RUKAHORE_SHOP_BANNER

Je libo kulturní tip na víkend? SenAnderSen je tu pro vás

Divadlo Archa, respektive tým režisérky Jany Svobodové uvádí premiéru nového projektu s názvem "SenAnderSen", která se uskuteční dnes a zítra, tedy v sobotu, 18. března od 20:00. Ještě předtím, než za sebe nechám mluvit průvodní tiskovou zprávu, doplním, že půjde o příběhy ulice v konfrontaci s příběhem legendárního dánského autora Hanse Christiana Andersena.

 

Martin má ve dne na starosti údržbu sídliště a v noci tajně sprejuje svůj podpis na vagóny metra. Petr chce zpívat a tančit, ale neví jak. Richard touží po slávě, ale pracuje ve skladišti. Jak dojít k uznání druhých? Jak najít svůj vlastní talent? Je možné stát se umělcem i bez uměleckého vzdělání? Je úspěchem to, že vidíš svou tvář na plakátech?

 

V novém divadelním představení "SenAnderSen" jsou příběhy umělců ulice konfrontovány s příběhem Hanse Christiana Andersena, jehož cesta ke slávě byla doprovázena řadou neúspěchů, zklamání, ponižování a posměchu. V představení vystupuje „malá mořská víla“ – čínská dívka, která v Praze hledá svůj sen. Je tu i skladatel, jenž přísně dbá na pravidla správné kompozice. Nad tím vším se vznáší duch slavného spisovatele, kterému osud nepřál být tanečníkem, básníkem a zpěvákem, a kterému trvalo mnoho let, než zjistil, co opravdu umí. Bylo psaní pohádek, které jej proslavilo na celém světě, skutečně jeho touhou? Oslavy Andersenova výročí skončily, co nám po něm skutečně zbylo?

 

Tvůrci představení, které využívá prvky street artu,  hip-hop, slang či graffitti, se nechali inspirovat životním tápáním dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Podle režisérky Jany Svobodové se inscenace snaží oslovit zejména mladé publikum, které se nachází někde mezi věkem dítěte a dospělostí. Pulsující beatbox pak přiláká i ty, kteří by běžně do divadla nepřišli, dodává režisérka.


 
SenAndersen je kolektivním autorským dílem týmu režisérky Jany Svobodové, který vytvořil úspěšná představení "Chat – Nebezpečně snadné známosti" (2003) a "V 11:20 tě opouštím!" (2005).  Tým složený z oblíbených představitelů české hip-hopové a beatboxové scény Dopise, Cossigy a Freaky Jesuse, doplňuje čínská herečka Lu Jing a skladatel soudobé hudby Michal Nejtek. Představení, které vzniklo v rámci Archa.lab,  uzavírá Andersenovskou sezónu v Divadle Archa.

 

Koncepce a režie: Jana Svobodová. Režijní a scénografická spolupráce: Dowis a Cossiga. Hudba: Michal Nejtek. Dramaturgie: Martina Hrabová. Hrají: Dowis, Cossiga, Rosen, Lu Jing, Michal Nejtek.

 

Vstupenky na premiéru v pokladně Divadla Archa za 150,-Kč.
Další informace, fotografie, rozhovory a novinářské akreditace Vám rádi poskytnou:
Pavlína Svatoňová – pavlina.svatonova@archatheatre.cz, 739 077 956
Jiří Sulženko – jiri.sulzenko@archatheatre.cz, 604 208 494
Tel: +420 221 716 109, 110
Fax: +420 221 719 666

 

www.archatheatre.cz

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná