Dražba Tupacových rukopisů chce dosáhnout částky 100 tisíc dolarů

Až do dob, kdy rappeři začali vystupovat v MTV a přebírat hudební ocenění za své umění, které nemalá část znich mezitím stihne překřtít na "svojí práci", nebylo příliš zvykem, aby se MCs objevovali na tak společensky prestižních místech jako jsou aukce. Dnes je již rap masovou záležitostí a vše v něm má svojí vyčíslitelnou cenu. A to pak není problém dotáhnout na dražbu i zesnulé legendy jako Tupac Shakur...

 
Ikona západního pobřeží se na družbu samozřejmě nedostaví v živé ani v holografické podobě. Londýnská aukční společnost Sotheby se totiž chystá dražit Tupacovy dva ručně psané texty, z nichž jeden pochází z autorovy nesmrtelné desky "All Eyez On Me". Konkrétně se jedná o bars ke skladbě "Ambitionz Az A Ridah". Druhý rukopis pak obsahuje devět řádků z autorova "Tradin’ War Stories". Oba texty zároveň obsahují i Pacův podpis.
 
Podle odhadu znalců by mohla dražba obou textů vynést částku 78 až 100 tisíc dolarů. Sotheby podle jejích zpráv očekává, že o Tupacovy texty bude velký zájem. "Je to stálice s enormní popularitou a velkou kulturní hodnotou, takže očekáváme velký zájem," cituje server hiphopdx.com znalce knih a rukopisů Sotheby, Gabriela Heatona. 
 
I přes velký potenciál se však nejedná o první aukci předmětů z Tupacovy pozůstalosti. Například v roce 2013 se podařilo vydražit jeho klobouk z kultovního videoklipu "California Love". Aukce je zatím plánována na 29. září a proběhne v sále Rock & Pop v sídle Sotheby. Pokud se tedy chystáte kolem tohoto data do Londýna, přiberte do peněžky pár liber navíc. Ostatní mají alespoň možnost si prohlédnout nebo vytisknout náhledy, které najdete níže.
 

UPDATE:

Přečtěte si též otevřený dopis, který adresoval Kendrick Lamar Tupacovi k 19. výročí jeho úmrtí 13. září. Dopis přikládáme v originálním znění zde:

I was 8 yrs old when I first saw you. I couldn't describe how I felt at that moment. So many emotions. Full of excitement. Full of joy and eagerness. 20 yrs later I understand exactly what that feeling was.
INSPIRED.
The people that you touched on that small intersection changed lives forever. I told myself I wanted to be a voice for man one day. Whoever knew I was speaking out loud for u to listen.
Thank you.
K.L.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná