RUKAHORE_SHOP_BANNER

Ice Cube a Dr. Dre čelí žalobě manažera N.W.A. za jeho ztvárnění ve Straight Outta Compton

Kdo viděl nejzajímavější letošní rapový žářez na stříbrném plátně Straight Outta Compton o vzestupu a pádu N.W.A., bude souhlasit, že tehdejší manažer kapely Gerald E. Heller, jehož ztvárnil Paul Giamatti, nebyl vyobrazen ve zrovna sympatické notě. Manažerovi, jenž měl pro sebe za zády Eazyho-E škudlit nemalé příjmy, může v tomto ohledu konkurovat snad jen křiváctví Sugeho Knighta. A že mu tohle vyobrazení zrovna nepřidalo na cti, dokládá i žaloba, kterou na filmový štáb podal tentokrát ten skutečný Gerald Heller.

 
Žaloba padá konkrétně na hlavy Dr. Dre, Ice Cubea, jenž měl na starosti produkci filmu, NBC Universal a pozůstalost Eazyho-E. Podle zprávy zveřejněné prostřednictvím magazínu hiphopdx.com by měla být předmětem žaloby "psychická újma a urážka na cti kvůli lživému ztvárnění jeho osoby" ve Straight Outta Compton. Částka, o níž se chce někdejší manažer N.W.A. soudit, činí 110 milionů dolarů.
 
Heller tvrdí, že ho Eazy-E nikdy nepropustil z jeho labelu Ruthless Records a stejně tak, že neodepřel Ice Cubeovi šek na částku 75 tisíc dolarů. Kromě 75 milionů dolarů za psychickou újmu a 35 milionů jako náhradu škody chce ale Heller také veškeré příjmy z promítání filmu. Pro srovnání, hrubý zisk ze Straight Outta Compton činí 161 milionů dolarů a náklady na natáčení se zastavily na 28 milionech dolarů.
 
 
Gerald E. “Jerry” Heller  vstoupil do povědomí hudebního průmyslu už v 60. letech, když dovezl interprety jako Pink Floyd, Elton John a další na jejich první americká turné. Stojí také za nahrávkami kapel jako Journey, Electric Light Orchestra, Black Sabath a mnoha dalších. V polovině 80. let se pak orientoval na R&B a hip hop. Nejznámějším se však stal pro své kočírování comptonské bandy N.W.A. a jeho slovo rázně zasahovalo do tehdejší podoby rapového žánru na západním pobřeží. Stejně tak byl klíčovou součástkou v Eazyho labelu Ruthless v 80. a 90. letech. 
 
Ve filmu Straight Outta Compton je Jerry ztvárněn jako laskavý, šedivý chlapík, jenž dovolí partě kluků z ghetta utrhnout si kousek z amerického snu, což však později vede k nevraživosti mezi členy kapely. Eazy-E nakonec zůstává i po odchodu ostatních členů loajální svému chlebodárci, aby se nakonec dozvěděl, že si Jerry kromě péče o kapelu střádal celá léta bokem na pěkný důchod. Za to Eazy nakonec Hellera propustí z Ruthless. Jerryho ve filmu zahrál Paul Giamatti (viz. níže).
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná