Hiphopová karaoke, která uspěla

Hip Hop Karaoke byla vytvořena pro Big Daddy Kanea uvnitř každého z nás. Je to tvoje skutečná šance zarýmovat si (mimo sprchu). Nabízíme beaty, slova, mikrofony, pódium, deejaye a dokonce i hypemana, aby ti pomohl. Všechno je tu pro tebe, aby jsi vystoupil a rozhoupal dav.

 

Takový slogan naleznete na webových stránkách soutěže, která se každý měsíc koná v New Yorku v Knitting Factory. V prosinci roku 2004 ji poprvé uspořádali Jason Newman, Joshua Dick a Zach Quillen. Jejich Hip Hop Karaoke není klasickou karaoke, jakou můžeme zahlédnout snad v každém druhém filmu, jehož děj se odehrává v moderním Japonsku a jeho metropolích, není to novácké Do-Re-Mi. Autoři sice vyšli z otřepaného konceptu "matně osvětleného baru, falešného zpěvu a umělého kouře", ale podařilo se jim přeměnit ji v opak. Není to hiphopová karaoke, kterou lze najít ve spoustě jiných měst v USA, Anglii nebo Holandsku. Účastnit se této Hip Hop Karaoke, znamená zažít pocity skutečných emcee a věrohodně se přiblížit realitě jejich vystoupení. Na rozdíl od jiných karaoke tato nepůsobí jako výsměch, ale jako hold vzdaný dané skladbě. O tom, že si tady jen tak neplácám játra snad dostatečně jasně vypovídá fakt, že během doby její existence navštívili Hip Hop Karaoke osobnosti jako v úvodu zmíněný Big Daddy Kane, Pete Rock, Tek (Smif N Wessun), Rock (Heltah Skeltah), Rhymefest nebo Masta Ace a dostala se například na stránky časopisu XXL.

 

25. ledna se koná First Annual Hip Hop Karaoke Championship. Na šampionát bylo vybráno 12 doposud nejlepších soutěžích, kteří se ve třech kolech utkají o finanční odměnu a titul Hip Hop Karaoke Champion. Budou si moci sami vybrat svoji oblíbenou skladbu, jejich výkony bude pak hodnotit porota, v níž zasedne Prince Paul, Ralph McDaniels a Dres (Black Sheep).

 

 

Zdroj: Hip Hop Karaoke, HipHopDX.com

Redakce - Bbarak

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná