. Since John and I first met, both of us have sold a lot of albums and won a bunch of Grammys. But we didn't think about that."  I Saadiq dodává, že tlaky na zopakování úspěchu po Grammy ověnčeném albu můžou být neúnostné:  "You always put the pressure on yourself. That's how bad [songs] happen."

Na otázku "co čekat" odpověděl rodák z Ohia následovně: "I didn't go into the new album thinking about the Grammys I had won. It's one of the greatest challenges of writing music-for it to not sound like what you think it's supposed to sound like or sound like the last album."  Ačkoliv bude mnoho písní věnováno všem aspektům a podobám lásky, můžeme se prý těšit i na pár sociálních témat připomínajících tvorbu Stevieho Wondera či Marvina Gaye.Tak co, patříte mezi ty, které se na dotyčné LP těší, nebo vás Legendův styl nechává absolutně chladnými?

Zdroj: 411mania

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná