Hanba Nicki Minaj

Nicki Minaj, světově úspěšná raperka z labelu Young Money Records (Lil Waynův label, Lil Wayne, Nicki a Drake), a která sesadila z trůnu žen v rapu Lil Kim, měla mít koncert v Bratislavě, který ale trapně zrušila, za což jí na sociálních sítích spílají (nejen) zástupci slovenské scény jako Majk Spirit, který měl před ní vystupovat, Separ, či slovenská raperka Aless, kterou si za její upřímný komentář v angličtině Nicki zablokovala. Nicki Minaj měla vystoupit v pátek 22.2., den po koncertě v Mnichově, v rámci evropské tour k jejímu čtvrtému sólovému albu Queen. Vypadá to, ale, že jí nezáleží na rapu, ani na fanoušcích, a že pro ni, která prodává svá alba v 5 milionech digitálních kopií, je vystoupení v pro CZ-SK scénu nepodstatné, a možná se jí také nechtělo vystupovat před nevyprodanou halou. Nemusíme ale tolik smutnit, Nicki Minaj nám totiž jen potvrdila, že je už za zenitem své kariéry, a že skutečnou královnou rapu se stává Cardi B, která letos vyhrála Grammy, což se Nicki, přes veškeré její komerční úspěchy a mnohé nominace, nikdy nepodařilo.

Proslýchá se, že měla připravenou show, plnou speciálních efektů (výtah na pódiu) a přesto, že sama dorazila včas, 18 kamiónů s její technikou z Mnichova dorazilo se šesti hodinovým zpožděním. Důvodem zrušení show, které omluvila osobně, bylo tvrzení, že by to hala neutáhla (elektřina). Ve stejné hale ale vystupovali umělci jako Katy Perry, aj.také s nákladnou show, a nikdy problém nebyl. Podle pořádající agentury XL promotion z jejich strany všechny požadavky byly splněny, a dokonce Nicki i vyplatili honorář v řádech statisíců eur. Zvažují prý právní postup, protože důvod zrušení koncertu není jasný. Nicki nedokázala zklamaným fanouškům po několikahodinovém čekání předvést ani jednu sloku, pouze se vymluvila, prošla po pódiu a udělala pár selfie a rozdala pár autogramů. V zákulisí se s ní pokoušeli komunikovat lidi ze slovenské rap scény, což se dá najít na jejich sociálních mediích. Z jejich záběrů a fotek vypadala Nicki dost mimo, jakoby trochu zapíjela žal nad tím, že americké turné musela zrušit pro nezájem a evropské turné vypadá s prodejností vstupenek podobně.

Kdo je Nicki Minaj?

Je to 36 letá žena, vlastním jménem Onika Tanya Maraj, která s rapem začala v roce 2004 v New Yorku jako člen Hoodstars. Po pár letech začala sólovou kariéru tak, že postovala svoje dosavadní nahrávky na sociální síť, která frčela v letech cca 2004-2008 - myspace.com . Díky tomu získala první fanoušky a všimnul si jí Fendi, z Dirty Money Entertainment, s kterým podepsala smlouvu v roce 2007 a vydala s nimi dva mixtapy. V tu dobu byla stále největší ženskou raperkou Lil Kim, ale na výsluní se drala Remy Ma, která byla pro Nicki velkou konkurencí. Remy Ma šla ale v roce 2007 na dlouhé roky sedět za to, že někoho postřelila do břicha. Nicki Minaj měla tak otevřenou cestu ke slávě. Třetí mixtape vydala v roce 2009, kdy už si jí všimnul Lil Wayne, a podepsal s ní smlouvu pro Young Money Entertainment. Od té doby se rozhodla soustředit spíše na pop, a snažila se ve své tvorbě stát co nejkomerčnější a jejím publikem se i přes sprosté texty o drogách a sexu, postupně staly hlavně děti. Vydala alba Pink Friday (2010), Pink Friday: Roman Reloaded (2012), a The Pinkprint (2014). Stala se velkou hvězdou, získala spoustu cen BET awards, a dalších, ale nikdy Grammy. Je stálicí popkultury a americké televizní zábavy. Po celé roky se dostává do konfliktů s dalšími ženskými umělkyněmi, ale držela si svůj status královny rapu. Její království se začalo rozpadat zhruba v době, kdy z vězení vylezla Remy Ma, a vydala na Nicki Minaj diss spolu s Lil Kim. Nicki najednou nevěděla s kým dříve bojovat, a na trůn královny rapu se pomocí kombinace sociálních sítí a účinkování v reality show vydrala mladá newyorská striptérka Cardi B, s obdivuhodnou pracovní morálkou, a obrovským hitem Bodak Yellow, která letos získala jako první žena Grammy za solové rapové album Invasion of Privacy, což je úspěch, ke kterému jí pogratuloval i Grand Master Flash. A tak Nicki Minaj se se svým novým albem Queen v roce 2019 se zdá být trochu u konce s dechem...

Jaké byly okolnosti zrušení bratislavského koncertu?

Podle pořádající agentury XL promotion, která měla na pátek 22. 2. na bratislavském stadionu Ondřeje Nepely naplánovaný koncert, je chyba na Nicki straně, a radí se s právníky, jak postupovat. Agentura má za sebou úspěšné velekoncerty Rammstein, Depeche Mode, OneRepublic, Katy Perry, Avril Lavigne, Sting či Lenny Kravitz a desítky dalších, a za téměř 20 let působení nemuseli zrušit jediný koncert.

Nicki Minaj sice na pódiu tvrdila, že důvodem zrušení je elektřina, přesněji její nedostatečná kapacita, ale agentura splnila veškeré požadavky, chyběl agregát, který si Nicki měla přivést sama, na což agenturní stage manager upozorňoval již od pátečního odpoledne, kdy byl ze strany managementu Nicki ujišťován, že je to pod kontrolou. Zdá se, že skutečným důvodem je nízká návštěvnost. Nicki musela „přesunout“ (zrušit) americké turné k albu Queen pro nezájem diváků o vstupenky, a německý, slovenský i maďarský pořadatel potvrzuje to samé – královna už Nicki prostě není.

První náznaky problémù se daly tušit už proto, že koncert v Bratislavě byl hned den po koncertě v Mnichově, a team Nicki Minaj měl jen jednu techniku, což je u koncertních tour podobné velikosti nezvyklé. Obavy zda se vše stihne převést a postavit se nakonec ukázaly jako potvrzené. 18 kamiónů s technikou a materiálem na stavbu pódia mělo v 8 ráno v pátek být na místě, v tu dobu však teprve z Mnichova poslední kamiony odjížděly. Oproti plánu se první kamion začal vykládat až ve 14:30, tedy více než 6 hodin později, a celá organizace byla zmatečná, kamiony, které se měly vykládat jako první, byly jako poslední a podobně. Přesto agentura dělala, co mohla, snažili se pomáhat s proclením, a dalšími náklady, jen aby se vše urychlilo. Večer však byl skluz jasně znát, a když po dlouhém čekání začali diváky pouštět do haly, stále ještě probíhala stavba pódia, ačkoliv koncert měl začínat kolem desáté hodiny. Management Nicki Minaj několik dalších hodin slovenské organizátory ujišťoval, že koncert bude, že se každou chvíli bude zhasínat, a začínat, i když slovenští technici tušili, že to není možné. Fanoušci byli vyhecovaní několik dalších desítek minut, a chvíli před půlnocí, těsně před tím, než Nicki Minaj vylezla na pódium, člen Nickiina týmu sdělil zástupci agentury XL promotion, že Nicki diváky jen pozdraví a koncert nebude. Do poslední chvíle lhali, a oklamali nejen agenturu, ale i všechy v publiku. Agentura XL promotion vrací vstupné divákům v plné výši a zároveň Nicki vyplatila statisíce eur jako honorář.

Situace je o to trapnější, že Nicki Minaj v roce 2017, vytvořila na sociálních sítích virální video- výzvu „Nicki Minaj Prague challenge“, kdy lidi napodobovali její video, které mělo pointu v tom, že „bacha! Takhle si bad bitch lítá privátním letadlem do Prahy, zatímco vy socky, neumíte ani slovo Praha napsat“. No, redakce bbaráku tedy netuší, za kým nebo za čím do Prahy v roce 2017 letěla a jestli vůbec, ale víme, že tady nikdy neměla koncert, a když ho měla nejblíže – v Bratislavě, tak ho vůbec nedala. A to je dost trapný.

-113kw-

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná