Jay-Z uvažuje o koupi magazínu The Source

Přestože představitelé samozvané „hiphopové bible“, časopisu The Source, opakovaně popírají nebo zlehčující informace o zmenšující se prodejnosti a finančních problémech, spekulace o krizi a blížícím se bankrotu jsou stále zřetelnější. Do toho přicházejí zprávy o tom, že zájem o koupi krachující společnosti projevil Jay-Z, poslední dobou stále úspěšnější obchodník (viz níže).


Jigga údajně zvažuje, že společně s dalšími byznysmeny Lyorem Cohenem (Warner Music) a Stevem Stoutem (Interscope) časopis buďto přímo koupí od jeho vlastníků Davida Mayse a Benzina (Raye Scotta), kteří vlastní 82 procent akcií, nebo nakoupí pohledávky v ceně přibližně 18 miliónů dolarů. Ty má vůči časopisu jeho největší věřitel Textron Financial Corp., který se již delší dobu marně snaží převzít nad společností kontrolu.


Zájem o koupi údajně projevil i dlouholetý konkurent, magazín XXL.
Zdroj: SOHH, HipHopDXNovinka ze 17.10.2005 (Krysa)
Jay-Z upsal na Def Jam rappery z Japonska

Legendární společnost Def Jam má nový přírůstek do své bohaté rodiny. Jedná se o původem japonskou partu Teriyaki Boyz, složenou ze čtyř rapperů a jednoho DJe. Pokud se vše podaří jak má, nebudeme na jejich debutové album "Beef or Chicken" čekat nijak dlouho, protože jako datum vydání je hlášen 16. listopad.


Věc, díky níž si tohle album určitě spousta z vás sežene, je seznam producentů. Ten zahrnuje jména jako DJ Premier, Just Blaze, The Neptunes, Dan the Automator, DJ Shadow, Mark Ronson a překvapivě i Ad-Rock (Beastie Boys). Nepodařilo se mi však najít žádnou audio ukázku, takže nezbývá věřit, že i rapová stránka bude stát za poslech.


Jay-Z ale určitě ví, co dělá. Připomeňme, že svou funkci prezidenta Def Jamu zatím zvládá výborně. Důkazem je úspěch před časem upsaných nováčků, jako jsou Rihanna nebo Teairra Mari. Svůj nový domov na Def Jamu, resp. na jeho odbočce Def Jam Left, našli koncem září i The Roots.

Novinka z 11.10.2005 (Fury)
Koupí Jay-Z fotbalový Arsenal?

Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Včera (10.10.05) uveřejnila hiphopová televizní stanice Channel U zprávu, že se Jigga chystá koupit Londýnský Arsenal.


Jay-Z se údajně připravuje podepsat s Arsenalem smlouvu, která by ho pasovala na podílníka týmu.Manažer londýnských kanonýrů je momentálně Frenchman Arséne Wenger, který to mimochodem dotáhl s gunnery až na dvě výhry v FA Cupu a pět titulů v Premier League. Pokud by Jigga smlouvu skutečně podepsal, připsal by si na své konto další výborný obchodní  tah, neboť Arsenal je v současnosti jeden z nejlépe útočících týmů nejen v Anglii.


O tom, že je Jay-Z zdatný byznysmen, netřeba více diskutovat. Jako důkaz stačí jeho oděvní firma Rocawear, která mu ročně vydělá přes 400 milionů dolarů. Tohle by byla jen další trefa do černého.
Zdroj: AllHipHop
Novinka z 22.9.2005 (LayDee)
Jay-Z vyhlásil válku
Jay-Z ve čtvrtečním rozhovoru na Power Station 105.1 (New York) vyhlásil válku všem rapperům, kteří se o něj otírají, navážejí se do jeho jména a zpochybňují jeho působení. „I declare war.“ řekl doslova. Slyšel nelichotivé narážky na svoji adresu a nemíní to jen tak přejít. Naopak, pěkně veřejně přiškrtit posměváčky pod krkem. Hodlá tak udělat na dvou nadcházejících vystoupení. Jedno proběhne 27. října v New Persey v rámci Power House koncertu, přičemž se předpokládá, že s sebou přiveze hvězdy Def Jamu, Young Jeezyho, Kanye Westa a Tierra Mari či další přátele. O den později vystoupí na obdobné akci ve Philadelfii.


I když v rozhovoru nezmínil žádné konkrétní jméno, je pravděpodobné, že těmi, jimž hodlá zatnout tipec jsou třeba 50 Cent, který se do něj navezl v průběhu Roc The Mic Tour 2003, Fat Joe za urážení jeho flow a opakovaných narážek na charitativní basketbalový zápas Roc-A-Fella vs. Terror Squad, který pro Jay-Zho mužstvo nedopadl dobře nebo The Game, který si zase rýpnul do jeho oblíbence Memphis Bleeka. Zatím ale pouze spekulujeme, na koncertech se uvidí.Zdroj: SOHH, MTV.com, AllHipHop, HipHopDirectory

 


Novinka z 15. 4. 2005 (LayDee)
Další Jay-Zho ocenění

Za jeho dobročinné aktivity a přínos pro společnost hodlá rádio Power 105.1, sídlící v New Yorku, poctít Jay-Zho oceněním „Man of the Millenium Award“. Stane se tak v sobotu 16.4. na akci, kterou pořádá pod názvem Power Music Summit.

Půjde o setkání obchodníků z hudebního průmyslu, představitelů nahrávacích společností, producentů, stejně jako intepretů samotných, na němž budou diskutovat o podrobnostech své branže. Zúčastnit se mají například Irv Gotti (šéf The Inc. Records) nebo Chris Lighty (Violator Mgmt/Records) a spousta dalších. Hovořit mají o tom, jak se jim podařilo prorazit, o vzestupu i neúspěších a o tom, co by se jim hodilo znát, když v minulosti začínali.

Docenění Jay-Zho kariéry však pokračuje. Time Magazine minulý víkend zveřejnil TOP 100 nejvlivnějších lidí roku 2005. A Jigga je mezi nimi. Trochu překvapivě jej nenajdete v kategorii Artists and Entertainers (kam se ale dostal Kanye West), ale v kategorii Builders and Titans. Prezident Def Jam, vlastník New Jersey Nets a hitmaker tak byl zařazen mezi nejvlivnější jedince celého světa. Samozřejmě je nutno tento žebříček brát s rezervou, ale i tak to potěší.Zdroj: HipHopDirectory, AllHipHop site a Time

 


Novinka z 27. 2. 2005 (Krysa)

Jay-Zho nečekaný návrat
Jay-Z se rozhodl zopakovat svůj starý trik a hlásí návrat k mikrofonu. I když slovo "návrat" možná není úplně na místě. Jay byl po svém odchodu na konci roku 2003 snad ještě aktivnější než předtím, stal se prezidentem Def Jamu, spolumajitelem teamu New Jersey Nets a hlavně se stal součástí dvou projektů - "Unfinished Business" s R. Kellym a "Collision Course" s Linkin' Park, tudíž nedodržel slib a ukázal, že na kontaktu s mikrofonem je nejspíš doživotně závislý.

Hlavní zprávou ale je, že deníku New York Post rapper sdělil, že si dá pauzu od koncertování a rád by koncem roku vydal nové album. Workoholik.Novinka z 28. 10. 2004 (LayDee)
Jay-Z for president
Jay-Z, rapper „na odpočinku“, bude možná skutečně zastávat prezidentskou funkci. Nebude mít sice pod palcem Spojené státy ani jinou další zemi, zato hudební impérium Def Jam Recordings. Mělo by se tak stát v průběhu následujících měsíců, zatím probíhají jednání mezi rapperem a Universal Music Group, mateřskou společností Def Jamu.

Dosud nic není jisté, nicméně zpráva překvapila některé z těch, kteří si mysleli, že Jay-Z bude následovat Lyora Cohena a Kevina Lilese pod ochranná křídla Warner Music Group. Tito dva vysoce postavení představitelé, kteří opustili Def Jam již dříve v tomto roce, si totiž mohou připsat nemalé zásluhy na Jay-Zho vynikající kariéře.

Universal je ochoten dát Jay-Zmu a jeho partnerovi Damon Dashovi 10 miliónů dolarů, aby přešli z jejich současného labelu Roc-A-Fella a rapper se ujal vedení Def Jamu. Jay-Z sice není žádný ekonom, manažer ani právník, zato je uznávanou ikonou. Hitmaker, který prodal přes 20 miliónů kusů sólových alb a jehož společnost se stará o Kanye Westa, Beanie Sigela nebo Cam'rona. Jde o schopného producenta se spoustou kontaktů, který může labelu velmi prospět.

 

Zdroj: Hip Hop Directory
Novinka z 16. 6. 2004 (Krysa)

Vydal Jay-Z opravdu poslední desku?
Jay-Z vypustil ke konci loňského roku svoje famózní "Black Album" a vážně tvrdil, že to je opravdu jeho poslední. Říkal to na začátku klipu "Change Clothes", na konci videa "99 Problems" do něj rovnou vpálili desítky kulek jako symbol odchodu (mimochodem spousta televizních stanic s MTV v čele ho kvůli tomu chtěla hrát pouze v pozdních večerních hodinách). Ale jak kritici a fanoušci předpokládali, v tomhle odchodu je nějaký háček...

Kdo sleduje zahraniční novinkové weby, jistě ho neminula informace, že Jay-Z připravuje další album pod svým občanským jménem S. Carter. A co víc, podepsal smlouvu s labelem Aftermath, kde mu celou novinku zprodukuje Dr. Dre! Tuto zvěst nechce žádná ze zúčastněných stran komentovat, takže zpráva není zaručeně pravdivá. Nicméně objevili se lidi, kteří tvrdí, že smlouva na jedno album je definitivně podepsána.

DJ Whoo Kid řekl na londýnském Radio 1, že "Jay-Z's signing and he ain't retiring," Steph Lova z rádia Power 105.1 NY rovněž potvrdila Jiggovu smlouvu s Aftermath a dokonce dodala, že prodal svůj podíl na labelu Roc-A-Fella druhému spoluvlastníkovi Dame Dashovi za 150 milionů dolarů! Berte to všechno jako neoficiální, ale spíše jistou novinku.

 


Novinka z 19. 12. 2003 (Krysa)
Jay-Z má svůj model Nokia a chce rodinu s Beyonce
Jay-Z s jeho posledním "Black Album" sice už spadl z prvních míst na Billboard hitparádách, ale stále je ve středu zájmu. Jak sleduju zahraniční weby, téměř každý den se o něm objeví nějaká novinka, až se nestačím divit, co ten člověk všechno stíhá.

V poslední době se stále častěji setkáváme s velkými firmami, nejčastěji na boty, které oslovují nejslavnější rappery a výsledkem je vlastní model bot. Jay-Z ale už svoje vlastní oblečení má a přichází s něčím originálnějším - vlastní telefon. Ve spolupráci s firmou Nokia vytvořili limitovanou sérii modelu 3300 s názvem "Black Phone". Zákazníci dostanou v zakoupeném telefonu nahrané celé "Black Album" v MP3, k tomu Jiggovy vyzváněcí tóny a wallpapery. Nokia uvedla, že registrovaní uživatelé telefonu budou pravidelně dostávat textové a hlasové zprávy od Jaye osobně, samozřejmě jen po určitou dobu. "Černý telefon" bude možno zakoupit za 124 USD a ve Státech se dostává do prodeje dnes. Mezi vlastnosti přístroje patří MP3 přehrávač, FM radio, klávesnice pro každé písmeno zvlášť, posílání mailů, MMS a další dnes už samozřejmé funkce.

Jedna už trochu starší zpráva je, že Jigga zamýšlí koupi basketballového týmu New Jersey Nets. Investoři plánují přemístit tým z New Jersey do Brooklynu. Zájemců je několik a nynějšímu vlastníkovi, společnosti YankeeNets nabízejí všichni přes 250 milionů $. Oznámení, komu nakonec bude tým prodán, bude vyhlášeno v únoru.

Další dolary, tentokrát jen deset tisíc, poputují na hračky pro děti z Marcy Projects v Brooklynu, odkud rapper pochází. Jay obdarovává každé Vánoce nejen děti, ale i jejich rodiny, kterým rozdává i jídlo a různé dary.

O Jiggově vztahu s Beyonce z Destiny's Child se toho napsalo už hodně. Tahle dvojka o svém poměru na veřejnosti moc nemluví, ale nedávno třiatřicetiletý Jay prohlásil, že by se zpěvačkou chtěl založit rodinu. "Miluju Beyonce celým svým srdcem. Je to nejdůležitější část mého života. Cítím se jako nejšťastnější muž na světě. Děti jsou jediná věc, kterou teď nemám a absolutně ji chci."

A koho zajímá něco z hudební oblasti, tomu nabízím ke shlédnutí nový videoklip "Encore", natočený v New Yorku. Vybírat můžete ze dvou formátů, z nichž každý je k mání ve verzích pro rychlé a pomalé připojení. Takže hurá na DefJam.com.

 
Novinka z 29. 11. 2002 (K-Hill)
Jay-Z pro další dollary
I pracháč Jay-Z, který je bezesporu výborný lyrik, i přestože ho hip hop už neláká svou hlubší podstatou, ale tou obchodní doláčovou, se chystá pokračovat ve své dráze vydaných alb.

Nedávno nám vydal desku "The Blueprint" a pak dokonce na pováženou i "Unplugged" desku ve spolupráci s The Roots. Teď už ale vylézá s další deskou na nejhorším labelu Roc-A-Fella. Deska se bude jmenovat "The Gift And The Curse" a říká se, že na něm má už Jigga 20 kompletních tracků a v záloze má ještě 4 bonusové, což docela jde ne?

Nakonec by měla mít podobu DoubleCD a bude se vyznačovat tím co moc nemusím - míšením různých stylů - ale bojím, že tím nejhorším způsobem. Hosty mu jsou zde Sean Paul, Lenny Kravitz, Beyonce, Scarface, Pharrell Williams, Sadat X a další. Produkci zháknout osvědčení prodejní dirigenti Kayne West, Timbaland, Just Blaze, Neptunes a jiní.

Také se špitají drby, že se Jay-Z přifaří na album "The Watcher 2002" dalšího masmediálního prachymakera Dr.Dreho a jeho firmy Aftermath Records, kde je pod deskou ještě podepsán Rakim a Truth Hurts. To jsou však jen řeči a nikdo neví.

Každopádně "The Gift And The Curse" by měl už v těchto dnech v prodeji i u nás. Jo, kdyby se sem dostali i jiný desky.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná