ElKa představuje novou desku výmluvným videosinglem Život za pravdu

O tom, že ElKa vydává druhou sólo desku s názvem Apokalypsa jsme vás informovali před pár dny. Po zveřejnění silných jmen hostí jako je Sean Strange a Lord Lhus dnes můžete ochutnat první singl a klip k tracku Život za pravdu, který ElKa natáčel v minulých dnech a nezvykle rychle ho dokončil a díky tomu si ho dnes můžete dát... ElKa má s deskou nemalé ambice a slibuje na ní další zajímavé hosty, silný rap a třaskavé texty. Na Apokalypse makal s nezvykle vysokým pracovním nasazením a nadšením, což se u mnoha raperů v českých vodách často nevidí. Osobně musím říct, že jak před časem slíbil, tak i udělal a dostál svým slovům a pro mě se zařadil mezi pár vlaštovek, které ukazují, že se možná i u nás bude dělat hip hop na amatérské úrovni, v nehanlivém slova smyslu, s profi přístupem časem i u nás... Jak přijmou album fans se uvidí, jednotku má však ElKa u mě za svou seriózní práci už teď!

ElKa, který pochází z Klášterce nad Ohří si vydobyl respekt už při svém několikaletém tažení po českých i slovenských freestyle battlech a mnohé z nich i vyhrál. Stejně jako Rest nebo třeba Matheus však nezůstal zaseknut pohlcen úspěchem freestylových zápolení a s odvahou se před pár lety vydal k vlastní tvorbě. Zkušenosti nabral jak s projektem Led´N´Ice, kde spojil síly s Djem Kalimem a Matheusem, ale především se svým relativně nedávným debutem Deník Cestovatele. Rok 2013 představuje už ElKu jako zkušenějšího, sebevědomějšího a cílevědomého rapera, který má co říct, což slibuje svým nejnovějším albem Apokalypsa, které spatří světlo světa v následujících týdnech.

ElKa už dávno není tím raperem, kterého si všichni vybaví s baťohem na zádech a s mikrofonem v ruce. Nechybí mu ambice a na své novince si splnil některá svá hudební přání v podobě domácích i zahraničních hostí. Zveřejněny byly featuringy Seana Strange nebo Lorda Lhuse a další hosté budou ohlášeni zanedlouho. Už níže jmenovaní naznačují, že se téma na albu nebudou točit kolem ohraných party songů nebo motivačních rapů. ElKa má co říct a hodlá se hlásit o slovo s maximální vervou. Apokalypsa slibuje výbušná sociální témata patřící k severním Čechám, odkud pochází a on sám slibuje kvalitní rap, produkci i koncerty a názory, které u nás v rámci rapu nezaznívají příliš často.

ElKa sám se na českou většinovou rapovou scénu dívá s mírným despektem a nabízí lepší alternativu k zástupům průměrných pseudo raperů bez vlastních názorů a originality, což hodlá ukázat právě na Apokaplyse. Album se nahrávalo, míchalo i masterovalo v Rooftop studiu Ondřeje Žatkuliaka, který patří mezi ty, u kterých se udělali nejlepší desky posledních let, a jeho jméno začíná být v našich zeměpisných šířkách pojmem. Produkci druhého hudebního sólo nosiče si vzal pod palec ElKův dvorní beatmaker Dalda, který má na svědomí i podmaz k prvnímu singlu Život za pravdu. K tomu vznikl i klip, na kterém ElKa spolupracoval s Wgsproductiona naznačuje, že má své názory, za které se nestydí a hodlá je rapovat hodně nahlas.

Album Apokalypsa nebude tedy rozhodně stejně jako první ochutnávka z něj patřit mezi přívětivé a optimisticky laděné počiny. Naopak dle ElKových slov mu nechybí temná stránka a deska prý rozčeří stojaté vody naší hip hopové scény. Rapovat se na ní bude o všem, co ho štve v rámci naší hudební scény i v běžném životě, což dost důrazně naznačuje i první singl. Apokalypsa v Elkově podání přijde už na přelomu srpna a září a nebudou na ní chybět respektovaní domácí hosté z oblasti hip hopu stejně jako kvalitní muzikanti či zpěváci, kteří získali ostruhy v rámci jiných žánrů. Za všechny můžeme prozradit jména jako MVP, Kenny Rough, Ivan van Stage, Jana B či DJ Mike-One.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná