Fat Joe má noční můry

Není to tak dávno, co tenhle bombér z Bronxu stál na úplném vrcholu. Po odchodu z majoru labelu prodával desky po statisících i jako nezávislý umělec, těšil se respektu mezi fanoušky a kolegy z branže a rádia hrála jeho hity jako “Make It Rain“ nebo “300 Brolic“. Nyní se zdá, že se k němu štěstěna obrací zády.
 

Z rozhovoru, který poskytl pro magazín Juice, bylo evidentně cítit, že neprožívá zrovna nejlepší období v životě. Frustrace, zklamání a nechuť, to je nejspíš to, co ho dnes naplňují. Může za to hned celý pytel problémů.


Za prvé se jeho nová deska J.O.S.E. 2 moc neprodává, což ale trápí i konkurenty jako Busta Rhymes či 50 Cent. Každopádně 11 tisíc prodaných kopiích za první týden to není zrovna pro něj pozitivní číslo a na platinu, na kterou dosáhnul s albem J.O.S.E. může určitě zapomenout. To ale určitě věděl předem.


Postěžoval si však i na adresu Jay-Zho. Album J.O.S.E. je totiž prošpikované auto-tunem, který se ale pomalu začíná stahovat do pozadí. Fat Joe z toho viní Jiggu a jeho přívržence: „Je to fakt blázinec. Všichni milovali auto-tune, ale pak přišel Jay-Z, nahrál jednu skladbu a najednou je problém nahrát track s T-Painmem. To snad nemají lidi svůj vlastní názor?


Dalším problémem, který se ho drží jako stín, je snaha fanoušků přinutit ho, aby se hudebně vrátil do dob, kdy jel hardcore rap a byl členem D.I.T.C. Na to reagoval se slovy: Nemyslím si, že newyorkský rap musí vždy vycházet ze samplů. Co lidí vůbec chtějí? 12 samplovaných beatů, skrečovaný refrén a do toho špinavý rap? Jděte. Tohle dám i ve spaní. Není rok 1996, ale 2009.“ Přesto ve finále připustil možný reunion D.I.T.C., pokud bude zájem od zbytku party.


V osobním životě také řeší nepříjemný problém. Manželka zemřelého Big Puna ho viní z toho, že pro ni po smrti svého muže nic neudělal, přestože veřejně slíbil, že o ni postará. Fat Joe to ale rázně dementuje: „ Liza Rios dostala ode mě tolik peněz, co většina normálních lidí nevydělá za celý život. Nemůžu za to, že je neuměla správně investovat. To, že je můj přítel ještě neznamená, že se musím o ni starat do konce života.


Uvidíme, jestli se vše zase v dobré obrátí. Pravdou ale zůstává, že jeho poslední desky mají kvalitativně spíše sestupnou tendenci.


Zdroj: Juice

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná