Je podle Nase hip hop mrtvý?

Nasir Jones, který se, jak jistě víte, poměrně nedávno uspal impériu Def Jam, hodlá přijít se svým premiérovým albem pod novou střechou na konci září. Queenský emcee to oznámil během koncertu se - stejný label okupující - kapelou The Roots v newyrské Radio City Music Hall (na němž se objevil i třeba Common, Talib Kweli nebo Big Daddy Kane), který poté zakončil prohlášením "I'm working hard for y’all. I got an album coming out in September.” Deska, jež ponese zajímavý název "Hip Hop Is Dead" by měla být i podle slov zástupce firmy k dispozici již  v zářijovém termínu, což rozhodně není špatná zpráva.

 

Jay-Z, prezident Def Jamu, rozšířil o Nasira roster v lednu, jen dva měsíce poté, co spolu oba titáni žánru oficiálně ukončili dlouholetý spor. Jak už na povrh zemský prosáklo dříve, nové album bude jedním ze dvou počinů, které ještě společnými silami zašťítí Def Jam a rapperův dřívější label Columbia Records. V podstatě o žádné velké překvapní nejde, neboť už během svého ůnorového chatování na webu Rock-A-Fella Jigga sdělil, že se na projektu začíná pracovat a i Will.I.Am z Black Eyed Peas se pro Billboard nechal slyšet, že by na Nasově nové nahrávce neměl absentovat.

 

"Hip Hop Is Dead" bude pokračováním dvoj alba "Streets Disciple" z roku 2004, kterého se ve spojených státech prodalo jen necelých 700 000 kopií (běhen jedenácti let pod křídly Columbia Records Nas ovšem prodal kolem 12 milionů desek).

 

Zdroj: Billboard

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná