Film Straight Outta Compton boduje, přesto se Ice Cube vyjádřil k upřímnosti jeho scénáře

Ice Cube by mohl coby producent filmu "Straight Outta Compton" jásat. Jen během tohoto týdne byl snímek nominován na ocenění NAACP. Zabodoval u afroamerické asociace filmových kritiků coby nejlepší film a nějakou tu cenu ukořistilo i stejnojmenné kultovní album kapely z roku 1988, které i díky svému zviditelnění v posledních měsících dosáhlo na trojnásobně platinovou prodejnost. Přesto známý herec a rapper neváhal, když se v rozhovoru pro magazín Vanity rozhovořil o upřímnosti celého scénáře.

 
Na autenticitu snímku poukazovali v zahraničí někteří kritici a za nimi pak celá řada fanoušků a posluchačů. Jerry Heller, jenž byl na konci osmdesátých let manažerem kapely, dokonce zažaloval produkci filmu kvůli způsobu, jakým byla jeho úloha v kapele vylíčena. Redakce magazínu hovořila s Cubem o upřímnosti scénáře "Straight Outta Compton" a o tom, zda má hip hop v roce 2015 ještě stále co říct.
 
Otázka k autenticitě snímku padla vlastně až na konci rozhovoru, když byl šestačtyřicetiletý rapper tázán, zda bylo účelové nezařadit do filmu například incident Dr. Dre s novinářem Deem Barnesem. Cube ve své odpovědi přiznal, že narazil na svoji neschopnost zachytit příběh kapely ze všech úhlů pohledu, které by vyhovovaly všem. 
 
"Věřím ve svou snahu dostat deset let a víc do ani ne dvou a půl hodin. Není žádný způsob, který by vám umožnil říct příběhy každého jednotlivce," cituje Cubea server hiphopdx.com. "Neudělal jsem to takhle kvůli sobě. Dal jsem to dohromady s požehnáním Rena, Yelly, Eazyho vdovy Tomicy a Dr. Dre. A Garry prostě nepobral mojí verzi toho, co se dělo. Udělal si vlastní průzkumy a vlastní rozhovory. Pro mě je to film o N.W.A. - vzestupu a pádu skupiny. Jsem si jistej, že můžete natočit devět, deset různých verzí filmu o N.W.A. O Elvisovi jich natočili sedm. Takže nepochybuji, že existuje hodně dalších představ o tom, jakej by ten film měl být a všichni se navzájem vítají, aby si mohli taky přiložit do ohně. Ale pro mě jsme dali dohromady nejlepší film o N.W.A., který bude kdy natočen," dodal.
 
 
Rozhovor se týkal mimo jiné otázky, jaký je Iceův poměr k rapu vzhledem k jeho hereckým aktivitám a zda má hip hop v roce 2015 ještě co říct. Autor desky "Predator" se rozhovořil o drogách, ženách a autech jako o tématech, která pomáhají posluchači spíš k útěku před realitou, než aby se zajímal o skutečné řešení svých problémů. Tato témata podle něj postupně osedlaly i novější generace tvůrců, pro které se zároveň stala snadným prostředkem k přitáhnutí pozornosti a označil jí za tzv. "únikový rap" (v orig. escapism rap).
 
"Myslím, že vždycky bude existovat potenciál témat, o kterých hovořit," řekl Cube v rozhovoru. "Je to fakt jen na umělcích. A ty témata, o kterejch hovořit, byly z hip hopu v klidu vyřazený. Začalo to ztrácet páru kolem třiadevadesátýho a z únikovýho rapu se stal největší pes. Když říkám "únikový rap", mám tím na mysli texty o hulení, zhulování se, o autech, ženách, špercích, penězích - o celý hromadě přebytku. Nestarej se o svoje problémy, jdi prostě do strip klubu a vypal ty starosti z hlavy. Takhle to začalo a nepřestali jsme s tím, protože celý tohle zboží je sranda. Je super to dělat. Není v tom žádná výzva. Není to těžký. Může to dělat každý. Takže myslím, že dnešní hip hop heads si vybrali nejjednodušší cestu," uzavřel někdejší člen N.W.A. svojí odpověď.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná