Drake dosáhl jako teprve druhý rapper stovky singlů v žebříčku Hot 100

Co spojuje Drakea a The Beatles? Jsou to jediní dva interpreti, kteří dosáhli v prestižním žebříčku Hot 100 rekordu v počtu umístěných singlů najednou. Konkrétně to bylo čtrnáct skladeb. Drakeův podíl v tabulce nyní činí třináct skladeb a v tomto případě se jedná o šťastné číslo. Kanadský autor má v prestižním žebříčku Hot 100 již rovnou stovku nahrávek.

 
Drakeovi se musí nechat jedno - svojí hudbu nabídnout rozhodně umí. I Masta Ace nedávno ocenil jeho přístup k muzice, když poznamenal ke stále hořícímu zápasu mezi Drakem a Meek Millem, že v určitých žánrech je normální, aby si hudebník přizval textaře a další spolupracovníky, kteří mu pomohou nahrávku realizovat. Drakea v tomto smyslu označil za hudebníka a vyzdvihl mimo jiné, že autor desek jako "Nothing Was The Same" má mezi MCs vysoký podíl skladeb v rádiích a hudebních žebříčcích celkově. Drake nyní dosáhl dalšího milníku - na stupně žebříčku žebříčku Hot 100 se probojovala již stovka jeho skladeb.
 
První song "Best I Ever Heard" osmadvacetiletého interpreta se objevil na seznamu umístěných skladeb v roce 2009. Od té doby následovaly další nahrávky, včetně zatím poslední spolupráce s Futurem "What a Time To Be Alive", jež vyšla 20. září. Ano, nejedná se sice o tak mimořádný rekord jako výše zmíněné měření sil s The Beatles, ale pro srovnání - Glee umístili do žebříčku 207 skladeb, Lil Wayne zvládl 127 singlů a Elvis Presley skóroval celkem 108x. Drake je tak čtvrtým interpretem, jenž se dostal za hranici magické stovky.
 
Zdroje: hiphopdx.com, allhiphop.com
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná