Indy: Přestal jsem se hlídat a je mi jedno, co si kdo myslí. Neškrtám a jsem mnohem svobodnější

Navenek to vypadalo, že bude Dre z Indy & Wich prvním jménem někdejšího "vypálenýho pražskýho štýla", které se odebere do rapové penze. Po několika letech hiphopového ústraní, kdy dělal ve studiu na věcech, jež se netýkaly jména Indy, ho ale máme zpět v módu, který s sebou přinese nejen koncerty, ale i nové skladby s Djem Wichem. "Mám v šuplíku asi 36 hotovejch věcí. Některý texty jsou i hodně osobní. Přestal jsem se hlídat a je mi jedno, co si o tom kdo myslí. Neškrtám a nechávám na papíře to, co ze mě vypadne. Jsem mnohem svobodnější," ozřejmil v rozhovoru pro redbull.com/cz. A co na oněch stránkách zaznělo také?

Foto: Lukáš Wageneter (Red Bull Music House)

O tom, jak se s odstupem času dívá na téměř šest let starý projekt KMBL...
 
"Mám tu desku hrozně rád, ale jsem schopnej chápat, že se minula účinkem. Hodně lidí překvapila moje vlastní produkce a hejtovali mě, že se seru Máňovi do zelí. Další věcí byly můj hlas a flow. Bylo to hodně satirický, jízlivý a neosobní. Ale klíčovej průser byl výběr singlů. Na albu bylo hodně klasickejch věcí, ale vybrali jsme dvě synťákovky. Všichni pak podobně vnímali celou desku."
 
O tom, zda ještě mohou Indy a Wich v roce 2016 bavit rapové fanoušky...
 
"Je jasný, že nejde navázat v místě, kde to skončilo. Z části to je daný i fanoušky, kteří o něco zestárli a přišli noví, u kterých nejde nic odhadnout. V první řadě bychom jim chtěli udělat radost, aby si řekli: To je bomba. Já jsem ready, ale hlavně jsem šťastnej, že to všichni bereme prokapelně. Není to tak, že by se sešly tři sólový jména, odehrály, sbalily škváru a jely pryč. Všichni k tomu přistupujeme zodpovědně a má to pro nás určitej význam."
 
O tom, jestli bude kromě snglu i nová a v pořadí tředí deska...
 
"V tomhle jsme opatrný a od začátku jsme nechtěli extrémní humbuk. Je přirozený, že se na to lidi ptaj rovnou se singlem, kterej ještě ani není venku. Ale ani já, ani La4 nebo Wich ti neřekneme – “Ne, nechceme mít třetí desku, která nám udělá radost”. Vůle a chuť tam jsou a dalo by se říct, že to směřuje k desce. Dospěli jsme ve všech rovinách a setup nebyl za posledních 10 let lepší než teď. Teď máme jeden výstřel v podobě singlu. Pokud se dostaví dobrý feedback, tak nás to posune dál."
 
Kompletní interview najdete zde.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná