Icon The Mic King mluvil o rvačce s Copywritem i zážitcích z turné

Icon The Mic King byl vždycky zajímavá postava. Však také úvodník k celému rozhovoru zmiňuje, že internetové diskuze měly vždy o čem mluvit. Mimochodem ke zmínce o Vinniem Pazovi tolik, že podle svědectí měl Vinnie Paz dát pěstí do obličeje Iconovi přímo během koncertu.

Ostatně i v tomto rozohovor se dozvíte spoustu pikantností, jako je datailní popis rvačky s Copywritem nebo turné s Pharcyde, kdy Fat Lip vběhl během koncertu na stage.

Icon The Mic King - Interview


Novinka z 5. 6. 2004 (K-Hill)

Icon The Mic King trhá mříže
Žádná klec by neudržela zuřivého filadelfského MCho, Icona The Mic King. Ten koncem června vydává už tolikrát ohlašovaný singl "IndieInBurns" na svém domovském Third Earth Music.

Hlavní pecku "IndieInBurns" produkoval geniální skladatel Blockhead a hostuje v ní další aktivní strejda C-Rayz Walz. Druhou pecku "Art Imitates Life", kterou singl obsahuje, sešil další labelový řádič, Black Panther, třetí "You Don't Want It" pak producent Zeeby Zeeb.


Novinka z 30. 4. 2003 (K-Hill)
King s mikrofonem toho dělá trochu víc
Je hezký sledovat někoho, kdo dělá namísto nemístných reptalů, který veškerý svůj čas tráví tím, že dokazují svoji neotřesitelnou pozici (snad ze strachu, že přijde zemětřesení?).

Původem filadelfský Icon The Mic King je potentnější než kanec insemiňák. Maká na singlech, Epčkách, desce, kompilaci, dává mnoho featuringu. Každopádně jede rap. Představil se skvělým singlem "Ahead of my time" a stal se ovečkou nadějného newyorského kempu Third Earth Music.

Tam vydal další singl "IndieInBurns", kde s ním rapuje věčný kámoš C-Rayz Walz a produkoval ho Blockhead, zase věrný kámoš a producent Aesop Rocka. Navíc tu byli i další dvě pecky, "You Don´t Want It" z dílny jeho osobního producenta Zeeby Zeeba a "Parallel" od Johnny5 s cutama od Cue Two. Singl vyšel v dubnu v labelové edici Tried By 12, tedy něčím podobném, co rozjel například label Ill Boogie se svými Earplug výtlačema.

Jenže Icon maká dál. Už při poslední aktualizaci jsme mluvili o EPčku "Intricate Spectrum", které by se mělo ukázat v příštích měsících. Nebude tu žádná hostovačka. A máme tu Iconova slova k připravovanému EP: Možná názvy tracku symbolizují nějakou změnu, ale beaty a koncepce zůstává při staré. Je to prostě takové, jak mě napadali rýmy, více takové pohody. Je tu i jeden battle track, takže jestli si libujete v punchlines rýmech, i ty tu najdete. Tohle EP je v podstatě jakýmsi dokumentem různých směrů, kterými jsem prošel a které jsem chtěl dostat na své album. To znamená, že tu najdete klasickou koncepci tracku o buchtách, battle věc, jedna sci fi a druhá taková vesmírná o:), jedna upbeatová věc, atakdál. Ale bude to v pohodě, beaty jsou horké jako rozpálené brambory, to říkají všichni kdo to už slyšeli, takže doufám, že to bude celkově hodně v pohodě".

Icon The Mic King - Intricate Spectrum:
01. Intro Kit
02. Refresh
03. Lotus Flower
04. God Amongst Men
05. From Dusk Til Dawn
06. Things Aint
07. Insignificant
08. Hatred
09. Magic Marker

Mimo toto EP nahrál Icon jeden track s rapperem jménem Awar, jmenuje se "Binary" a maká taky na věcech se svým producentem Zeeby Zeeb. Označuje ho jako "muzikální zázrak" a věří, že již brzy bude jedním z největších producentských jmen.

Dále se Icon také podílel na debutu svých kolegů z Third Earth Music, producentské kapely Parellel Thought, kde na jejich desce pochystal dvě pecky, "Everything is everything" a "Drugs".

Taky se připravuje třítrackové EP, které Icon nahrál společně s Nobsem a jmenuje se "The he man woman haters club". Vychází jako CD-Rom v limitované edici počátkem letních měsíců. Nobs to všechno zprodukoval a přidal k Iconovi i rýmy, sám o tom říká, že tenhle výlisk přinutí všechny ženský křičet hned jak zjistí, jací že jsou to pekelníci.

Pro své fanoušky také Icon The Mic King sestavil speciální desku, jeho oblíbených hitů, kterou tedy nemohl nazvat jinak než "Rent money music". Ne vážně, dostupné je zatím pouze na jeho sajtě. Přesto je tam spousta neobjevených pecek, které Icon "vyhrabal ze šuplíku" a které určitě stojí za poslech. Vždyť jsou od producentů jako Cheapshot, Kno, Tonedeff, Zeeby Zeeb, Malak Akbar, Trends a obsahuje rapy kluků Pumpkinhead, Cunninlynquist, PackFM, Tonedeff, Breez Evahflowin, Substantial, Jin, atd. Takže určitě navštivte jeho stránky, kde si můžete poslechnout ukázky i desku objednat.

Dále Icon plánuje vydání dalšího EP s názvem "Dark City EP", stejně jako další singl "Hard act to follow", a samozřejmě je stále před branou chystaného debutu "Self: Sent Erred".


informace o labelu Third Earth Music


Novinkza z 20. 1. 2003 (K-Hill)
Icon The Mic King dál kandiduje.
Zatímco někde panovníci a vůdci země musí odcházet, Icon The Mic King svého titulu nešetří a jeho jméno se objevuje, kde to jde. Poslední zprávy jsou z tábora velmi našláplého labelu Third Earth Music, který se mimochodem těší na náš seriál "label info".

Právě zde, Icon The Mic King a další dvorní kapela Pumpkinhead (sedmitrackové EP "Beautiful mind") připravuje nový materiál . 25. února by měl vyjít jeho nový singl "IndieInBurns", který produkoval šílenec Blockhead a rapuje zde i mnou několikrát v novinkách zmiňovaný C-Rayz Walz. Na singlu jsou však ještě dvě skladby: "You don't want it" (produkce Zeeby Zeeb) a "Parallel" (produkce Johnny 5).

Icon The Mic King se už dlouho motal kolem svých kámošů Blockheada a Illogica, až se nakonec definitivně spojili a vznikla z toho (dle překladu doslovně) velmi zajímavá konstalace, která se dá pokládat za novou odnoš dnešního indie hip hopu.

Král mikrofonů dále maká na hostovačkách a spoustě svých dalších věcí. Po minulém vele úspěšném singlu "Ahead of my time" (viz. info níže) se chystá na album "Leading by example vol. 1: the primer series", EPčko "Intricate spectrum" a dokonce ještě jednu další dlouhohrající desku - "Self: Sent Erred".


Third Earth Music sajta


Novinka z 5. 9. 2002 (K-Hill)
Icon je králem mikrofonů
Neskromně se nazývá Icon The Mic King, který za sebou nechává miny rychlostí sazeče brambor. Nejprve se objevil na kompilaci "Jabs and Cuts vol.1", poté vydal svůj CéDéRom "Music For Bootleggas" a teď se blýsknul svým singlem "Ahead Of My Time", který vyšel před měsícem. Kritika na něj pěje ódu a Icona posouvá do první ligy masérů. Icon sám má spoustu sémě a hodlá splodit ještě tři singly, EP s názvem "Intricate Spectrum" a the Voltron LP "Manimal house (when Manimals attack)", kde mimo něho rapují ještě Manifest a Cue Two.
První singl z té "tříplánky" bude obsahovat tři pecky: "You Don't Want It" (produkce: Zeeby Zeeb), "IndieInBurns" (featuring C-Rayz Walz, produkce Blockhead) a "Parallel". Číslo 2 bude obsahovat pecky "Binary (featuring Awar) a "Spy vs. spy" a hned na to naváže singl číslo 3 s názvem "State Of The Art", kde budou hosté L.I.F.E. Long a Poison Pen z party Stronghold, další pecka zde ponese čest jména "Showgirls".

Jinak se Icon The Mic King objeví na projektech Uncle T, C-Rayz Walz, Nobs, Kwote, PackFM, Cashmere The Professional a na kompilacích "Boom Bap for Neanderthals", "Arrakis presents The Spice" a "DJ JS-1: QN5 Asterisk 1"


Third Earth Music

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná