RUKAHORE_SHOP_BANNER

Jay Dee – bio, diskografie, poslední dny a Questlovovo vzpomenutí

Je vidět, že až časem hudebnímu světu dochází, co vše sebou Jay Deeho úmrtí vzalo. Kromě jednoho lidského životu i kariéru v plném proudu. Z šoku se probouzí fandové pozvolna, takže se každý den neustále objevují nové mixy a tributy. V minulém týdnu se Jay Deemu dobře věnovaly tři různé osobnosti a periodika.

 

Jako prvního je nutné určitě zmínit Questloveva, bubeníka a člena The Roots, který byl Jay Deemu velmi blízkým přítelem. Všechny své pocity shrnul Ahmir Thompson ve svém smutném vzpomenutí, které si můžete přečíst na jeho blogu zde.

 

Za dobrý konec to vzali i lidé u hip hopového informačního webu Hip Hop Dx, kde připravili v podstatě kratší Dillovu biografii a rozsáhlou diskografii, které je dobré si pro zajímavost projít. Přečíst si je můžete zde.

 

Třetí a možná nejméně příjemné bude číst článek, který se věnuje Dillově zdravotnímu stavu a jeho průběhu v posledních letech. Nutno říct, že když jsem před dvěma lety četl rozsáhlý článek o Madlibovi a Jay DeemUrb Magazinu při příležitosti vydání alba “Champion Sound“, tak už v té době zde Dilla uvedl, že má v poslední době zdravotní problémy, které mu prý způsobil neustálý stres z nahrávání a špatná životospráva. Článek si projdete zde.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná