El Boogie Man opouští Champion Sound Livě Band

Champion Sound Livě Band, který si udělal jméno doprovodem Prago Union, přišel o bubeníka. Radima a spol. opouští po několika letech úzké spolupráce autor jednoho beatu na Katově červnové desce "Vážná hudba" El Boogie Man. Děje se tak v dobrém, ale nejméně dva dny v týdnu ve zkušebně a další dva i více dnů někde na cestách kvůli koncertů už bylo z časového hlediska za hranicí. Více najdete ve zprávě z oficiálních stránek pragounion.cz.

Bob se loučí

"Nic netrvá věčně. Ani El Boogie Man na bicích Prago Union Champion Soundu. Byly to krásný 3 roky. Úplná krasojízda. Pády a ponorky. Vrcholy a euforie. Vyprodaný kluby, fesťáky, haly. Smradlavý díry a nemoc. LucernaKempPohodaPragofkaIBEJuste DeboutDiamond D… Viděli jsme spolu svět. Splnili si všechny sny, co jsme mohli mít. I víc. I tak je dneska na čase předat paličky jak štafetový kolík a dál pokračovat každý svojí cestou.

Bobini tu byl od začátku. Na prvním dvoj koncertu Prago s kapelou v LMB 16. a 18.11.2010 si Kato ještě ani pořádně nepamatoval, jak se jeho kapela jmenuje. „To je Bob, udělejte pořádnej bordel pro Boba.“ale hlásil spolehlivě. Bez Bobskiho už to nikdy nebude stejný. Odchází s ním rytmika. Odchází s ním charizma. Fousy. Úsměv. Černokněžnický tajemno. Pyžmo člověčiny. Hodnej zlobivej kluk. Ale netřeba věšet hlavu. Netřeba slzu ronit. Nikdo přeci neumřel. Něco končí, jen aby začalo něco jiného. El Boogie Man neprošel bez povšimnutí. Zanechal otisk. Nám v kapele se vryl pod kůži. A jeho odkaz v Prago Unionbude věčnej. Na nové desce PU – Vážná hudba hraje zrovna jeho beat pod jedním z lyrických vrcholů desky – peckou “Kdo z koho“. „Nejde o tebe, o něj ani o mě. Vlastně jde o nás. Velký finále je neustále blízko. Pro každýho máme v srdci prázdný místo. Tvůj boj jak zaplníš ho.“ Třeba tedy konec El Boogiebubeníka v Champion Soundu znamená jen zrození El Boogie beatmakera, kdo ví?

Bobski, bylo nám ctí. Budeš nám chybět. Ať se ti daří. Máme pro tebe v srdci prázdný místo a určitě se ještě potkáme. Prááágo Čůůůryjo!"

A novým bubeníkem se stává...

The # 1 sound – Prago Union Champion Sound už nemá na trůnu za bicíma vrchního šamana, profesora grooveu a chodící styl. Ten trůn rytmiky našeho urban folklorního sdružení ale neosiřel. Vyvolalo to spoustu emocí. Slza kápla nejedna, to se ví. Překvapení. Padlé brady. Nabídky svých služeb. Ale hlavně: spousta otázek, na které je nejvyšší čas odpovědět.

Kdo za těma bicíma bude? Známe ho? Kde se vzal? Co má za sebou? Co má před sebou?… Náš nový bubeník si říká Gury a velmi pravděpodobně ho neznáte. Je mu 28, je z Jihlavy. Za sebou má 12 let hraní na bicí v asi šesti různých lokálních kapelách různých stylů od jazzrocku a funky po indie a elektro. Všehochuť, jako vizitka pro bubeníka do hiphopové party nic moc? A co třeba projekt Quoridor sEurodelem a J-Kidem z PIO Squad? Lepší? A před sebou? Hromadu práce, jednu výzvu za druhou a dál už jen pozitiva a sociální nejistoty.

Proč on? Proč ne třeba?… Protože Gury je náš člověk. Skromnej a pokornej týpek, precizní a pracovitej, zaťatej a energickej s citem i vztahem k tomu, co děláme. Něco málo přes měsíc mu stačilo, aby nadrtil kompletní Prago včetně setu z LP Vážná hudba i Vece

Gury nikomu místo nesebral, nikoho nikam nevytlačil. Jedna éra skončila, ale sága Champion Soundpokračuje. Bobski předal bubenický paličky jak štafetovej kolík Gurymu a jedeme dál.

 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná