Fiftyho bilboardy se Američanům zrovna moc nelíbí

Fiftyho film “Get Rich or Die Tryin”, který byl spolu se soundtrackem čerstvě uveden na trh, se dočkal nechtěné reklamy. Na základě mnoha stížností totiž musely být strhnuty upoutávkové bilboardy na tento film. Stalo se tak zejména ve Philadelphii a také jižní části Los Angeles.


Existuje několik variant filmového plakátu. Na jedné například v ruce drží pistoli a okolo druhé má omotaný mikrofon, na druhé stojí zády, v rukou drží dítě a za pasem má opět viditelně zastrčenou zbraň. Což jsou věci, které se konkrétně nelíbí organizaci Men United for a Better Philadelphia, jejíž zástupci tvrdí, že bilboardy říkají spíše „rob to get rich“ (musíš krást, pokud chceš být bohatý – volně přeloženo). Chápou to jako velmi škodlivou reklamu (poselství), která říká, že násilí je řešením problémů.


Rapper sám nevidí žádný důvod k protestům. Připomíná, že plakáty k mnoha jiným filmům, obaly na VHS nebo DVD, jsou plné vyobrazení se zbraní a nikdo proti tomu neprotestuje. Vyslovil zajímavou poznámku o tom, že jde spíše o to, že je rapper a film je spojen s hip hopem.


Všichni víme, že na rapovou hudbu jsou uplatňovány jiné normy, v USA je vše související s hip hopem automaticky spojováno s násilím, obscénnostmi a vulgaritou (zkrátka rap = špatný vliv na mládež). Pobouření z Fiftyho bilboardů se zdá skutečně zbytečně nafouknuté. Protestující nicméně ocenili fakt, že společnost, která má výlep těchto bilboardů na starost, je v daných oblastech ochotně odstranila.
Zdroj: HipHopDX, SOHHNovinka z 21.10.2005 (Krysa)
50 Centova expanze pokračuje, další MC's na jeho labelu
Zdá se, že ruch okolo 50 Centova labelu G-Unit Records jen tak neskončí. Ke jménům jako Mobb Deep, M.O.P., Ma$e a Kokane, kteří se nedávno k G-Unit přidali, možná brzy přibydou i Lil' Scrappy, Beanie Sigel a veterán Kool G Rap. V rozhovoru pro britské Radio 1 to 50 Cent řekl s tím, že všichni jmenovaní rappeři mají v těchto dnech blízko k podepsání smlouvy s jeho labelem.

Zároveň uvedl, že Mobb Deep a Ma$e budou mít na G-Unit Records zásadní pozici nejen jako rappeři, ale také jako vyhledávači talentů: "Jsou to zkušení umělci. Jako vyhledávač talentů nemůže nikdo pracovat lépe než aktuální umělec."

Budoucí dění okolo G-Unit Records bude určitě ještě stát za pozornost. Zajímavé by bylo, kdyby se součástí labelu stal Kool G Rap, který na svůj velký návrat čeká už spoustu let a G-Unit by pro něj byla obrovská příležitost. Fiftyho plány nejsou nijak skromné, jelikož svůj label chce podle svých slov posunout na úroveň Def Jamu.

Jinak 9. listopadu dorazí do amerických kin Fiftyho autobiografický film "Get Rich or Die Tryin'". Soundtrack, jehož součástí bude i skladba "Window Shopper", kterou nabídla k poslechu předchozí novinka, vyjde o den dříve a kromě Centa na něm najdete věci od Eminema, G-Unit, Mobb Deep, M.O.P., Ma$e a dalších. Instrumentální stránku mají na svědomí Scott Storch, Hi-Tek, Eminem, Ron Brownz, Sha Money XL a Red Spyda.


Novinka z 27.9.2005 (Krysa)
50 Cent vs. Ja Rule, Jadakiss, Fat Joe, Nas - Beef pokračuje
50 Cent nedávno prohlásil, že ví, co od něj fanoušci chtějí, a to jim taky dá. Chtěl tím dát najevo, že hudba, kterou od něj v nejbližších měsících uslyšíme, nebude příliš odlišná od té, kterou nabídly jeho poslední dvě desky, nicméně se bude snažit ji postupem času pozvolna měnit.

To, že Fiftyho styl žádnou změnu zatím neprodělal dokazuje i první singl ze soundtracku k jeho filmu "Get Rich or Die Tryin'", kde se naváží do svých největších oponentů - Ja Rule, Jadakiss, Fat Joe a Nas. Všechny postupně 50 Cent vyjmenuje v refrénu a řekne jim, že jsou "Window Shoppers", protože koukají u výlohy na věci, které si nemůžou dovolit. Poslouchej mp3.

50 Cent - Window Shopper


Novinka z 12.9.2005 (LayDee)
Fifty měl být zavražděn
50 Cent (Curtis Jackson) je hora svalů, která si nebere servítky, díky čemuž nebývá v jeho okolí nouze o nějaký ten menší nebo větší konflikt. V klipech i v textech se staví do role, která by rozhodně slušela třeba Sylvesterovi Stallonemu v dobách Ramba a kterou mu s nadšením baští statisíce fanoušků. I v reálném životě je to zřejmě drsnej chlap, ovšem i přes sebelepší ochranku si musí zatraceně hlídat záda. Alespoň tak vyznívá nedávno uveřejněná zpráva, kterou jako první podal server The Smoking Gun.
 
Obsahuje informace z policejního vyšetřování předchozích let. Podle nich byl rapper sledován lidmi více než blízce spjatými s labelem Murder Inc. Jeho šéf Irv Gotti byl před nějakou dobou postřelen, ale už je zase doma, živ a zdráv a po večerech pravděpodobně medituje nad tím, která sv... to jen mohla být. Vzhledem k aférám a dohadům, které jej obklopují, se ale není čemu divit. Ale zpět k věci.
 
50 Cent byl také postřelen, ale už v květnu 2000. S policií ale tehdy odmítl na případu spolupracovat. Přesto ji však později kontaktoval s tím, že se o svůj život skutečně bojí. Ukázalo se, že je sledován kamkoliv se hne a zprávy o jeho pohybu jsou podávány Kenneth "Supreme" McGriffovi. Muži, který v osmdesátých letech ovládl drogovou scénu (a následně si poseděl v chládku), a který má na 50 Centa řádnou pifku. V roce 2000 se o něj a jeho minulost 50 Cent patřičně otřel ve skladbě "Ghetto Koran", což mu McGriff evidentně nemůže dodnes zapomenout. Ze získaných informací jasně vyplývá, že cíl byl jediný – v příhodnou chvíli rappera zabít.
 
Toť zatím vše, jedno odhalené spiknutí. Zda budou vznesena nějaké obvinění či jak se to vůbec vyvrbí a jak se k tomu vyjádří jednotliví zúčastnění se možná dozvíme za pár dní.


Zdroj: SOHH, AllHipHop, The Smoking Gun


Novinka ze 7.9.2005 (Bobby)
Fiftyho film se blíží do kin

Jak už jsem lehce nakousl v předchozí novince, děvetadvacetiletý rodák z Queensu, jehož "nepřítelem číslo 1" je v současnosti patrně Fat Joe, se objeví na filmovém plátně v autobiografickém snímku "Get Rich Or Die Tryin", který nese mimochodem stejný název jako umělcovo druhé album z roku 2003. Film, jehož distributorem jsou Paramount Pictures, by měl mít premiéru v zámořských kinech již 9. listopadu letošního roku a jeho dějovou linku asi nebude příliš těžké uhádnout. Příběh, v němž si kromě samotného 50 Centa zahraje i Joy Bryant, Viola Davis, Terrence Dashon Howard, či Rhyon Nicole Brown, se bude točit kolem kluka z ulice, který se nejprve snaží prosadit jako drogový dealer. Nakonec se však rozhodně plně oprostit od minulosti, jež je vyplněna násilím a protizákonnými praktikami a vydá se na cestu k dobytí hudebního průmyslu jako rapper. Jen dodám, že režii má na svědomí Jim Sheridan (za sebou už  má kupříkladu kousky jako "My Left Foot" nebo "The Boxer", za něhož byl v roce 1997 nominován na Golden Globe) a producenty dotyčné movie jsou pánové Jimmy Iovine, Paul Rosenberg a Dr. Dre.

 

Na tomto odkaze se můžete podívat na trailer k filmu.

 

 

Novinka ze 6. 8. 2005 (Bobby)
Co novéhu u 50 Centa?

Queenský rodák Curtis Jackson, mezi jehož skalní příznivce se počítá Dr. Dre i Diana Kobzanová, plánuje na konec léta vskutku ojedinělý a originální krok, k němuž se dosud neodvážil žádný jiný umělec či skupina před ním. 6. září mu totiž vychází "re-release" jeho úspěšného alba "The Massacre", které vyšlo v březnu u Aftermath Records a jehož prodeje před nedávnem překročily již šestimilionou hranici. Jelikož není Fifty žádný troškař, jeho nový "projekt" bude zahrnovat 21 videoklipů, které tak do puntíku pokryjí všechny tracky alba a aby toho nebylo náhodou málo, dočkáme se i remixu pecky "Outta Control, v němž dostanou prostor nové akvizice G-Unit Records, Mobb Deep. Sám sebevědomý 50 k tomu dodává: "I'm the king of originality, the videos allow consumers to see exactly what I was thinking about when I made the music".

 

Jinak důkaz, že dělá ledacos, jen nespí na vavřínech, již letos v listopadu podá jím připravovaná videohra nazvaná "Bulletproof" (Vivendi Universal Games) a ve stejném měsící přícházející movie "Get Rich Or Die Trying". Ještě před touto ohlášenou "multimedální" dvojicí však přijde jeho autobiografie "From Pieces to Weight: Once Upon a Time in Southside Queens", jež by se měla ve státech začít prodávat někdy na konci příštího týdne.

 

 

Novinka ze 4. 7. 2005 (Krysa)

50 Cent představí hodinky, které přehrávají mp3

50 Cent vydělává spoustu peněz nejen na svých albech, ale i na svých G-Unit produktech. Známé je např. pánské spodní prádlo této značky. Nápis G-Unit na sobě budou mít i hodinky, které přehrávají soubory ve formátu MP3. Ty budou brzy k zakoupení s pamětí 256 nebo 512 MB a za jejich pořízení zaplatíte od 299 do 3.500 USD.

Jinak 50 už točí film, o kterém se nedávno rozepsal LayDee. Rapper kvůli natáčení jedné scény nechal za asistence více než dvacítky policistů uzavřít oblast mezi několika ulicemi v Bronxu včetně obchodů.


Novinka z 6.6.2005 (LayDee)
50 Cent na režisérské židli Pokud se pohybuje v rovině komerčního hip hopu, je prakticky nemožné nezakopnout o všudy přítomného rapujícího „půldolarového“ svalovce. Ať už k němu má kdokoliv výhrady, je třeba uznat, že 50 Cent je velice zdatný obchodník. Dohlíží na výrobu alb lidí z jeho G-unit sestavy (nedávno Tony Yayo a Olivia), pod jeho značkou se prodávají výživné nápoje, erotické hračky a samozřejmě oblečení a jak už tomu bývá u komerčně známých emcees zvykem, koketuje i s filmem.

Aby toho nebylo málo, rozhodl se, že vyzkouší režii videoklipu pro singl “Twist It” již zmíněné Olivie. 50 prošel již natáčením tolika videoklipů, že se cítí být dostatečně schopný režírovat klip pro ovečku ze své stáje. Spoléhá ovšem na pomoc dobře sehraného týmu, nehledě na to, že točit pětiminutové video k písni rozhodně nelze přirovnávat k řežírování celovečerního dramatu. Každopádně to, jak se mu jeho režisérský debut povede, budeme jistě moci v brzké době posoudit sami.


Zdroj: HipHopDX


Novinka ze 17.5.2005 (Krysa)
50 Cent má podmínku
Young Buck a Tony Yayo se v nedávné minulosti dostali do křížku se zákonem a pozadu za nimi nemůže zůstat ani šéf G-Unit crew, 50 Cent. Ten loni překvapil publikum na koncertě Mobb Deep a Lloyda Bankse ve Springfieldu, kde mu ale po několika minutách přílítla na hlavu lahev vody poté, co on sám několik lahví hodil do publika.

Fifty si to nenechal líbit a se svojí bandou bodyguardů seskočil z pódia mezi lidi, aby si odchytl onoho odvážlivce. V publiku se ale strhla malá rvačka, při které byly zraněny 3 ženy. Jedna tvrdila, že ji 50 Cent udeřil pěstí do obličeje, další dvě uvedly, že byly pošlapány. Nakonec byli zadrženi dva "fanoušci".

Minulý pátek padl definitivní rozsudek. 50 se po dobu dvou let musí vyvarovat braní drog a bude náhodně kontrolován, zda nařízení dodržuje. Dále bude muset navštěvovat poradnu na ovládání svého vzteku. Ve státě Massachusetts u sebe navíc nesmí nosit zbraň. Nakonec musí zaplatit 3.000 USD jako náklady na soud a uhradit obětem náklady na jejich léčení.

Pokud rapper jakoukoliv z podmínek poruší, čeká ho pobyt ve vězení v délce dva a pol roku. Od soudu odešel zadním východem a vyhnul se tak davu novinářů a fanoušků.


Novinka z 18.3.2005 (LayDee)
50 Cent triumfuje v prodejnosti
Nové album “The Massacre”, z dílny svalovce Curtise Jacksona aka 50 Centa, se díky jednomu miliónu a sto tisícům prodaných kusů během čtyř dnů dostalo do šestky nejprodávanějším alb vůbec. Uvádí to společnost Nielsen SoundScan s tím, že druhá nejprodávanejší deska ve sledovaném období byla “Rebirth” od Jennifer Lopez s necelými tři sta tisíci kusy. Jednoduchými počty zjistíme propastný rozdíl - je to prakticky čtyři krát méně než Centíkova hitovka.

50 Cent překonal svůj vlastní rekord, alba “Get Rich or Die Tryin” se během čtyř dnů prodalo necelých 900 tisíc kopií. Navíc, hned dva tracky z nového alba - “Candy Shop” a “Disco Inferno” - plus “How We Do” (The Game feat. 50 Cent) se dostaly do první pětky stovky nejpopulárnějších skladeb žebříčku The Billboard Hot 100TM. Úspěch těší o to víc, že něco podobného se naposledy povedlo v roce 1964 nesmrtelným Beatles.

Ve vítězném tažení pokračuje už druhým týdnem, podle posledních zpráv se zatím prodalo přes 1.900.000 kopií. Přitom propast mezi jeho první příčkou a druhým nejprodávanějším albem je stále stejně propastná.

To bychom měli pozitiva Fiftyho kariéry. Mnohem menší radost mu rozhodně dělají reakce na jeho diss track "Piggy Bank". Jadakiss jej prý dokonce vyzval na souboj o rovný milión dolarů. Přitom si 50 Cent může vybrat jakéhokoliv porotce, stejně jako místo utkání.

Vlastně se hovoří o "Battle of Four", tedy souboji hned čtyř emcees. Sejít by se měli nejen Fifty a Jadakiss, ale i Fat Joe a The Game a vyřešit tak dohady o tom, kdo je nejlepší. Výzva padla, čeká se na odpověď.


Zdroj: HipHopDirectory news


Novinka z 5.3.2005 (Krysa)
Co se povídá o 50 Centovi?
Server SOHH.com zveřejnil zajímavé, ale nepotvrzené info točící se okolo 50 Centa, kterému aktuální situace okolo jeho beefů moc nenahrává, pokud to je ovšem všechno pravda. Říká se, že Jadakiss a Nas, kteří od něj schytali ránu v diskutovaném tracku "Piggy Bank", připravují pro Fiftyho společně s jeho bývalým parťákem The Game, který, ačkoliv byl neoficiální člen, byl vykopnutý z G-Unit kempu, dissovku, v jejímž intru se objeví Shyne. Track se údajně měl nahrát včera v produkci od Cool & Dre, ale zda se tak stalo se ukáže v nejbližších dnech až týdnech.

50 Cent se prý krom toho rozchází s Eminemem a Dr. Dre, protože oba nejsou příliš nadšení z beefů, které Fifty v poslední době rozjel, a z toho, že Game skončil u G-Unit, protože nechtěl Centa v jeho beefech podporovat. 50 Cent si navíc stěžuje, že jeho label Interscope nevěnoval příliš pozornosti jeho novému albu, a proto společně s jeho crew možná společnost opustí.


Novinka z 12.1.2005 (K-Hill)
Nahlídněte do účetní knihy 50 Centa..
Chcete trochu bleskového bulváru? Zajímá vás, kolik si 50 Cent loňský rok vydělal? Je to garda, je to opravdu 50, jen ne centů, ale miliónů dolarů. Proč ne, přejme mu to, dokud se nám jeho hudba bude líbit.

Jeho deska "Get Rich or Die Trying" opravdu došla významu svého názvu, Padesátka vydělal nejen na jejím prodeji, právům, klipech, ale i filmech, hadrech a reklamách. Jeho kontrakt se značkou Ecko Unlimited vynesl firmě obrat za dalších $pade, biz s botama Reebok $dvaciáš, mluvím pořád o miliónech, a to ve všem ještě vůbec není započítáno Dal/Má dáti z firmy G-Unit, Padesátkovy kapely a labelu, který vydal sólokapry Young Bucka a Lloyd Bankse.

A 2005? Mezi dalšími projekty jsou například takový perly, jako vitamínový nápoj “Formula 50” nebo film pro dospělý, péčko "Groupie Luv", hadry G-Unit pro buchty, atd. Samozřejmě ale i další věci jako soundtrack, videohra a především nová Fiftyho deska "The Saint Valentines Day Massacre".

Jinak beef, o ktérem níže psal Krysa, pokračuje, zatím tedy jen spekulacemi a přerovnáváním argumentů, šéfuje tomu rozhodčí Prďoch aka Funk Master Flex aka Aighttt!!


NOVINKA z 24.12.04 (Krysa)
50 Cent útočí
Asi už jste zaslechli, že 50 Cent vydává 8. března další album nazvané "The Valentine's Day Massacre". O tom ale bude řeč, až vylezou na povrch bližší detaily, protože mám jiné zprávy. Ve středu se 50 zúčastnil rádiové show Funkmastera Flexe v New Yorku, přičemž nemohl zapomenout někoho vydissovat. Terčem jeho verbálního útoku se stali Ja Rule, Jadakiss, Fat Joe, Nas a Kelis.

Nas už na svém koncertu v Central Parku řekl "This is not that fake shit, not that 50 Cent shit". Do Fat Joe a Jadakisse se pak naváží proto, že se připojili k Ja Ruleově singlu "New York, New York". 50 Cent prý nechápe, jak druhý jmenovaný může udělat společný track s někým jako je Ja Rule, s nímž má navíc problémy Jadakissův parťák DMX. Zároveň informoval, že všem uvedeným umělcům věnuje svůj nový song "Piggy Bank".


Novinka z 3.8.2004 (Os10)

50 Cent nahrál pecku s Bartem Simpsonem
To, že se ve veleúspěšném animovaném seriálu The Simpsons objevují nejrůznější celebrity, je věcí známou. Vždyť se v něm na moment představili i například Cypress Hill. A právě na ně v následující sérii (její premiéra se bude vysílat v USA na pozdim) díky tvůrcům naváže další rap star, tentokráte 50 Cent, který se zároveň stane prvním multi-platinovým rapperem, který si střihne duet s Bartem Simpsonem ze Springfieldu (Ten v tomto směru není žádným grenhornem, jelikož již v roce 1991 nahrál vlastní rapový track "Do the Bartman").

Herečka Nancy Cartright, která "bad boye" Barta dabuje, si spolupráci s 50 nemohla vynachválit. Ostatně sám rodák z Queens, jenž se mimochodem i se svými kumpány s G-Unit podívá 17. srpna ka koncert do Vídně, se nechal slyšet, že je obrovským fandou seriálu. U nás v ČR si však na tohle kouzelné collabo ještě nějaký ten pátek počkáme:)


Novinka z 5. 10. 2003 (Krysa)
50 Cent se stěhuje za pár (milionů) centů
50 Cent, pro mě jeden z řady průměrných rapperů, by si klíďo mohl podat ruku se Strýčkem Skrblíkem. Nevím, jestli taky plave ve svém trezoru, ale peněz má určitě nadbytek. Podle odhadů vydělal za poslední rok okolo 18 milionů dolarů. Svědčí o tom fakt, že si koupil novej barák, jehož předchozím majitelem není nikdo jiný než zabiják Mike Tyson.

Po vzoru Eminema, který nedávno učinil podobnou koupi, není 50ho příbytek nikterak skromný - 52 pokojů, 25 koupelen, 14 toalet s umývadlem, několik kuchyň, sauna, tenisové kurty, 4 bublinkové vany, vodopádek, rybník... to je panečku sídlo, co? Sice si nedokážu představit, k čemu využije tolik místností, ale to už nechme na něm. Třípodlažní dům byl postaven před 18 lety a mezi patry je možno přecházet po dvou točitých schodištích a dalším schodištěm z mosazi a mramoru. Celý komplex zabírá rozlohu okolo 68.000 metrů čtverečních.


NOVINKA z 9.8.2003 (Monet)
50 Cent nezaplatil ani cent
Myslím, že je netřeba představovat dalšího chráněnce Dr.Dreho a v současné době jednoho z nejprodávanějších umělců v USA, 50 Centa. Spolu s Eminemem tvoří současně asi to "nejžádanější" co na trhu je (mrkni na podrobnosti okolo jejich koncertu).

50 Cent je tu ovšem s novou kauzou. S ním se totiž momentálně soudí jistý nejmenovaný newyorský lékař, kterému za ošetření dluží 30 tisíc dolarů. Raper má za sebou nezrovna dobrou minulost, věnoval se totiž prodeji drog. Při jedné pouliční bitce před třemi lety byl postřelen a za ošetření nezaplatil. Jedna ze střel tehdy zasáhla jeho čelist, kvůli které prý získal i onen "charakteristický vokální projev". Tak uvidíme, jak se z toho vylíže (vykouše).

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná