RUKAHORE_SHOP_BANNER

Joell Ortiz před hlavním chodem ještě s předkrmem

I přesto, že se brooklynský rapper Joell Ortiz, jehož The Source obsadil do své ostře sledované rubriky "Unsigned Hype" již v březnu 2004, upsal před časem Aftermath Entertainment, svůj počin "The Brick (Bodega Chronicles)" ještě vypustí skrz Koch Records. Onen vtip spočívá v tom, že pořád půjde o jakési "preview" připravovaného plnohodnotné desky, jíž plánuje Dreovo impérium vyslat do oběhu na konci roku 2007.

O Joellovi už se ví samozřejmě nějaký ten čtvrtek, a to nejen kvůli beefu se slavnějším kolegou Jermainem Duprim, nebo spolupráci s velikány typu KRS-One či Kool G rap. Na newyorském kultorním rádiu Hot 97, stejně jako na Power 106 v Los Angeles, dosáhl velmi dobré hratelnosti s tím, že fanouškům nedal vydechnout ani na nejrůznějších mixtapech, které scéně postupně servírovali Whoo Kid, Cipha Sounds či DJ Kay Slay.

Ale zpět k blížícímu se LP. Jeho tracklist představí jména jako Immortal Technique, M.O.P., Ras Kass, Big Noyd, Grafh a Stimuli. Na disku si poté zaprodukují The Alchemist, Showbiz, Fame z M.O.P., Moss a další. To, že Joell potřebuje od oslovených beatmakerů více než slušnou podporu, snad dodávat nemusím. Mohl by mít hlas jako zvon, flow jako Masta Ace, texty lepší než Talib Kweli a stejně by v podstatě nikoho "nezajímal".

A když že to všechno bude venku? "The Brick (Bodega Chronicles)" vylézá z útrob nezávislého labelu Koch  27. února. Zatím ho kupříkladu můžete slyšet na mixtapu "Oh My New York Shit", který sestavilo hvězdné duo DJ´s Green Lantern a Kay Slay.

Joell Ortiz na MySpace

Zdroj: HHDX

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná