Grammy za uplynulý rok jsou rozdány. Kdo nakonec uspěl?

Staples Center v noci na dnešek opět hostilo už předávání hudebních cen Grammy. Největším favoritem 58. ročníku byl bez pochyb Kendrick Lamar se svými jedenácti nominacemi. Jediný Michael Jackson měl o jednu více v roce 1984, a to za desku Thriller.

Comptonský rodák tak vévodil nejen rapovým cenám. Jeho vynikající album To Pimp A Butterfly zaslouženě vyhrálo rapové album roku. Song "Alright" získal hned dvě ceny za rap a "These Walls", na němž hostuje Bilal, Anna Wise a Thundercat, zase obdržel cenu za nejlepší propojení rapu a zpěvu. Odepřít mu ani nelze cena za klip "Bad Blood" od Taylor Swift, v němž hostuje. Kendrick rovněž podal nejpropracovanější emotivní vystoupení večera, jež velmi vymluvně přihlížejícím přiblížilo děj desky, kterou se nebojím nazvat tou nejlepší tohoto desetiletí.

Nemůžeme opomenout Run Dmc, jež si konečně vysloužili cenu za celoživotní práci. Common a John Legend pak přijali cenu za nejlepší song k filmu.  

Očekávaně uspěl i The Weeknd se svým albem Beauty Behind The Madness, jež se stalo nejlepší urban nahrávkou. Píseň "Earned It" z filmu Padesát odstínů šedi rovněž získalo cenu za r'n'b výkon roku. D'Angelo and The Vanguard si rovněž odnesli dvě ceny za nejlepší r'n'b song a album.

Dále uspěla i zajímavá kapela Alabama Shakes. Kromě nejlepšího alternativního alba a nejlépe nazvučené nahrávky získali i nejlepší rockovový song a výkon za skladbu "Don't Wanna Fight". Diplo se sice nestal nejlepším producentem roku, avšak získal spolu se Skrilexem dvě ceny za taneční album a song "Where Are U Now" s hostujícím Justinem Bieberem

Ed Sheeran získal poprvé ocenění Grammy, a to hned dvě za skladbu "Thinking Out Loud", jež se stala nejen nejlepší sólovým popovým počinem, ale i songem roku. Další všudypřítomný song uplynulého roku, "Uptown Funk", vynesl dvě ceny Grammy i Marku Ronsonovi a Bruno Marsovi a stal se tak nahrávkou roku. Rodinná kapela Morgan Heritage si za své album Strictly Roots vysloužila cenu Grammy za nejlepší reggae album. Dokument Amy se stal tím nejlepším hudebním filmem. 

Vzpomínalo se rovněž na umělce, jež nás za poslední rok opustili. Stevie Wonder spolu s vokální kapelou Pentatonix uctili památku Maurice Whitea, zakladatele legendární kapely Earth, Wind & Fire. Eagles připomněli svého zesnulého parťáka Glenna Freye. Gary Clark Jr., Bonnie Raitt a Chris Stapleton zavzpomínali na bluesového velikána B.B. Kinga. Nechyběla ani pocta Lemmymu z Motorhead. Vzdalo mu ji uskupení Hollywood Vampires, jež se skládá z Alice Coopera, Joe Perryho z Aerosmith a také Johnny Deppa. Nejvíce prostoru však získala vydařená vzpomínka na jedinečného Davida Bowieho. Tu měla na starost Lady Gaga s hudebním doprovdem Nile Rodgerse z kapely Chic

Pro více informací a kompletní seznam vítězů navštivte stránky Grammy.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná