Freestyle si oblíbil zvuk starého kontinentu

V The Arsonists, kteří nevydali žádné album již pět let, samozřejmě Freestyle, jemuž se loni podařilo zaujmout trackem "Understand If I" s kanadským rapujícím tornádem v sukni Eternií, a který také nejednou navštívil i Českou republiku, není již pěknou řádku neděl, což ovšem neznamená, že by měla jeho sólová kariéra stagnovat. Nicméně deska "Etched In Stone", jež vyšla dva roky zpět na Battle Axe, a která mezi hosty přestavila i Akrobatika, DJ Noize či Marca Hypea, už by si ale přeci jenom svého následovníka zasloužila.

Nad informacemi o připravované novince se ale ještě vznáší spousta otazníků. Práce na skladbách je nyní v plném proudu a dle samotného emceeho, který už během své profesionální dráhy okupoval stejné pódium s ikonami jako DJ Premier, The Roots, Public Enemy či EPMD, se vše začíná vše pomalu konkretizovat. A to i přesto, že prozatím nemá s žádným labelem podepsaný nahrávací kontrakt a ani situace okolo hostů není nikterak průhledná. Co se týče dodavatelů podkladů, Freestyle slibuje spoustu evropských producentů, jejichž tvorbu cení. Minule se na jeho počinu vyjímali např. finský MGI, švýcarský Meisterbeatz, dánský Context, němečtí Steiber Twins a DJ Friction, nebo Collizhun z Kanady, leč otázka, kdo z nich dostane příležitost i nyní, by byla jen a pouze další spekulací.

Původní záměr je zatím bezejmennou desku vypustit v příštím roce, po níž by se chtěl opětovně dostat na tour, což se v jeho případě pravděpodobně změní v tradiční "cestu kolem světa za 80 dní."

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná