Jay-Zího návrat z penze vypadá monstrózně

Tři roky od údajně posledního rozloučení "The Black Album" uplynuly a šestatřicetiletý prezident Def Jamu a spoluvlastník New Jersey Nets, jehož masivní dvouměsíční tour po Evropě, Asii, Austrálii a Africe je momentálně v plném proudu, zkrátka a dobře nemohl zůstat už navždy pasivní. Kdyby někdo potřeboval důkaz, že rappeři se velmi těžce loučí a v podstatě nikdy definitivně neodcházejí, příklad Jiggy, který hodlá vyšperkovat očekávání singlem "Show Me What You Got" (režie videoklipu se ujme F. Gary Gray, jenž stojí za snímky "Friday" nebo "The Italian Job") nebo Eminema, jehož mixtape "The Re-Up" přijde ještě dříve, vám ho poskytne.

Jay Hova tuto skutečnost definitivně potvrzuje v pár dnů starém magazínu Entertainment Weekly. Na jeho stránkách prozrazuje, že je jeho nové LP titulované "Kingdom Come" (v Rolling Stone ovšem vyšlo, že ponese název "Presidential Gala") skutečně rozpracováno, což značí jediné - "The Black Album" se tak přeci jenom dočká svého následovníka. "It was the worst retirement in history. Something, when you love it, is always tugging at you and itching, and I was putting it off and putting it off. I started fumbling around to see if it felt good.”

I když na povrch zemský doposud neprosáklo žádné info ohledně hostujících interpretů, k čemuž Jigga stroze řekl "I can take care of that at the end”, grandiózní producentský tým nakousnut byl. Ony nadmíru očekávané persony jsou Dr. Dre, The Neptunes, Timbaland, Cool & Dre, The Runners, Kanye West a Chris Martin z Coldplay! Jay zároveň doufá, že se znovu domluví i s "krakonošem" Rickem Rubinem, jenž už produkoval na jeho minulé desce hitový singl "99 Problems" (zahrál si i ve videu), a který mimochodem v současnosti nahrává ve studiu s U2. Dotyčný rozmanitý seznam beatmakerů poté jen odráží Jiggovu evidentní touhu zkoušet a experimentovat s novými styly: "[The album is] more in the vein of ‘The Black Album’ than ‘The Blueprint. I’ve been experimenting with different things, different types of music.”

Jedno otázka přesto zůstává. Bude "Kingdom Come", v souvislosti s jehož vydáním se hovoří jak o 14., tak i o 21. listopadu tohoto roku, definitivně posledním Jay-Zího albem? “If I wake up one day and the best material has passed me by — and that's going to happen--'then it's time to move on. I've said what I wanted to say.”

Mimochodem, Jiggův dokumentární film "Water For Life" pojednávající o nedostatku pitné vody na v Africe si na MTV odbyde premiéru 24. listopadu.

 

Zdroj: Vibe

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná