Harvardská univerzita udělila Nasovi medaili za přínos hiphopové kultuře

Jak tak nabourává hiphopová kultura dříve nemyslitelné instituce, skoro to vypadá, jako by se rappeři předháněli v tom, kdo přijde s větší kuriozitou. Zatímco Kanye West si připravuje projev pro prezidentské volby v roce 2020 a 9th Wonder má za sebou výuku na Harvardské univerzitě, Nas od prestižní vzdělávací instituce obdržel medaili.

 
Nas se stal vůbec prvním rapperem, jenž obdržel historické ocenění za jeho přínos kultuře, lidským právům a umění africké a afroamerické komunitě. Mezi dalšími oceněnými byla například boxerská legenda Muhamad Ali. "Je to první podobné ocenění, které se vyskytlo v rapovém žánru a určitě ne poslední. Díky," napsal Nas na svém Instagramu. Nas byl zároveň oceněn již v roce 2013 za svou tvorbu Nasir Joney Hip hop Fellowship.
 
Medaile W. E. B. Du Bois patří k nejvyšším poctám v rámci harvardských studií a je také oceněním stejnojmenné výzkumné instituce, jež se zabývá výzkumem afroamerické kultury. Založena byla v roce 1969. Sdružuje školáky a umělce s "příležitostí ukázat, že učení je skutečnou silou". Jo, kdyby se tak naše hudební výchova výchova nebála něčeho podobného. Prestiž, jakou má Harvardská univerzita, k podobné myšlence nepotřebuje.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná