Eminem oznámil nové album a cestou to natřel Trumpovi s Clintonovou

Když se začnou rappeři cpát do politiky, nedopadá to obvykle dobře. Tuzemská (a zejména pražská) stage je toho v posledních měsících docela zářným příkladem. Jsou to zkrátka dva tábory, které nejen žijí každý jiným životem, ale dokonce mluví každý jiným jazykem. Současné události na politické scéně Spojených států ostatně nedají spát ani veřejnosti v zámoří, kde se už nejeden MC pokusil (většinou spíš humornou formou) o konfrontaci s tématem prezidentských voleb. Ale, co když je tím hlasem, brojícím proti vrchnosti, Marshall Mathers?

 
Eminem se politické agitace nikdy nebál. Na albu Encore neměl problém tlačit na veřejnost prostřednictvím videoklipu Mosh, aby v tehdejších prezidentských volbách nevolili tehdy působícího George Bushe. No, neměl problém. Doslova řekl: „Serte na Bushe". A i na to konto byl vyšetřován tajnými službami Spojených států pro podezření z ohrožení národní bezpečnosti. Slovo mělo tehdy ještě nějakou váhu.
 
 
Jestli bude mít váhu i v nadcházejících letech, možná potvrdí Emův téměř osmiminutový speech, v němž hovoří o svém znechucení současnou politickou situací a pochopitelně si nemůže nekopnout i do nadcházejících prezidentských voleb, které můžeme dle jeho slov nazvat spíš neuvěřitelně stupidním divadlem. 
 
 
I když se nejedná o rap v pravém slova smyslu, pro fanoušky bude mít určitě váhu informace, že Shady Eminem maká na novém albu, přičemž ve světle jeho vyjádření působí tahle informace jako alespoň jeden optimistický příslib do budoucna. 
 
Kdy album dorazí, jak se bude jmenovat, je pochopitelně zatím ve hvězdách, komunita fanoušků však již začala s nápadem pracovat a venku se objevily například návrhy coverů desky právě ve stylu prezidentských voleb. Cover je tedy výtvorem fanoušků a oficiálně nijak nesouvisí s připravovaným releasem. Nicméně, pan prezident Mathers. Zní vám to dobře? Nám docela jo.
 
Zdroj: Twitter Shady for President
Zdroje: 2dopeboyz.com, hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná