Grammy za rok 2012 jsou rozdány!

V noci na dnešek našeho času se konalo 55. předávání cen Grammy. Letošní ročník byl už tradičně plný zvučných nominovaných i vystupujících jmen. Hlavním moderátorem se večera byl herec a raper LL Cool J.

Celý večer otevřelo černobílé vystoupení Justina Timberlaka s prvním singlem "Suit & Tie" z jeho blížící se třetího alba The 20/20 Experience. Nechyběl ani hostující Jay-Z. Myslím ze už teď je jasné, že se '20/20' objeví mezi nominovanými příští rok. Předvedl také další novinku z alba s názvem "Pusher Love Girl".

Nejlepším rapovým albem se stalo Take Care od kanadského zpěváka/rapera jménem Drake. Duo Jay-Z a Kanye West získalo za svůj hit "N****s in Paris" cenu nejlepšího rap songu a rapové nahrávky roku. Album Watch The Throne jim vyneslo i další cenu.  Kolaborací roku se totiž stala píseň "No Church In The Wild", na niž kromě rapových velikánu jsou slyšet Frank Ocean a The Dream
 Novou kategoríí bylo Best Urban Contemporary Album, a tu získal Frank Ocean za svůj vynikající debut Channel.Orange. Vyhrál tak nad rivaly, jako je Miguel a Chris Brown
 Nejelpším R&B albem se stalo Black Radio od jazzového mága jménem Robert Glasper. A songem pak "Adorn" od mladého zpěváka jménem Miguel. R&B nahrávkou roku pak byl "Climax" od Ushera. Tradiční R&B nahrávku roku získala Beyoncé za singl "Love On Top" z alba 4

 
Z mnoha spojených vystoupení bych jmenoval například Maroon 5 a Alicia Keys. Ta se proti zvyklému piánu představila na bubnech. Také Rihanna předvedla výtečné vokální dovednosti s písní "Stay", při které ji vypomohl Mikky Ekko. A později také vystoupila během vzpomínky na Boba Marleyho spolu s jeho syny Ziggy a Damianem. Čest mu také vzdali Bruno Mars a Sting. Kvalitní vystoupení rovněž podal Jack White. I sám moderátor večera se objevil na mikrofónu spolu s pány Travis Parker a Chuck D.
Kapela fun. si odnesla cenu za nováčka roku a jejich všem známý hit "We Are Young" s hostující Janelle Monaé jim vynesl cenu za song roku. Popovou nahrávkou roku se stala živá verze písně "Set Fire To TheRain" od zpěvačky Adele. Cenu za elekotrincko/taneční album získalo Bangarang od Skrillexe. Stejnojmený singl byl oceněn taneční nahrávku roku.
 Alternativním albem roku se stalo Making Mirrors muzikanta Gotye. Jeho úspěšný singl "Somebody That I Used To Know" s hostující Kimbrou byl oceněnen popovou nahrávkou dua/kapely a také nahrávkou roku vůbec. Rockové album za uběhlý rok se stalo El Camino od The Black Keys. Ti si také odnesli cenu nejlepší rockový song uplynulého roku. S onou písní "Lonely Boy" ten večer také vystoupili. Dá se jim také připsat cena za producenta roku. Tu totiž získal jejich člen Dan Auerbach. Grammy ocenění za reggae album roku si odnesl Jimmy Cliff za desku Rebirth. A nejlepším albem roku se stala deska Babel od favorizovaných Mumford & Sons.
 
Jako každý rok by i ten letošní plný příjemných překvapení, očekávaných vítězu, ale i zklamání. Plný seznam nominovaných a vítězů najdete ZDE.
 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná