Jak vypadá a zní jedinečné album Wu-Tang Clanu

Album A Better Tomorrow má kvůli Raekwonovi menší porodní bolesti a vnitřní spory zapříčinily, že album nestihlo vyjít k oslavám dvacetin jejich debutu Enter the Wu-Tang (36 Chambers).

Naštěstí to ale vypadá, že tento příběh bude mít šťastný konec, protože po výměnách názorů skrze média přišla zpráva, že RZA a Raekwon plánují společné nahrávání. Pokud to nedopadne, tak je tu ještě jedno album. U něj ale existuje možnost, že jej uslyší jen jeden vyvolený člověk, protože The Wu - Once Upon a Time in Shaolin je skutečně jedinečné album. Existuje jen jeden kus, který je momentálně uchováván v Marrákeši v Maroku, kde jej hlídá ochranka a producent Cilvaringz. Plán je takový, že artefakt dostane člověk, který za něj nabídne nejvíce peněz. Nejvyšší nabídka je momentálně prý pět milionů dolarů. RZA odůvodňuje tenhle plán slovy, že chce postavit hudbu vedle dalších uměleckých oborů, se kterými se hudba chce měřit, ale nedostává se jí stejného zacházení ve smyslu hodnoty, protože v současnosti je hudba dostupná v podstatě zdarma. Inspirací k tomuhle kroku bylo několik. Ať už styl vydávání Prince, Beyoncé nebo Radiohead, nebo Jay-Zho spojení se Samsungem a mixtape Crenshaw, který Nipsey Hussle prodával za sto dolarů za kus.

Zajímá vás, jak album, které tajně vznikalo posledních šest let vznikalo, vypadá a zní? Ani nemusíte mít tučné konto, protože Forbes se vydalo do Maroka natočit reportáž, ve které lze vidět, jak vypadá ručně vyřezává schránka z niklu a stříbra obsahující dva disky a jejich jednatřicet stop, na které tři měsíce pracovalo deset umělců. Ještě zajímavější je jedna krátká ukázka, ve které jsou slyšet Ghostface a Cher. Ta Cher. Kromě ní jsou mezi hosty i Redman, fotbalisté Barcelony a další neupřesněná, ale prý velmi unikátní, jména. Možná si album jednou poslechnete celé, protože před prodejem se má nejdříve vydat na cestu po festivalech, muzeích a galeriích, kde si za asi čtyřicetidolarové vstupné budete moci dvouhodinové album poslechnout. Samozřejmě za přísných bezpečnostních podmínek. Nebo můžeme doufat, že album si koupí někdo takový, kdo si jej nebude chtít nechat jen pro sebe a hned ho hodí na internet. Možné je vše.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná