Eminem dal dohromady největší hity

Když Eminem před časem reagoval na údajné zprávy hovořící o jeho odchodu z rapu, řekl, že skončit rozhodně nehodlá, a vydání alba "Encore" pro něj pouze znamená ukončení určité kapitoly v jeho kariéře. Rapper zatím stačil vypustit 4 dlouhohrající alba, demo "Infinite" a několik vedlejších projektů jako DVDčka nebo soundtrack k jeho filmu "8 Mile".

Z toho všeho vybere necelou dvacítku nejúspěšnějších skladeb, kterou hodlá 6. prosince vypustit na jednom nosiči pod názvem "Curtain Call". Kromě záležitostí jako "Lose Yourself", "My Name Is" nebo "Stan", které zná půlka světa nazpaměť, bude CD obsahovat i dva zcela nové tracky.

Další podstatnou novinkou je, že Eminem, jehož celkové prodeje po světě čítají přes 65 milionů alb, údajně dokončuje i své další studiové album, na němž pracoval od začátku léta.


Novinka z 24.7.2005 (LayDee)
Eminem s rapem nekončí, The Alchemist zažil autonehodu
Před několika dny se prostřednictvím médií, včetně hiphopových serverů jako SOHH, AllHipHop či HipHopDX, roznesla zpráva o tom, že Eminem hodlá ukončit svoji aktivní rapovou kariéru a začít se věnovat především produkci, případně dalšímu byznysu. Album “Encore” se podle těchto informací mělo stát poslední sólovkou, přičemž samo o sobě prý obsahuje několik narážek na údajný konec s emceeingem. Hovořilo se o tom, že Eminem vlastně již nemá co psát, je na vrcholu kariéry a světu prostřednictvím svého rapu již nemá ci sdělit.

Netrvalo dlouho a dostáváme jasnou odpověď. V průběhu koncertního vystoupení ve Washingtonu Shady údajný „důchod“ (to už tady nedávno bylo, ne? :) jednoznačně popřel. Prohlásil, že se jedná o výmysl bulvárních médií, kariéru rappera rozhodně nehodlá pověsit na hřebík. “Encore” je pouze dovršením určité kapitoly v jeho životě, nic víc nic míň.

Ještě o něco později pro MTV znovu potvrdil, že se opravdu jedná o nesmysl. O svých budoucích krocích (pokud si jimi je jist) své okolí vždy informuje, takže by se o tom prostě vědělo nejen díky nějakému pisálkovi z Detroitu. Ano, prohlásil, že si chce odpočinout, ale to znamená pouze to, že se nehodlá hned pouštět do nové vlastní desky. Zajde do studia a bude se věnovat produkci pro umělce z jeho labelu.

Na závěr bych se rád ještě zmínil o tom, že Eminemův nový deejay The Alchemist zažil minulý týden (13.7.) nepříjemnou dopravní nehodu. Je jedním z jedenácti lidí, kteří byli zraněni při kolizi autobusu, vezoucího umělce a další osazenstvo pracující na Anger Management 3 Tour. Naštěstí žádné zranění nebylo natolik vážné, že by někoho přímo ohorožovalo na životě. The Alchemist má zlomené nějaké to žebro a pohmožděné plíce. Krátce po nehodě se nechal slyšet, že mu stačí jen nutná rekonvalescence a hodlá se co nejdříve vrátit zpět k rozdělané práci.


Zdroj: SOHH, HipHopDX, AllHipHop, Streethop


Novinka z 18.5.2005 (Kevin808)
Alchemist - nový DJ Eminema
Ako ste sa mohli nedávno dočítať, DJ Green Lantern opustil Shady Records resp. Eminema kvôli beefu medzi 50 Centom a Jadakissom. Netrvalo však dlho a Eminem našiel nového dja.

Alchemist prehlásil, že bude novým djom Eminema. Ako ďalej uvádza, bude to pre neho veľká výzva: “Right now, I am just dealing with the situation of being Eminem’s DJ and, of course I am always going to be doing beats. I’m not just going to be a DJ. I would love to [do beats for Eminem], that would be great. I definitely look forward to that. His shit is incredible. I’m sure we have a mutual respect as far as music [is concerned]. If the opportunity ever arises, I’m sure we would make some incredible music. But, right now the issue at hand is to handle the tour and be Em’s DJ.”

To že Alchemist bude novým djom Eminema nie je žiadna náhoda, obidvaja majú totiž už roky toho istého managera. Posledné štyri roky bol Alchemist djom Mobb Deep, rapuje a je predovšetkým známy produkciou okrem Mobb Deep aj pre Jadakissa, Dilated Peoples, Nellyho, Fat Joea a iných. Alchemist už taktiež spolupracoval s D12 na albume Tonyho Toucha "The Piecemaker" a ako dj nahradí Green Lanterna na blížiacej sa Anger Magement Tour 3 začínajúcej v júli 2005.


Novinka z 10.5.2005 (Kevin808)
Eminem prišiel o svojho DJa
Eminemov DJ posledné 3 roky, DJ Green Lantern sa rozhodol opustiť Shady Records. Príčinou, ktorá ho podnietila odísť je konverzácia s Jadakissom, ktorá bola nahraná bez jeho vedomia.

Na DVD nazvanom ”On The Come Up Volume 5” sa Green Lantern rozpráva s Jadakissom o prebiehajúcom beefe medzi 50 Centom a Jadakissom, a odpovedi Jadakissa na 50ho skladbu "Piggy Bank", kvôli ktorému uvažuje o opustení Shady Records a Shade 5 radio show.

DJ Green Lantern zdôvodňuje svoj odchod zo Shady Records kvôli vzniknutej situácii, ktorá by mohla spôsobiť napätie medzi 50 Centom a Eminemom. Napriek uvedeným skutočnostiam, plánuje new yorský dj vydať plánovaný album "The Invasion", na ktorom budú hostovať viacerí umelci zo Shady Records, nebude už však vydaný pod hlavičkou Shady Records.


Novinka z 8.12.2004 (Krysa)
Stevie Wonder kritizuje Eminema
Legendární zpěvák Stevie Wonder, jehož jméno často zaznívá i v hiphopových textech, vyjádřil svůj komentář k Eminemovu poslednímu "vtipu", jehož terčem se stal Michael Jackson. Wonder tak pokračuje v sérii rozhořčených reakcí na videoklip "Just Lose it," který jste už jistě viděli a který stáhlo z vysílání několik televizních stanic v čele s BET.

Wonder říká, že navážet se do člověka, který je zrovna na dně, není moc hezké. "Respektuju jeho práci, nicméně si nemyslím, že by byl tak dobrý jako Tupac. Zklamalo mě ale, že se dokáže snížit na takovou úroveň," řekl a dodal, že Eminem je pokrytec, protože velkou část svého úspěchu obdržel díky Afro-američanům a diskriminovaným skupinám.

Je ale pravda, že Eminem se ve videu nevysmál žádné skupině lidí včetně černochů, ale pouze jednomu z nich (pokud se mu ještě "černoch" dá říkat). Všechen rozruch okolo tohoto singlu však nezabránil faktu, že byl nominovám na Grammy, jejichž předávání se uskuteční 13. února 2005.


Novinka z 18.10.2004 (LayDee)
Eminem paroduje Jacksona
Bílá megastar mezi rappery ve svých textech nebere servítky, to je všeobecně známo. Více či méně vtipným narážkám ve videoklipech k jeho singlům již „padly za oběť“ popové princezny Britney Spears, Christina Aguilera, multiinstrumentalista Moby nebo božský Elvis Presley. Pravděpodobně jste již slyšeli, že další hudební ikonou, kterou Eminem paroduje, se stal Michael Jackson.

Video k "Just Lose It" (prvnímu singlu z nového alba "Encore“) ukazuje Eminema v Jacksonově převleku, jak dělá proslavený „moonwalk“, ztrácí plasticky upravený nos a hasí hořící účes v záchodové míse. Jacksonovi kdysi vlasy skutečně chytly a to nešťastnou náhodou při natáčení reklamního spotu pro Pepsi. Em mimo to v klipu dále naráží na Michaelovy možná až příliš vřelé vztahy k dětem a údajná zneužívání.

Video okamžitě odstartovalo kritiku od samotného Jacksona i jeho rodiny a příznivců. Zpěvák je znechucen a zvažuje žalobu, pokud rapper klip nestáhne z vysílaní. Jde sice o parodii, v Jacksonově případě ale zasahuje velmi ožehavou stránku jeho života, kterou jistě nechce dále veřejně připomínat a nechat propírat.

Za Jacksona se krátce nato postavil Rober Johnson, zakladatel a prezident BET, který rozhodl, že Eminemovo video nebude jeho stanice pouštět. Toto rozhodnutí podpořil šéf hudebního magazínu The Source, Benzino. Ten vyzývá všechny členy hiphopové kultury, aby se za MJ postavili, už jen proto, že představuje jednu z nejdůležitějších kulturních ikon současnosti. Další zastánce, komik Steve Harvey žádá, aby VH1 a MTV udělaly to samé jako BET.
Michael Jackson je opravdu trochu jiný, jeho hudební zásluhy ovšem nelze zpochybnit.

Přestože se Slim Shady pokusil celou záležitost zlehčit, s tím, že si jen dělá srandu, stojí proti němu celá řada lidí, kteří si jsou přesvědčení, že toto již není parodie, ale ponižující a necitlivý zásah do soukromí. Navíc požadují, aby byla píseň z "Encore“ (má vyjít 16. listopadu) vyňata a Eminem se veřejně omluvil.


Info: SOHH, Hip Hop Directory a AHH


Novinka z 26.6.2004 (Krysa)
Dido chce po Eminemovi přes milion dolarů
Zatímco Eminem požadoval po firmě Apple 10 milionů dolarů, jiní lidé údajně chtějí miliony dolarů po něm. Určitě všichni znáte Emův hit "Stan", který před lety běžel pořád dokola na všech radiových a televizních stanicích. Nejspíš si vybavujete i jeho refrén, což byly vysamplované 4 řádky z písně "Thank You" od zpěvačky Dido.

"Stan" je skladba, která obsadila přední příčky všelijakých hitparád a zčásti zpěvačce zajistila úspěšné prodeje jejího alba, kde se píseň "Thank You" objevila. Britský magazín tvrdí, že Dido za použití svých vokálů požaduje po Eminemovi 1,8 milionu USD. Jiné zdroje ale uvádějí, že samplovací práva byla řádně zaplacena a zpěvačka tyto peníze začala požadovat až po masivním úspěchu "Stana". Každopádně rapper peníze nezaplatil a spor se tak táhne už 4 roky. Eminem prý se zpěvačkou o možné "výplatě" jedná.

Jestli se Dido doví, že má v České republice svoji napodobeninu, možná taky bude chtít něco vysoudit...


Novinka z 25.5.2004 (Tano)
Eminem za 10 milionů
Finanční požadavek ve výši desíti milionů, těch amerických, dolarů hodlá „kontroverzní“ star Eminem požadovat za podstoupení svých práv pro jakoukoli reklamní společnost. Cože takové haló? Inu, je to jednoduché. Reklama na produkty firmy iTunes (Apple Computer) zvedla jednoho krásného, skoro jarního dne, Eminema ze židle. A to, když v reklamě spatřil malého chlapce, kterak si prozpěvuje refrén jeho pecky „Loose Yourself“. (Která je textově nadmíru povedená.) Eminem však žádný souhlas k použití nedal a hodlá se skrze společnost Eight Mile Style bít do morku svých kostí u soudního tribunálu.

Na oficiálních stránkách www.eminem.com, ani na www.apple.com/itunes žádné bližší informace nejsou. www.8milestyle.com své plány také neuvádí. Závěr? Nejspíše došlo k mimosoudnímu vyřešení celé události. Jelikož jsem požádal o vyjádření webmastery Eminemových stran, počkám ještě na jejich vyjádření, které vám budu posléze interpretovat.


Novinka z 3.1.2004 (Krysa)
Eminem má další problémy
Nejdřív to byly rasistické nahrávky 10 let starého freestajlu, pak soud s magazínem The Source, který je chtěl vydat, následovaly problémy s tajným úřadem kvůli hlášce o mrtvém presidentovi, hned nato se internetem rozšířily vymyšlené zprávy o Eminemově homosexualitě (údajně se přihlásil muž z Detroitu, který s ním měl kdysi poměr) a teď má rapper další problém.

Už nějakou dobu je známo, že Em pracuje na svém čtvrtém, zatím bezejmenném albu. O dosud posledním “The Eminem Show” se prohlašovalo, že bude vysoce chráněné, přesto se jeho kopie dostaly na internet o pár týdnů dříve, než mělo přijít do obchodů. Z toho si label Interscope vzal poučení a album, které právě vzniká, nařídil chránit ještě důkladněji. V podstatě do studia s nahrávkami může vstoupit jen pár lidí, Eminemových blízkých přátel nebo spolupracovníků. Přesto zhruba před týdnem a půl někdo nakopíroval nedokončené skladby na CD a za obrovskou cenu se je snažil prodat na internetovém shopu eBay. Ten nabídky neustále ruší, ale pokaždé když tak učiní, objeví se znova.

V Interscope Records teď uvažují o najmutí speciální bezpečností služby, aby měli co největší jistotu, že žádné nahrávky se nedostanou dále než za stěny studia. Uvidíme, jestli se jim to podaří.


Novinka z 29.12.2003 (os10)
Nová kniha o Eminemovi na cestě
Nejen americkým knihkupcům se možná začne blýskat na lepší časy, poněvadž na pulty obchodů míří kniha s názvem "White Noise : The Eminem Collection" a jak již sám název napovídá, nepůjde v ní o nikoho menšího, než-li o Eminema, některými zavrhovanou, jinými setsakramentsky uznávanou, hvězdu současné hip hopové muziky.

Nebude se však jednat o autobiografii, nýbrž půjde o jakousi mozaiku příspěvků, jenž bude zahrnovat úryvky z novinových článků, webových stránek, či důkazů jeho lyrického talentu, to vše za účelem ukázání jeho obrovského vlivu na dnešní (nejen) americkou mládež.

Od zmiňované knihy se nepříliš vzdaluje zpráva, že se na jaře příští roku uskuteční aukce, (kterou povede rapperův strýc), na níž se bude dražit 16 originálních a dosud nepublikovaných textů, jež umělec spáchal mezi svými 16 a 19 lety (tedy v době, kdy se jeho někdejší objevitel Dr. Dre teprve drápal na vrchol a sám Em vedl život podobný tomu, jaký si před časem střihl ve snímku 8 Mile).
Zdroj : vh1


NOVINKA ze 17. 10. 2003 (os10)
Eminem vs. důchodkyně
Díky aktivní, za svá práva bojující, důchodkyni, stane tento bezesporu nejslavnější rapper současnosti, jenž mimochodem slaví dnes, tedy 17.10. 2003, své třicáté první narozeniny, opět před soudem. Zásluhu na tom má právě jistá sedmdesátiletá penzistka žijící v Los Engeles, jenž tvrdí, že byl ve starší Emově hitovce nesoucí název "Guilty Conscience" nelegálním způsobem použit sampl ze skladby "Pigs Go Home", kterou složil její zesnulý manžel Roland Stein v roce 1970 pro film "Getting Straight". Soudního líčení se kromě zástupců dinosaurských firem jako EMI či WB Music, také zúčastní sám Eminemův objevitel a jeho dvorní producent, Dr.Dre, pro nějž to taky nebude zdaleka první soudní líčení. Tato žena v pokročilém věku zdědila po svém muži nárok na veškerá autorská práva a požaduje od "údajných" provinilců náhradu škody, kterou jí zmiňovanou písní způsobili. Nutno říci, že se rozhodně nejedná o částku zanedbatelnou, jelikož má jít až o tři miliony dolarů, které má důchodkyně získati z mezinárodního prodeje postaršího alba "Slim Shady LP", jež utržilo po celé zeměkouli přes sedm milionů. Samozřejmě krom této sumy nebojácná autorka soudního procesu požaduje po vydavatelství Interscope Records, aby okamžitě zastavilo další distribuci tohoto počinu. Až další čas ukáže, jak se tato situace nadále vyvrbí, nicméně si myslím, že je celá věc již poněkud pasé a i kdyby nakonec dotyčná paní slavila úspěch a celý spor vyhrála, peroxidového rappera to, vzhledem k jeho výdělkům, v žádném případě na zadek neposadí.

Zdroj : Rock & Pop


NOVINKA Z 3. 8. 2003 (os10)
Eminem v dalším beefu, tentokrát s Ja Rulem

Spory a beefy mezi rappery tu byly vždycky, o tom žádná, nicméně poslední dobou jich, samo sebou k velké radosti fanoušků, na povrch zemský vyplulo opravdu požehnaně. Jedním ze zajímavějších je určitě i beef mezi Eminemem a Ja Rulem, které doufám nemusím více představovat, poněvadž je snad každý zná. Jde o to, že Eminem, i za přispění své sedmileté dcery Haileie, nahrál pecku, ve které si mimo jiné tropí posměšky z Ja Ruleova malého vzrůstu (mimochodem, mezi námi, sám Em asi také není žádný velikán:) a nedomrlého mužství. Ja Rule netroškařil a okamžitě mu prostřednictvím médií vzkázal, že za svá slova zaplatí životem (což by se dalo také bráti z nadhledem) a údajně už si na to najal několikero "gangsterů", kteří se o něj mají "postarati". Že tyto výhružky nebere Eminem na lehkou váhu, dokazuje i jeho honostné sídlo, jež je díky svým bezpečnostním opatřením nazýváno nedobytnou tvrzí a také na veřejnosti už se poslední dobou ukazuje pouze v neprůstřelné věstě za doprovodu svých šesti bodyguardů. Inu, jaký si to kdo udělá, takový to má....Ale že by byl "husky rapper" Ja Rule, poslední dobou jedoucí striktně jen do libových a sladkých RnB podkladů, zas tak nepezpečný, se snad ani nechce věřit:)Zdroj : Korzo

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná