El-P se stěhuje do Kanady

Zatím jen na chvíli. Člen Company Flow, který v roce 2001 založil new yorský label Definitive Jux, plánuje pro svůj příští projekt dočasné stěhování do Kanady. Konkrétně do druhého největšího frankofonního města na světě, do Montrealu. Jestli cíleně, nebo jen kvůli nové atmosféře zatím není jasné.

Album ani celý projekt zatím nemá jméno a ani datum vydání. Ještě před odjezdem stihl udělat remix pro nové album od Prefuse 73, se kterým by měl být rozhovor v příštím časopise.


Novinka z 17. 5. 2004 (K-Hill))
El-Producto opět jako jazzman
Není sám kdo od rapu konvertoval do čistě jazzových končin, vzpomeňme Jazzmatazz nebo ještě lépe Madlibův projekt Yesterdays New Quintet, který aktuálně vydává druhou desku.

I sám velkký El-P tedy navštěvuje jazzové vody a po loňském singlu "Sunrise Over Brooklyn" (čti níže), který už vše nakous, pokračuje celou jazzovou dlouhohrajkou "High Water (Mark)".

Jiný styl tedy musí vyjít na novém labelu, Thirsty Ear, a to se mělo stát už březnu. Hostují na něm jazzoví muzikanti takového kalibru jako Willam Parker či Steve Swell. Do sítí rozhodně chytat všechno, co El-Producto vypustí.

NOVINKA z 23.7.03 (Kepo)
Orchestrální šílenost - El-P s novým desítipalcem!

Po upečení několika bombovnic pro homies Def Jukies a umělce ze spřátelených kempů přichází lídr současné podzemní špičky - El-P s novým singlem, na kterém překvapivě spolupracuje s hudebníkem, konkrétně pianistou jménem Matthew Shipp. Toto orchestrální, mistrovské dílo zasáhlo prodejny teprve včera, nicméně už teď se o desetipalci mluví jako o dokonalé skl.oubenině El-Pho přirozené šílenosti a emotivní, živé hudby. Přesto, že El i celá jeho sebranka v současné době znamená nesmírný přínos pro celou scénu, od svého labelu Definitive Jux se tentokráte kupodivu distancoval a vše přenechal zminěné bandě hudebníků a jejich labelu Thirsty Ear. Název placky perfektně vystihuje její obsah - "Sunrise over Bkyln".

NOVINKA 7.9. 2003 (K-Hill)

El-P jede dál!

Jeho osobnost je vždy výhybkou proto, kudy se budoucí produkce a hip hop jako kultura, bude ubírat. Jeho kapela Company Flow byla revolucí. Jeho sólové album, které vyšlo tento rok v květnu "Fantastic Damage" vznítilo dokonce pobuřující reakce. El-Pho dekadence však nekončí, na svém úspěšném labelu Def Jux vydává skvělé desky RDJ2, Mr.Lifa, Aesop Rocka a další, navíc chystá další svoje věci.

V následujících měsících chce vylézt s novým singlem, kde budou dvě pecky: remix věci "Dead Disnee" a další volné pokračování jeho "legendy o panu Počasí" s názvem "Dead Weathermen", kde porapuje sprosťák Cage, Camu Tao, Copywrite a Vast Aire. Samozřejmě by měla vyjít i instrumentální verze "Fantastic Damage" na 2CD, kde na tom druhém CD budou remixy (RJD2 rmx na "Lazerfaces´ Warning"), nové pecky (např. "Squeegee man shooting").

El-P na svém novém labelu chytil další dech, čímž nechci říct, že by ho někdy ztratil. Jen se spíše rozšířil obzor pro jeho plíce, které teď tak mohou volně šířit svoje pekelné nápady.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná