Frank Ocean, Kanye West, Jay-Z ovládli nominace na 55. předávání cen Grammy

10. února 2013 se budou přeávat už po pětapadesáté hudební ceny Grammy. Včera akedemie oznámila nominace. Ty po 6-ti nominacích ovládli Frank Ocean, Kanye West, Jay-Z, Mumford & Sons, Dan Auerbach a kapela Fun.,

Frank Ocean letos do světa vypustil své debutové album Channel Orange a právě za něj si zasloužil nominaci na album roku. Což je asi nejzásadnější ocenění Grammy, spolu s nahrávkou roku. I na tu získal nominaci, a to za song "Thinkin Bout You". Může se stát také novým umělcem roku.

Jay-Z a Kanye West získali díky společnému album Watch The Throne většinu nominací právě díky němu. Celkově je pak získali díky spolupráci s jinými umělci, a to na skladbách "Mercy", "Talk That Talk", "I Do" a z jejich alba pak kolaborace s Frank Ocean a The-Dream "No Church in the Wild". Ta je nominována na Best Rap/Sung Collaboration a také klip natáčený v Praze na Short Form Music Video.

Zajímavá je i kategorie Producer Of The Year, Non-Classical, kde proti sobě stojí Dan Auerbach, Jeff Bhasker, Diplo a Salaam Remi. Lecrae s letošním albem Gravity dostal nominaci na Best Gospel Album. Kategorie hip-hopu v posledních letech ovládají pořád ta samá jména a zajímavější je sledovat spíše ty zaměřené na R&B, ať už tradiční nebo moderní. Tam o gramofonek bojují R. Kelly, Robert Glasper Experiment, Anthony Hamilton, Melanie Fiona nebo Miguel. Nominace pro letošní ročník se uzavíraly poslední den v září, takže třeba Kendrick Lamar nebo Macklemore můžou být nominováni příští rok.

Všem nominvaným gratulujeme. Přesný seznam všech nominací na 84 cen najdete ZDE.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná